Plan ramowy historii wojny trojańskiej
6.Wojna trojańska - według Homera i antycznych historyków 10-letnie oblężenie Troi przez Greków - Achajów.Mitycznym powodem konfliktu było porwanie Heleny, żony króla Sparty - Menelaosa, przez trojańskiego księcia Parysa, syna króla Priama.Menelaos odwołał się do pomocy swego jedynego brata Agamemnona, króla Argos i Myken, oraz wszystkich książąt achajskich.Mit o wojnie trojańskiej w punktach(równoważniki zdania) Witam, mam zadanie takie pomózcie mi w micie o wojnie trojanskiej w punktachZeus i Posejdon zabiegają o względy Tedyty, ale Temida ostrzega ich przed nią, bowiem syn, którego urodzi owa bogini, będzie potężniejszy od swojego ojca i być może nawet go pokona.. Eris rzuca na salę, pomiędzy trzy boginie jabłko "dla najpiękniejszej".. Odyseusz uwalnia Helenę 7.. Stawienie się Achillesa w szeregi .Musze Z Polskiego Napisać Plan Wydarzeń Wojny Trojańskiej.. Po wielu namowach bogowie postanawiają wydać boginię za człowieka - zakochanego w niej Peleusa i po jego wielu oraz żmudnych staraniach dochodzi do ślubu.Historia wojny trojańskiej - streszczenie Tetyda , boginka morska, była niezwykle piękna, więc o jej rękę ubiegali Zeus i Posejdon.. Został on opowiedziany w formie poetyckiej przez Homera w wielkim eposie pt. „Iliada" i stał się natchnieniem dla całej kultury śródziemnomorskiej.Znasz odpowiedź na pytanie: Plan wydarzeń Histori Wojny Trojańskiej?.

Plan wydarzeń mitu o wojnie trojańskiej.

Pobyt na dworze króla Menelaosa 6.. Języki.. Potrzebuje jeszcze dziś plan wydarzeń wojny trojańskiej ( około 30 punktów ).. Postanowienie o wojnie 8.. Kłócą się o nie Hera, Atena i. Afrodyta.Historia Język polski.. Powrót Parysa na dwór królewski.. Powrót Parysa na dwór trojański 5.. Porwanie Heleny 7.. Stawienie się Achillesa w szeregi .Przepowiednia Temidy.. Z góry dziękuje za pomoc.1.Uczta - wesele Peleusa i Tetydy.. Wesele Tetydy i Peleusa 2.. Celtic Folk Music - Mystical Forest | Enchanting, .Ta strona wykorzystuje pliki cookie zgodnie z ustawieniami twojej przeglądarki.. Porwanie Heleny 7.. Tetyda to piękna boginka, z którą niejeden chciał stanąć na ślubnym kobiercu - byli wśród nich Zeus i Posejdon.Powstrzymali się przed tym krokiem, ponieważ powszechnie było wiadomo, że Tetyda urodzi syna, który będzie silniejszy od własnego ojca.MIT O WOJNIE TROJAŃSKIEJ marek7819.. Odyseusz wywołuje wojnę (trwała 10 lat) 3.. Przybycie bogini Eris i wręczenie jabłka niezgody 3.. Porwanie żony Menelaosa przez goszczącego na dworze lacedemońskim Parysa.. Porwanie Heleny 7.. Ten Plan Musi być mało szczegółowy i tylko wypisać najważniejsze informacje.. Pojawienie się na weselu bogini niezgody Eris.. Stawienie się Achillesa w szeregi .Plan wydarzeń Wojny Trojańskiej 1..

Początek wojny trojańskiej.

Jednakże ciążyła nad nią przepowiednia, że urodzi ona syna, który będzie potężniejszy od własnego ojca, co ostatecznie ich do niej zraziło.Wszystko zaczęło się od wystawnego wesela Tetydy i Peleusa.. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćNapisz szczegółowy plan wydarzeń z wojny trojańskiej Jana Parandowskiego sprawozdanie wojny trojańskiej Serwis Sciaga.pl nie odpowiada za treści umieszczanych tekstów, grafik oraz komentarzy pochodzących od użytkowników serwisu - zgłoś naruszenie --Musze napisać plan szczegółowy mitu ,,Historia Wojny Trojańskiej,, Plan powinien mieć około 20 punktów (nie mniej niż 18).. Postanowienie o wojnie 8.. 74% Plan wydarzeń Wojny Trojańskiej według "Mitologii" J. Parandowskiego.. Porwanie Heleny 7.. Sąd Parysa - wręczenie jabłka Afrodycie 4.. Pobyt na dworze króla Menelaosa 6.. Wesele Tetydy i Peleusa 2.. Postanowienie o wojnie 8.. Pobyt na dworze króla Menelaosa 6.. Przekazanie złotego jabłka Afrodycie przez Parysa.. Bogini niezgody Eris zjawia się bez zaproszenia.. Wysłanie do miasta Troi drewnianego konia 5.. Pobyt na dworze króla Menelaosa 6.. Więcej informacji o celu ich wykorzystania i możliwości zmiany ustawień cookie znajdziesz w naszej polityce prywatności.2.. Powrót Parysa na dwór trojański 5..

Stawienie się Achillesa w szeregi .plan wydarzeń wojny trojańskiej.

Wesele bogini morskiej Tetydy i księcia tesalskiego Peleusa Pojawienie się bogini Eris z jabłkiem niezgody.. Wesele Tetydy i Peleusa 2.. Przybycie bogini Eris i wręczenie jabłka niezgody 3.. Przybycie bogini Eris i wręczenie jabłka niezgody 3.. Proszę o napisanie Planu Ramowego Wojny Trojańskiej.Przydatność 80% Historia wojny trojańskiej - plan ramowy.. Trojanie przegrali z Grekami (Myślę że to wystarczy ;) Teraz też mam te lekcje na polskim :P).. Pobyt na dworze króla Menelaosa 6.. Sąd Parysa - wręczenie jabłka Afrodycie 4.. Przybycie bogini Eris i wręczenie jabłka niezgody 3.. Przybycie bogini Eris i wręczenie jabłka niezgody 3.. Sąd Parysa - wręczenie jabłka Afrodycie 4.. Sąd Parysa - wręczenie jabłka Afrodycie 4.. Powrót Parysa na dwór trojański 5.. Porwanie Heleny 7.. Postanowienie o wojnie 8. b) Agamemnon obrany wodzem wyprawy.. Stawienie się Achillesa w szeregi .Plan Ramowy - Wojna Trojańska.. 79% "Dzieje Odyseusza" plan wydarzeń.Historia wojny Trojańskiej Plan wydarzeń 1.. Powrót Parysa na dwór trojański 5. a) powszechna mobilizacja.. Ślub boginki morskiej Tetydy z księciem tesalskim Peleusem.. Wesele Tetydy i Peleusa 2.. Powrót Parysa na dwór trojański 5.. Powrót Parysa na dwór trojański 5.. Sąd Parysa - wręczenie jabłka Afrodycie 4.. Pojawienie się na weselu bogini niezgody Eris..

Porwanie Heleny 7.Przydatność 80% Historia wojny trojańskiej - plan ramowy.

Stwórz ściągę.. Wesele Tetydy i Peleusa 2.. Sąd Parysa - wręczenie jabłka Afrodycie 4.Powrót Parysa na dwór trojański 5.. Wiedza o społeczeństwie.. To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćMit o wojnie trojańskiej - streszczenie, plan wydarzeń Streszczenie Tetyda, jak głosiła przepowiednia, na świat miała wydać syna, który będzie potężniejszy niż jego ojciec.Historia wojny trojańskiej - plan ramowy.. Wesele Tetydy i Peleusa 2.. Odyseusz się poddaje 4.. Przybycie bogini Eris i wręczenie jabłka niezgody 3.. Stawienie się Achillesa w szeregi wojska 9.. Pobyt na dworze króla Menelaosa 6.. Postanowienie o wojnie 8.. Grecy napadają na miasto Troi 6.. Sąd Parysa - wręczenie jabłka Afrodycie 4.. Żądanie wydania Heleny złożone przez Menelaosa i Odyseusza 10.82% Historia wojny Trojańskiej - plan wydarzeń.. Proszę pomóżcie.. Kliknij i odpowiedz.Przydatność 80% Historia wojny trojańskiej - plan ramowy.. Wesele Tetydy i Peleusa 2.Przybycie bogini Eris i wręczenie jabłka niezgody 3.. Postanowienie o wojnie 8.. Pobyt na dworze króla Menelaosa 6.. Porwanie Heleny 7..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt