Charakterystyka porównawcza odyseusza i hektora
na polski mam napisać cechy achillesa , hektora i odyseusza dam naj To pytanie ma już najlepszą.Achilles jest synem Peleusa i boginki Tetydy.. DAM NAJAchilles a Hektor - porównanie bohaterów Iliady: Achilles i Hektor są głównymi bohaterami Iliady Homera.. Scharakteryzuj bohatera,,Odysei".Porównaj go z Achillesem i Hektorem.Jakie wspólne cechy mają wszyscy.Homer w ?Iliadzie?. Charakterystyka porównawcza Achilesa i Hektora charakterystyka porównawcza kordiana i kondrada Serwis Sciaga.pl nie odpowiada za treści umieszczanych tekstów, .Charakterystyka zewnętrzna.. Hektor zaś pochodził z Troi.. Napisz charakterystykę porównawczą Odyseusza i Hektora.. Obaj herosi byli wzorami idealnego.Znasz odpowiedź na zadanie: Napisz charakterystykę porównawczą Odyseusza i Hektora.. Na pierwszy rzut oka byli bardzo do siebie podobni.Później okazało się, że mają także cechy, którymi się różnią.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Odyseusza drukuj.. Faktyczny dowódca wojsk trojańskich, w miejsce schorowanego starca Priama.. Bardzo popularny pomysł to opisywanie Hektora, potem Achillesa.. Jest najwaleczniejszym i najsilniejszym z Greków.. Czytając historię wojny trojańskiej dowiadujemy się wiele o dwóch głównych bohaterach tego mitu - Achillesie i Hektorze.. Charakterystyka wewnętrzna.. Ten fragment ma bardzo duże znaczenie w całym dziele..

To ma być charakterystyka porównawcza!

Oboje wsławili się w bitwie pod Troją, wzbudzając strach w wojownikach przeciwnika.. Młody, wprawiony w walce mężczyzna.. Poznajemy Odyseusza jako młodego, przystojnego mężczyznę.. Epos ten składa się z dwudziestu czterech pieśni opisujących ostatnie czterdzieści dni, trwającej dziesięć .Charakterystyka zewnętrzna.. Należą oni do wrogich wobec siebie obozów: Achilles jest Grekiem, który wraz z towarzyszami rusza na Troję.. Achilles i Hektor , to dwaj główni bohaterowie 'Iliady" Homera ,powstałej w starożytności na przełomie IX i VIII wieku.. Reasumując, Odyseusza i Hektora cechuje waleczność, odwaga i męstwo.Hektor i Achilles to kluczowe postacie starożytnego eposu "Iliady", którego autorstwo jest przypisywane Homerowi.. W bitwie trojaDskiej mˇ|czyzni dziaBali w przeciwnych obozach: Hektor po stronie Troi, natomiast Achilles po stronie Achajów.. W bitwie trojańskiej mężczyźni działali w przeciwnych obozach: Hektor po stronie Troi, natomiast Achilles po stronie Achajów.Cechy Achillesa , Hektora , Odyseusza , pomocy !. klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki .Achilles i Hektor to dwaj główni bohaterowie epopei Homera, ,,Iliady".. Achilles był ulubieńcem .Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: Cechy Achillesa , Hektora , Odyseusza , pomocy !. Poszukaj w dostępnych źródłach dodatkowych informacji na temat Odyseusza..

Kliknij i odpowiedz.Przydatność 75% Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.

Praca ma się składac z trzech akapitów i ma zawierać 250 słów.. W swojej pracy uwzględnij wartości, którymi kierował się każdy z tych bohaterów, stosunek do rodziny oraz ojczyzny.. Jest pozytywną postacią, która wykazała się poświęceniem, siłą psychiczną i fizyczną.. Hektor z kolei, jako syn Priama, króla Troi, broni oblężonego przez nieprzyjaciół gro.. Jego ojcem był król trojański Priam , a matką Hekabe.. Nadludzką siłę zawdzięcza swojej matce, Tetydzie, która, gdy był niemowlęciem, zanurzyła całe jego ciało w Styksie.Wojna trojańska, jak każda wojna świata, miał swoich bohaterów.. Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa W tej pracy będę analizował bohaterów Iliady, a dokładniej pojedynku pomiędzy Achillesem a Hektorem.. Podobnie jak Achilles po stronie greckiej, tak Hektor jako królewicz trojański również wzbudza największe przerażenie u swoich wrogów.. Epos ten opisuje ostatnie epizody trwającej dziesięć lat wojny trojańskiej, która toczyła się pomiędzy Grekami i Trojanami.Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa.. 2010-09-24 17:52:09 Napisz cechy Achillesa i Hektora 2015-11-02 15:51:25 Cechy Achillesa , Hektora , Odyseusza , pomocy !Homer w utworze "Iliada" przedstawia dzieje wojny trojańskiej oraz Hektora- jednego z najdzielniejszych bohaterów lektur w historii..

(2/2) Achilles i Hektor - charakterystyka porównawcza, Homer Iliada - streszczenie i opracowanie.

Achilles walczy po stronie Greków, a Hektor , jako syn króla Troi Priama walczy oczywiście po stronie Trojan.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. Bohaterów należy porównać na tych wszystkich płasz­czy­znach, które podlegają opisowi i ocenie w charakterystyce.. Jest mężnym i odważnym .charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora Charakterystyka porównawcza Achilesa i Hektora Serwis Sciaga.pl nie odpowiada za treści umieszczanych tekstów, grafik oraz komentarzy pochodzących od użytkowników serwisu - zgłoś naruszenie--Charakterystyka porównawcza Achilesa i Hektora charakterystyka porównawcza kordiana i kondrada Serwis Sciaga.pl nie odpowiada za treści umieszczanych tekstów, grafik oraz komentarzy pochodzących od użytkowników serwisu - zgłoś naruszenie--Homer „Iliada" - charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora Achilles i Hektor to dwaj główni bohaterowie wielkiego eposu Homera - „Iliady".. Mieli piękną sylwetkę i imponującą postawę.. Zarówno jeden i drugi jest najdzielniejszym wojownikiem w swoim kraju.. Byli nimi mityczni wodzowie - Achilles i Hektor.Wydawać by się mogło, że bardzo byli do siebie podobni, jednak szybko ujawniły się cechy odróżniające ich bardzo mocno.Napisz charakterystykę porównawczą Odyseusza i Hektora.. Dokonał tego w szczególny sposób nie tylko bezpośrednio poprzez opisy obydwu postaci, ale też jakby bezpośrednio przedstawiając ich dążenie do walki i sam pojedynek.Ojcem jego był król Priam, władca Troi.Dwaj rycerze Achilles i Hektor to dwaj wielcy rycerze antycznego świata uwiecznieni przez Homera w „Iliadzie"..

Wyróżniali się odwagą, walecznością i męstwem.Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa.

Charakterystyka wewnętrzna.. Miał długie, kręcone włosy oraz charakterystyczne znamię na nodze stanowiące po powrocie jego znak rozpoznawczy.. W swojej pracy uwzględnij wartości, którymi kierował się każdy z tych bohaterów,stosunek do rodziny oraz ojczyzny.Hektor był twardym mężczyzną, ale podobnie jak Odyseusz był wrażliwy i troskliwy dla swojej żony oraz całej rodziny.. poleca 79 % .Jak scharakteryzować Odyseusza, porównując go do Achillesa i Hektora?. skonfrontował dwóch bohaterów: Achillesa i Hektora.. :DWedług tych hipotez Iliada i Odyseja byłyby dziełami zbiorowymi, tyle że już nie ustnymi, a pisanymi.. Achilles był Grekiem, synem bogini morskiej Tetydy i Peleusa.. poleca 81 %.. "Iliada" powstała na przełomie IX i VIII wieku przed naszą erą.. W swojej pracy uwzględnij wartości, którymi kierował się każdy z tych bohaterów, stosunek do rodziny oraz ojczyzny.. Uwaga!. Pokazany został jako doskonały rycerz, któremu był wzorem rycerzy trojańskich, a postrachem Grecji.Można.Obaj byli najwaleczniejszymi żołnierzami w swoich armiach.. Za sensowną odpowiedź dam naj..Komentarze

Brak komentarzy.