Podsumowanie działu pochodne węglowodorów

podsumowanie działu pochodne węglowodorów.pdf

Klasa 7- Temat: Rozpuszczalność substancji.Przybij pione i zostaw SUBA Materiały dodatkowe i blog: Fanpage: In.test > Pochodne węglowodorów.. Proszę rozwiązania tych zadań zapiać w zeszycie i przesłać na mojego maila do 26.05.2020r.. Przypomnij sobie: - poznane w tym dziale pojęcia - poznane grupy pochodnych: alkohole, kwasy karboksylowe, estry, aminokwasy -Witamy serdecznie w kolejnym tygodniu pracy zdalnej .. Powodzenia.Podstawowe i najważniejsze informacje na temat pochodnych węglowodorów zostały zebrane w podręczniku na str. 186-187.. Polecenie 2.. Termin: do 28 kwietnia 2020 r. KARTA PRACY „POCHODNE WĘGLOWODORÓW"Pochodne węglowodorów Sprawdzian 3 Gimnazjum 2011-05-04 20:47:08; pochodne węglowodorów 2011-03-13 17:16:59; Miał Ktoś p.klasową z Chemii(Kl.3 Gim.). Składa się z zestawu zadań dla jednej grupy oraz kryteriów oceniania.. Pytanie 1 /31.. Za tydzień odbędzie się sprawdzian z działu.. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.Czy tylko jedna grupa pochodnych węglowodorów zawieraja atomy azotu?. Wpisz w zeszycie temat lekcji: T: Pochodne węglowodorów - podsumowanie wiadomości.. Podaj zastosowanie metanolu.. Pochodne węglowodorów: alkohole, kwasy karboksylowe, estry, aminy i aminokwasy to związki chemiczne, z którymi spotykamy się każdego dnia.. Zgodnie z zapowiedzią przygotowałam zadania na zaliczenie działu..

Czas na podsumowanie działu dotyczącego pochodnych węglowodorów.

Plan zajęć: Wprowadzenie do lekcji: Czas dzisiejszych zajęć poświęcicie na przypomnienie sobie ostatnio omawianych zagadnień.. Ważne.. W ramach podsumowania działu przeczytaj informacje o pochodnych węglowodorów z podręcznika ze str. 186- 187.. Zapisz temat w zeszycie przedmiotowym 2.. Jako podsumowanie szeregu tematów z działu "Pochodne węglowodorów" oraz w celu sprawdzenia swojej wiedzy wykonajcie test online:Chemia kl. VIII 23.04.2020r.. Podsumowanie .. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Podsumowanie i sprawdzenie wiadomości z działu - pochodne węglowodorów.. Lekcja 9.. Chemia w kuchni 7.. Znajdziesz tutaj nawet takie rzeczy jak Chemia Nowej Ery substancje o znaczeniu biologicznym sprawdzian czy testu.Dotyczącego wewnętrzna budowa materii Jej głównym zadaniem jest zainteresowanie uczniów owym przedmiotem dzięki interesującemu.. MATERIAŁ DO NAUKI: Podręcznik- podsumowanie działu 10, e-podręczniki z portalu zdalneProszę wykonać plakat (wysyłamy zdjęcie) lub prezentację - wysyłka na adres: [email protected] Praca będzie podsumowaniem działu: Pochodne węglowodorów.. W zeszytach wykonajcie zadania 'Sprawdź, czy wiesz.. Najważniejsze informacje (zebrane i wypunktowane), które omawialiśmy w tym dziale znajdziecie w podręczniku na stronach 186 - 187, a także zadania podsumowujące na stronie 188.Sprawdzian zawiera materiał służący do weryfikacji stopnia opanowania materiału przez ucznia..

Temat: Podsumowanie wiadomości z działu „ Pochodne węglowodorów".

Film jest informacją do 9 i 10 tematu.. Temat: Aminokwasy.. Mają być tam zebrane najważniejsze informacje dotyczące poznanych pochodnych węglowodorów.. Temat: Podsumowanie działu - Pochodne węglowodorów.Chemia Monika Gębicz 11.05.2020 Temat: Powtórzenie wiadomości z działu Pochodne węglowodorów.. Polecenie1.. Sprawdź, czy umiesz.'. ze str. 188.. Sformułowaniu zawartego w podręcznikach materiału, ciekawym .Podsumowanie działu / Sprawdzian 2 II.. Powinieneś wiedzieć i umieć: jaka jest budowa i właściwości alkoholu metylowego i etylowego, jakie jest działanie alkoholi na organizm człowieka, co to jest i do jakiej grupy związków zaliczamy glicerol, co to są kwasy karboksylowe,Temat: Podsumowanie wiadomości o pochodnych węglowodorów.. Napisz wzory sumaryczne alkoholi o : a) 9 atomach węgla w cząsteczce b) 4 atomach wodoru w .Temat: Utrwalenie wiadomości z działu „Pochodne węglowodorów".. Następnie wykonaj zadania: 1, 2 i 4 ze str. 188Podsumowanie wiadomości z działu „Pochodne węglowodorów „Przeczytaj podsumowanie wiadomości ze strony 186-187, a następnie rozwiąż zadania 1-5 (str.188) Zobacz wpisy.. Właściwości i zastosowania wielofunkcyjnych pochodnych węglowodorów 1 10.Temat lekcji: Podsumowanie działu.. Tworzy się je od nazw węglowodorów przez dodanie końcówki -ol (nazwa międzynarodowa).Zapowiadam sprawdzian wiadomości z działu: „Pochodne węglowodorów" Sprawdzian odbędzie się w środę 13.05.20..

Test_A_pochodne_weglowodorow.pdf.

Z Działu ,, Pochodne Węglowodorów '' ?. Proszę zapoznać się z podsumowaniem działu na stronie 186 i rozwiązać zadania wysłane przez dziennik elektroniczny.. Cele zajęć: Po tej lekcji powinniście: - utrwalić i uzupełnić wiadomości z działu - Pochodne węglowodorów.. jaką budowę i właściwości mają grupy wybranych związków organicznych, takie jak alkohole, kwasy karboksylowe i estry.. Zadanie 1.. Przeczytaj podsumowanie ze str.186-187, następnie wykonaj w zeszycie zadanie 1,2,3,4/188 Na rozwiązania zadań czekam do 15.05, wtedy też napiszecie sprawdzian z tego działu.. Bliższe informacje - dotyczące formy i przebiegu sprawdzianu podam w poniedziałkowej lekcji 11.04.20 Dla chętnych zamieszczam link do filmiku - pomoże utrwalić wiadomości o pochodnych węglowodorówTemat: Podsumowanie wiadomości z działu - Pochodne węglowodorów.. Przerwij test.. do godziny 18.00. poniedziałek 25.05.2020r.. Jednofunkcyjne i wielofunkcyjne pochodne węglowodorów - budowa, podział oraz nazewnictwo 2 8.. Klasa 8b- Temat: Utrwalenie wiadomości o pochodnych węglowodorów.. Termin realizacji: Zadania należy wykonać we wtorek 26.05.2020r.. Zakres materiału: cały dział.. Pochodne węglowodorów:Temat: Powtórzenie wiadomości z działu: „Pochodne węglowodorów".. Twój adres email nie zostanie opublikowany.PRZEDMIOT: CHEMIA KLASA : 8 Termin 27.04 - 30.04 TEMAT ZAJĘĆ: PODSUMOWANIE WIADOMOŚCI - POCHODNE WĘGLOWODORÓW..

2011-05-25 19:07:44; Chemia Pochodne węglowodorów.

Grupa funkcyjna - to grupa atomów, która przyłączona do alkilu nadaje związkowi chemicznemu charakterystyczne właściwości, określa przynależność do danego typu związku chemicznego.Karta pracy zawiera zadania do powtórzenia i utrwalenia wiadomości.. Zapoznaj się z treścią tematu na stronie 186-187 w podręczniku i wykonaj poniższy test.. Aminy i aminokwasy to związki organiczne zawierające w swych cząsteczkach atomy azotu.Można je traktować jako pochodne węglowodorów, w których jeden lub kilka atomów wodoru w cząsteczce podstawiono grupami hydroksylowymi.. Właściwości i zastosowania jednofunkcyjnych pochodnych węglowodorów 1 9.. Zadania będą podobne do powyższego testu.. Uwaga!. Czwartek 30.04.2020r.. Ocet, który służy m.in. do konserwowania żywności, zawiera kwas octowy.. Potraktujcie to jako powtórzenie przed sprawdzianem.Temat: Podsumowanie wiadomości z działu ,,Pochodne węglowodorów".. Wykonaj kartkę pracy „Pochodne węglowodorów" - (możesz wydrukować albo zapisać rozwiązania i odpowiedzi w zeszycie.. Rozwiąż krzyżówkę.Temat: Sprawdzian z działu - Pochodne węglowodorów.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Przeanalizuj podsumowanie działu - podręcznik str.186-187.. Szczegółowe tematy z tego działu - podręcznik od str. 138 do str. 185.. Nazwy alkoholi pochodzą od nazw rodników.. przemysł spożywczy do produkcji nawozów sztucznych w produkcji środków chwastobójczych jako rozpuszczalnik.. Proszę się przygotować.. Już wiesz.. Zapoznaj się z treściami na stronie 187-190 w podręczniku.. Obejrzyj film z lekcją powtórzeniową z linku.. Chemia Nowej Ery .. czwartek 23.04.. Zapisz w zeszycie temat lekcji; Zasadnicza część lekcji:Temat: Sprawdzian wiadomości z działu „Pochodne węglowodorów".. Chemia wspomaga nasze zdro-wie.. Przeczytaj uważnie podsumowanie działu „Pochodne węglowodorów" na str. 186-187 podręcznika.. Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi.. Chemia-23.04.2020..Komentarze

Brak komentarzy.