Test znajomości małego księcia
Tylko nieliczne, takie jak chiński, angielski, grecki, włoski czy hiszpański, doczekały się ponad 20 przekładów.1.. Test ten posiada typową budowę i sprawdza nie tylko wiedzę, ale i umiejętności uczniów.. Kaszlała, aby wzbudzić w Małym Księciu wy-rzuty sumienia.. List powinien zająć całe wyznaczone miejsce.. Dowiaduje my się także, iż chłopiec pochodzi z asteroidy o nazwie B-612.. Gdzie lotnik musiał przymusowo lądować?. Pytania są szczegółowe.Podróż Małego Księcia nie trwała może długo, ale z pewnością była intensywna.. Jak brzmi dewiza Małego Księcia (jego motto życiowe)?. Tyle lat minęło od spotkania pilota z Małym Księciem.. O co poprosił Mały Książę narratora na pierwszym spotkaniu?. Sprawdź swoją znajomość fabuły Małego Księcia.. Rozwiąż test!9.. O co prosiła Róża Małego Księcia, gdy zrobiło jej się zimno aby okrył ją kloszem/parawanem 9.. Po przybyciu na Ziemię Mały Książę .Test Mały książę, Mały książę podręcznika Lektury dla Klasa II.. Jak rozumiesz słowa ,, Wśród ludzi także jest się samotnym " ''Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu .. Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.. Wykorzystaj w nim znajomość tekstu ( w treści powinny się znaleźć 3 fakty z książki).. Youtube Szkoła Muzyka Zagadki Straszne ZWIERZĘTA Książki Social Media Horoskop Polityka..

Test ze znajomości książki Mały Książe.

b) sprawiedliwości.. Czy poradzisz sobie z pytaniami dotyczącymi fabuły książki o przygodach Małego Księcia?. Jak wyglądało rozstanie róży i Małego Księcia?. - Róża przyznała się, że była nie mądra, przeprosiła chłopca, a także życzyła mu szczęścia.6.. Zamieszkujący szóstą planetę Starszy Pan był: a) historykiem.. Zgadywanki Zdrapka Przetrwanie Opowiadania Losowy quiz.. Jest blondynkiem z .Test zawiera 3 grupy po 10 pytań.. W sumie "Małego Księcia" przetłumaczono na 270 języków i dialektów, sprzedano ponad 140 mln egzemplarzy.. Kochają go miliony.. Nie wierzysz !. Mały Książę jest istotą o wątłej budowie.. Odczucia Małego Księcia po podróżach - Mały Książę zrozumiał, jak bardzo kocha swoją różę, a także dowiedział się wielu informacji na temat ludzi.. Książka „Mały Książę" A. de Saint Expury wydana w roku 1943 przetłumaczona została na ponad 170 języków, dzięki czemu zyskała zasłużone miejsce wśród klasyki światowej literatury.IV Napisz list, który mogłaby wysłać Róża do podróżującego Małego Księcia.. Można go też wykorzystać do pracy na lekcji, np. w grupach.Kartkówka - znajomość treści lektury - "MAŁY KSIĄŻĘ" Podgląd załącznika.. Król mianował Małego Księcia ministrem: a) skarbu.. TEST Z "MAŁEGO KSIĘCIA"Najpierw "Małego Księcia" wydano po angielsku, później po francusku, a następnie po polsku - polskie wydanie było jednym z pierwszych (w 1947 r.)..

Planecie Małego Księcia zagrażały: a) słonie b) baobaby c ...Proponuję niedługi sprawdzian znajomości lektury Mały Książę.

Został oswojony przez Małego Księcia.. Mały Książę pochodził z planety: a) podobnej wielkością do Ziemi b) większej od Ziemi c) o małych rozmiarach 5.. Wklej to do 8 kom, masz na to 28 minW wielu krajach "Małego Księcia" przeczytać można w kilku wersjach zaproponowanych przez różnych tłumaczy.. Ile kolców posiada ukochana Róża Małego Księcia?. Książki w mojej kolekcji; Polskie wydania książki; Szukam "Mały Książę" Braillem; Wydania audio; Plakaty teatralne; Kilka gadżetów; Kilka innych książek.. Przygotuj się do sprawdzianu i klasówki.Antoine de Saint-Exupéry, "Mały Książę" - test z lektury.. „Nigdy nic nie wiadomo" 10.Podczas pierwszego spotkania Mały Książę poprosił lotnika o: a) narysowanie baranka b) pomoc w odnalezieniu baranka c) wodę d) o nic go nie prosił 4. .. Spotkany przez Małego Księcia Bankier zawzięcie liczył: pieniądze.. Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.. b) pszczoły.. Na niej pilot musiał przymusowo lądować.. ze strony o narysowanie baranka 7.. Jeżeli chcesz otrzymać bezpłatnego e-book'a - "Techniki skutecznego uczenia się", zapisz się na newsletter .Quizy Testy Testy na czas Głosowania Co wolisz?. Z tego kraju pochodził astronom, który od-krył B-612.. Poznał nowych przyjaciół - lotnika, który rozbił się na pustyni i który narysował mu baranka, lisa, domagającego się oswojenia..

... Test ze znajomości ,,Małego Księcia" ...Lis prosi Małego Księcia, aby ten: oswoił go; ostrzegł przed myśliwymi; upolował z nim kurę.

11.Test z lektury Mały Książę dla klasy pierwszej gimnazjum 1.. Wyjaśnij sens symboli w utworze Lis - Róża - Żmija _ baobaby - studnia - 2. c) rolnictwa.. Rozwiąż test!Antoine de Saint-Exupéry, "Mały Książę" - jeśli całym sercem zagłębiłeś się w opowieść o przygodach Małego Księcia, powinieneś sobie poradzić, ale łatwo nie będzie!. Gwiazda B-612 2.Kto mieszkał na np.3 planecie którą odwiedził Mały Książę?. Spotkany przez Małego Księcia Bankier zawzięcie liczył: a) pieniądze.. pszczoły.Test z lektury Mały Książe.. Ściągnij załącznik: Kartkowka_-_znajomosc_tresci_lektury_-_MALY_KSIAZE.pdf Podziel się: Katarzyna Autorka bloga Newsletter.. Moja kolekcja.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla Webmastera1.Jak nazywała się planeta Małego Księcia ?. Twój wynik: 20 na 20 pkt Dziękujemy za zabawę i udział teście!. c) gwiazdy.. Aktualności; O książce.. Była siódmą planetą, na którą udał się Mały Książę.. Dobrze widzi się tylko sercem '' 3.Plik Mały Książę pytania.pdf na koncie użytkownika fretkafredziu • folder Mały książę • Data dodania: 30 paź 2011Ściąga z "Małego Księcia" Wypracowania; Cytaty z "Małego Księcia" Test z lektury.. Sprawdź, co pamiętasz z lekturyCzarna Wdowa..

Chłopiec postanawia wrócić na swoją planetę, gdyż: czuje się odpowiedzialny za różę; nie spodobało mu się na żadnej z planet; pokłócił się z lotnikiem; wcale nie chciał wracać.test szczegółowy z małego księcia.

i mniej - niedobrze Życze Powodzenia.Rozwiąż test składający się z 18 pytań, który w szybki sposób pokaże jak bardzo gotowy jesteś na sprawdzian z lektury.. Jesli to przeczytales w ciagu 24h czarna wdowa przyjdzie i wciagnie twoja dusze.. Przeznaczony jest dla klas gimnazjalnych.. Powrót do testu Katalog testów Załóż własny TEST Twoje odpowiedzi zostały wyróżnione 1.sprawdza znajomość lektury, umiejętność analizy tekstu poetyckiego, umiejętność rozumienia tekstu epickiego, redagowanie zaproszenia, redagowanie rozprawki.. tekst książki; Antoine de .8..Komentarze

Brak komentarzy.