Streszczenie z lektury szatan z siódmej klasy
Adam Cisowski to 17-letni chłopiec.. Archiwum testów dostępne tylko do odczytu.. Zawiera nieodpowiednie treści?. Treść tekstu zawiera trzy stałe elementy: ofiarę: tu jest to rodzina Iwa .Szatan z siódmej klasy - streszczenie utworu Kornela Makuszyńskiego.. Gdy si ę któremu ś z klasy siódmej wykrzywił smutkiem„Szatan z siódmej klasy" - bohaterowie Adaś Cisowski - główny bohater powieści.. PATKA71928 4 lata temu.. Następne wideo.. Miał ulubione postacie, o których potrafił opowiadać z niezwykłym zapałem, a o postaciach historycznych, których nie darzył sympatią wypowiadał się lekceważąco.. Jeżeli Twoje dziecko musi przeczytać lekturę na test lub lekcję języka polskiego, bardzo nie lubi czytać książek, ma problem z czytaniem lub wypożyczeniem lektury w bibliotece to skorzystaj z możliwości pobrania na własność legalnej pełnej wersji tego audiobooka (w wygodnych plikach MP3).Zobacz quiz: "Szatan z siódmej klasy".. Udostępnij.. 82% Szatan z 7 klasySzatan z siódmej klasy - streszczenie utworu Kornela Makuszyńskiego - strona 3.. Makuszyński przyszedł na świat 8 stycznia 1884 r. Urodził się w Stryjnie koło Lwowa.. Powieść ukazała się w 1937 r. i jest jednym z wielu utworów pisarza dla młodzieży, w których propaguje pełen ciepła humor oraz wyraża wiarę w zwycięstwo dobra nad złem.. Pod względem gatunkowym Szatan z siódmej klasy to powieść detektywistyczna.Tematem utworu jest śledztwo..

83% Streszczenie "Szatana z siódmej klasy".

Jego niezwykła zdolność logicznego myślenia i rozwiązywania trudnych, zawiłych zagadek sprawia, że profesor Gąsowski, historyk, prosi go o pomoc w rozwiązaniu niezwykłej rodzinnej zagadki.Podobne tematy: • Szatan z siódmej klasy - opracowanie, problematyka, bohaterowie • Kornel Makuszyński - biografia i charakterystyka twórczości • Literatura dla dzieci i młodzieży • Szatan z siódmej klasy - opracowanie, problematyka, bohaterowie • Szaleństwa Panny Ewy - streszczenie, plan wydarzeń, problematyka • Awantura o Basię - streszczenie, plan wydarzeńKornel Makuszyński - Szatan z siódmej klasy - quiz Film zawiera 48 pytań sprawdzających znajomość lektury.. Lekcje historii prowadził bardzo niekonwencjonalnie.. Udostępnij.. Utwór powstał w 1937 roku.. Wszystko co trzeba wiedzieć o utworze Szatan z siódmej klasy Kornela .71% "Szatan z siódmej klasy" - streszczenie.. "Jak ona ślicznie marszczy czoło" - pomyślał Adam.„Szatan z siódmej klasy" - streszczenie Profesor Gąsowski był lubianym nauczycielem.. Quiz w Poczekalni.. Adaś zajął się sprawdzaniem rachunków.. Powieść została wydana w 1937 roku a obecnie jest lekturą w VI klasie szkoły podstawowej.. Szatan z siódmej klasy - Test .Przydatność 80% Streszczenie lektury "Szatan z siódmej klasy".. Sko.Pobierz darmową ściągę - Lista wszystkich streszczeń - Tekst - z siódmej klasy..

Wejdź i znajdź to, czego szukasz!Szatan z siódmej klasy.

Diabeł wyskakuje z pudełka Pan profesor Gąsowski znany był z niekonwencjonalnego podejścia do nauczania historii.. W szkole jest ceniony za bystrość, przenikliwość, koleżeńskość, opanowanie i pomoc w rozwiązywaniu wszelkich konfliktów.Szatan z siódmej klasy Audiobook - pobierz całość (download).. Napisz do nas.. Skomentuj.. Julka181818 4 lata temu.. Uczniowie mają lekcje historii z profesorem Gąsowskim.. 83% Streszczenie "Szatana z siódmej klasy".. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. • Szatan z siódmej klasy .Jak dobrze znasz lekturę „Szatan z siódmej klasy"?. 79% "Szatan z siódmej klasy" - streszczenie wraz z charakterystyką bohaterów.Szatan z siódmej klasy - Problematyka Powieść Kornela Makuszyńskiego można nazwać „młodzieżowym kryminałem" z ciekawym wątkiem przygodowym.. Jak co lekcję, nauczyciel wywołuje ucznia do tablicy .STRESZCZENIE LEKTURY „SZATAN Z SIÓDMEJ KLASY" I.. Szatan z siódmej klasy - opracowanie, problematyka, bohaterowie.. 119 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Serwis zamknięty.. Skomentuj.. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę utworu, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze..

81% "Szatan z siódmej klasy" streszczenie lektury.

Wszystko co trzeba wiedzieć o utworze Szatan z siódmej klasy .W klasie siódmej historia stała na wysokim poziomie, a wezwani do odpowiedzi uczniowie odpowiadali celująco.. Oglądaj legalnie i w najlepszej jakości.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Pan Gąsowski z uznaniem kiwał głową, dumny, że jego uczniowie zapałali do historii prawdziwą namiętnością.. Klasa siódma wyróżniała się spośród innych radością, rozbrykaniem i szczerą przyjaźnią.80% Streszczenie "Szatan z siódmej klasy".. Wypróbuj konto premium przez 14 dni za darmo!. Niektóre z pytań są naprawdę trudne, także nie przejmuj się jeśli nie .Szatan z siódmej klasy; cytaty z książki "Szatan z siódmej klasy" katalog cytatów [+ dodaj cytat] Panienka zmarszczyła czoło, jak gdyby miała wygłosić uczoną rozprawę i pragnęła to uczynić z wielką rozwagą.. Streszczenie wydarzeń w książce.. Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.. Dodał: Delirium05.„Szatan z siódmej klasy" to jedna z najchętniej czytanych książek Kornela Makuszyńskiego.. O niektórych postaciach historycznych wypowiadał się z lekceważeniem, natomiast o ukochanych osobistościach mówił z zapałem.Zadanie z lektury " szatan z siódmej klasy" 2010-12-10 17:27:47 Możecie mi napisać streszczenie lektury szatan z siódmej klasy 2012-10-12 15:19:36 Znacie jakieś pytania z treści lektury Szatan z siódmej klasy 2009-05-10 07:33:59Szatan z siódmej klasy | Inne lektury ..

80% Kornel Makuszyński "Szatan z siódmej klasy" - streszczenie.

Geneza utworu i gatunek.. (2/6) Szatan z siódmej klasy - streszczenie szczegółowe, Kornel Makuszyński, Szatan z siódmej klasy - streszczenie i opracowanie lekturyAutorem "Szatana z siódmej klasy" jest Kornel Makuszyński.. Motyw detektywistyczny zdecydowanie wysuwa się na pierwszy plan powieści.Jak dobrze znasz lekturę " Szatan z siódmej klasy „?. Zanim napisany został „Szatan z siódmej klasy" powstała inna powieść, która wykazywała pewne podobieństwo jeśli chodzi o poszczególne elementy fabuły do „Szatana z siódmej klasy".. Zauważyłeś literówkę lub błąd?. Znajdziesz tutaj niezbędne informacje o autorze, genezę utworu, charakterystykę postaci, dokładny opis czasu i miejsca akcji, szczegółowy plan wydarzeń oraz omówienie głównych wątków i motywów literackich pojawiających się w utworze.. anuluj.. .Lektury.. Odblokuj dostęp do 8278 filmów i seriali premium od oficjalnych dystrybutorów!. Śmiały si ę rado śnie młode oczy, śmiały si ę pyzate g ęby i śmiały si ę usta, napełnione niepoliczon ą ilo ści ą zdrowych z ębów.. O pierwszej w nocy roześmiał się na cały głos - znalazł sto złotych .W klasie siódmej, jak w państwie hiszpa ńskiego króla, nigdy nie zachodziło sło ńce.. 75% "Szatan z siódmej klasy" - streszczenie oraz opis Adasia Cisowskiego.. 79% "Szatan z siódmej klasy" - streszczenie wraz z charakterystyką bohaterów.. Quiz wiedzy o bajkach Disneya nadesłany przez Panią Annę Frąckowiak na konkurs "Kto pyta - nie błądzi".Jakie najważniejsze rzeczy muszę wiedzieć o książce "Szatan z siódmej klasy"?. FunTest.pl.. Nazajutrz przyszedł do niego zatroskany chłopak z trzema księgami.. Bo byłam przed feriami chora 2 tygodnie i po feriach też nie poszłam do szkoły prawie 2 tygodnie ale jutro idę i przerabiamy tą lekturę a ja nic o niej nie wiem.Nie przeczytałam nawet jednej literki bo nie mam tej książki w domu bo nic nie wiedziałam że przerabiamy:(Streszczenie przeczytałam na .Szatan z siódmej klasy na Allegro.pl - Zróżnicowany zbiór ofert, najlepsze ceny i promocje..Komentarze

Brak komentarzy.