Interpretacja porównawcza zadania
Interpretacja wiersza Analiza dzieła literackiego to działanie badawcze mające ustalić z jakich elementów składa się utwór i jak został skonstruowany (por. Podręczny słownik terminów .Interpretacja porównawcza wierszy „Iliada" Jana Lechonia oraz „O Troi" Zbigniewa Herberta.. Zawiera on dwa tematy do wyboru: -pierwszy temat: rozprawka problemowa lub szkic krytyczny w związku z dołączonym do zadania tekstem teoretycznym (historyczno-, teoretyczno- lub krytycznoliterackim); -drugi temat: interpretacja porównawczadwóchInterpretacja porównawcza .. Zadania rozszerzonej odpowiedzi z przykładami realizacji 1.1.Tekst teoretyczny Na czym polega realizacja wypowiedzi argumentacyjnej dotycząca tekstu teoretycznego .Zadanie: interpretacja porównawcza wierszy quot petroniusz bredzi quot i quot potęga smaku quot .. Ma ona służyć sprawdzeniu umiejętności zdającego z zakresu tworzenia wypowiedzi pisemnej zgodnie z podstawowymi regułami jej organizacji, zachowującej zasady spójności znaczeniowej i logicznej, posiadającej czytelną kompozycję, a także spójnej, stosownej i funkcjonalnej pod .Opisywane tu utwory dzieli olbrzymia przepaść czasowa.. Motto występuje raczej rzadko, ale też może wiele powiedzieć, np. w interpretacji wierszy Ostatni despotyzm Norwida i Garden party Barańczaka powinno pojawić się spostrzeżenie, że cytat z pierwszego utworu stał się mottem drugiego: „Pomarańcza, jak widzę z Malty .Interpretacja porównawcza dwóch tekstów literackich winna przybrać formę wypowiedzi argumentacyjnej..

Interpretacja porównawcza to.

88% Romantyk w podróży i wobec przyrody.. Wymieniono tylko wymagania najistotniejsze dla wykonania danego zadania.Matura z języka polskiego - komentarz Mistrza do zadania z poziomu rozszerzonego Dziś odbyła się matura z języka polskiego.. Im bliżej środka, tym bardziej labirynt wydawał się gęsty, tym więcej w nim było ślepych zaułków i uliczek prowadzących donikąd.przykładowe zadania do części pisemnej - poziom rozszerzony.. Horacy to twórca antyczny, Mickiewicz napisał swój wiersz w XIX wieku.. Interpretacja porównawcza WYMAGA .Temat 2: Interpretacja porównawcza utworów literackich Zadanie składa się z polecenia i dwóch tekstów literackich (epickich albo lirycznych, albo dramatycznych) lub ich fragmentów.. Każdy z zestawionych fragmentów musi mieć charakter autonomiczny, to znaczy można przeprowadzić jego analizę i interpretację bez konieczności .🎓 Interpretacja porównawcza to Odpowiedź na zadanie z Ponad słowami 2.Część 2.. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi.. pokaż więcej.. Nasz Mistrz przygotował komentarz do tematu nr 2 - interpretacji porównawczej …84% Interpretacja porównawcza "Burzy" Adama Mickiewicza i "Tratwy Meduzy" Theodora Gericault'a; 84% Interpretacja sonetu Adama Mickiewicza "Burza"..

interpretacja porownawcza.

Zakres podstawowy i rozszerzony.. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi.. Wiedzą to i poloniści, i egzaminatorzy i oczywiście sami uczniowie.. Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj .porównawczych, w których coraz cz ęściej stosuje si ę ścisłe rygory metodologiczne.. Darmowe rozwiązanie pracy domowej, szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum studia .. odpowiedzieć na Twoje zadanie.. Artykuł zawiera opracowane przez CKE i OKE przykładowe zadanie, składające się z tematu i fragmentu tekstu, które mogłoby się pojawić na maturze z języka polskiego od 2015 roku.Dokonaj interpretacji porównawczej podanych utworów: Nad Niemnem, Cudzoziemka.. Wypowiedź argumentacyjna - interpretacja porównawcza utworów literackich.Interpretacja porównawcza Kolejność interpretacji porównawczej Porównaj tytuł, motto, aluzje literackie.. Zadanie premium.. Do każdego zadania w części pisemnej dodano listę najważniejszych wymagań ogólnych i szczegółowych z podstawy programowej kształcenia ogólnego, do których to zadanie się odnosi.. Interpretacja jako udział w kulturze Poznawanie i oswajanie świata dokonuje się w obrębie kultury, gdyż to ona obejmuje język, naukę, filozofię, religię, literaturę, sztukę i wszelkie dziedziny twórczości.Temat 2: Interpretacja porównawcza utworów literackich Zadanie składa się z polecenia i dwóch tekstów literackich (epickich albo lirycznych, albo dramatycznych) lub ich fragmentów..

Wypowiedź argumentacyjna - interpretacja porównawcza utworów literackich.

Dlatego też widząc polecenie związane z tą właśnie formą wypowiedzi, musisz być w gotowości do wykorzystania swojej pozaliterackiej wiedzy.. Kliknij i odpowiedz.. Standardowo .Pedagogika porównawcza jako subdyscyplina pedagogiczna - przedmiot, zadania, funkcje, terminologia „ Pedagogika porównawcza - to dyscyplina pedagogiczna zajmująca się analizą i porównywaniem systemów wychowania i oświaty w różnych krajach w powiązaniu z ich rozwojem polityczno - ekonomicznym i społeczno - kulturalnym.Zadaniem uczestnika jest interpretacja obu utworów ustawionych w takiej konfiguracji, która pozwala wydobyć z obu to, co wspólne i co zarazem wyraziście odmienne oraz co ważne w obu utworach.. Poziom rozszerzony.. Oba wiersze powstały jako wyrazy głębokiego smutku poetów - utwór Lechonia wyraża smutek po zdobyciu Warszawy przez Niemców natomiast dzieło Herberta skupia się na upadku Powstania Warszawskiego.Labirynt narysowany na płótnie składał się z ośmiu kręgów czy sfer, zwanych Światami.. Nie można też zapomnieć, że Mickiewicz odnosi się do tekstu Horacego w sposób autoironiczny, nieco drwi z samego siebie i swoich wierszy.Sprawdź jak napisać interpretację wiersza, jaki układ zastosować, jak wygląda schemat interpretacji wiersza, zapoznaj się z przykładem..

Po gimnazjum ... 80% Analiza i interpretacja sonetu Adama Mickiewicza.

dziwna piękność antyteza: dziwnej piękności powtórzenie: sidłem ułowiony, sidłem upleciony Interpretacja : Wiersz napisany został przez Jana Kochanowskiego (1530 - 1584), który był renesansowym poeta.. Interpretacja porównawcza utworów literackich Zadanie składa się z polecenia i dwóch tekstów literackich (epickich albo lirycznych, albo dramatycznych) lub ich fragmentów.. Poziom rozszerzony.. Zamknij.. Sprawdź jak zadanie maturalne skomentował nasz Mistrz!. Warto przypomnieć podstawowe zasady realizacji tego zadania, czyli porady dla zdających egzamin.Interpretacja Przedmiot: Język polski / Liceum: 1 rozwiązanie: autor: buuuu4444 6.4.2010 (14:39) Analiza i interpretacja wybranych sonetów Adama Mickiewicza Przedmiot: Język polski / Liceum: 1 rozwiązanie: autor: Konto usunięte 9.4.2010 (16:34) Interpretacja ,analiza (Pieśni) Księgi wtóre - Pieśń XII ("Nie masz i Przedmiot: Język .Znasz odpowiedź na zadanie: interpretacja porownawcza?. Każdy z zestawionych fragmentów musi mieć charakter autonomiczny, to znaczy można przeprowadzić jego analizę i interpretację bez konieczności odwołania się .Zadania z polskiego, matura - wskazówki, odpowiedzi język polski - przykładowe zadania na poziomie rozszerzonym (interpretacja porównawcza) przedmiot: język polski - poziom rozszerzonyPAMIĘTAJ: napisanie interpretacji porównawczej (równoległej) nie jest prostym zadaniem.. Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym .Interpretacja porównawcza wierszy "wieczór autorski" i "Żart patetyczny" Najważniejszy jest początek i zakończenie.. Arkusz składa się z jednej części-wypracowania.. dokonaj interpretacji porownawczej przedspiew staffa i na dom w czarnolesie J. Kochanowskiego, praca min 300 slow ,podaj dwa kontekstyCzas -180 minut.. 85% Analiza interpretacyjna wiersza Adama Mickiewicza pt. "Burza".. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.. Język polski.. Cię pracy zadaj szybko pytanie, nasi moderatorzy postarają się jeszcze tego samego dnia, odpowiedzieć na Twoje zadanie.. Kompozycja wypowiedzi jest dowolna i nie ma tu najlepszej recepty na sukces: świetny efekt może przynieść zarówno kolejno przeprowadzona .6 1.4.. O godzinie 14:00 maturzyści rozpoczęli egzamin maturalny z języka polskiego na poziomie rozszerzonym..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt