Test a polska i świat po ii wojnie światowej
Excal 3 lata temu.. Test sprawdzający - rozdział 3.. NiemcyŚwiat po I wojnie światowej ; Świat po I wojnie światowej , test z historii System wersalski Odbudowa powojenna i wielki kryzys Kryzys demokracji w Europie ZSRR w okresie między wojennym Kultura okresu międzywojennego Świat na drodze ku wojnie.Kraje zachodnie też były już wycieńczone zarówno Wojną Światową jak i obecnym wyścigiem zbrojeń.. Pytania z wojny obronnej Polski i działaniach ZSRR.. Sprawdzian dostępny jest w formacie PDF, gotowy do wydrukowania.Periodyzacja dziejów Polski po II wojnie światowej.. Życie straciło ponad 6 milionów polskich obywateli (w tym ok. 3 milionów Żydów) Na początku 1946 roku liczba ludności wynosiła niespełna 24 miliony.. Najczęściej kwestie periodyzacji, czyli podziału procesu historycznego według kryteriów chronologicznych są kwestią umowną, bywa nawet, że i sztuczną.. Wybierz test z rozdziału Polska i świat po II wojnie światowej lub podrozdziałów podręcznika Poznać przeszłość.. Wiek XX dla Klasa I Liceum.. Szukaj.. 2.Rozwiąż quiz i sprawdź swoją wiedzę na temat II Wojny Światowej!. Blogi prowadzone na notatkizlekcji.pl tworzone są przez nauczycieli oraz lektorów i zawierają treści zgodne z programami nauczania na różnych poziomach i szczeblach edukacji.Plik TEST A polacy podczas II wojny światowej.doc na koncie użytkownika Anngellaa • folder rozdział IV • Data dodania: 14 cze 2013. a. podczas wojny życie straciło ponad 50 mln ludzi..

Świat po II wojnie światowej.

W zadaniach od 1. do 4. znajdują się cztery .Wiek XX Rozdział V / Polska i świat po II wojnie światowej.. Czytaj uważnie tekst i zadania.. Testy pomogą ci się przygotować!. c. koszty prowadzenia działań bojowych pochłonęły ogromne sumy pieniędzy.. Czy przypasujesz 30 polskich nazw państw Europy.Polska i świat w nowej epoce - Test A i B podsumowujący rozdział VI; Upadek komunizmu - Test A i B podsumowujący rozdział V; Świat po II wojnie światowej - Test A i B podsumowujący rozdział III; Polacy podczas II wojny światowej - Test A i B podsumowujący rozdział II; II wojna światowa - Test A i B podsumowujący rozdział IDozwolone jest pobieranie materiałów oraz ich modyfikacja (przystosowanie, przeróbka) wyłącznie do własnego użytku dydaktycznego związanego z wykonywanym zawodem nauczyciela w danej placówce szkolnej i prezentowanie ich na forum szkoły (w tym innym nauczycielom i rodzicom uczniów).HEJ!. Test dotyczy II Wojny Światowej.. dol.) - dekret PKWN o reformie rolnej (6 IX 1944) przymusowe, bez odszkodowania wywłaszczenie oraz parcelacja majątków ziemskich powyżej 100 ha .Sprawdzian III - 18. test > Polska i świat po II wojnie światowej.. b. rejony objęte działaniami wojennymi uległy zniszczeniom..

Skutki II wojny światowej.

Test sprawdzający - rozdział 3.. Opracowania.pl;3. .. Wielki test wiedzy o I Wojnie Światowej!. .Najważniejsze daty i wydarzenia z okresu II Wojny Światowej.. Skomentuj.. dol., w przeliczeniu na głowę 1 mieszkańca 1428 mld.. Dzień po agresji ZSRR na Polskę przekroczył wraz ze Sztabem .Daty Polska i Świat po II wojnie swiatowej.. ROZDZIAŁ IV: POLSKA PO II WOJNIE ŚWIATOWEJ.. Sprawdź swoją wiedzę na temat I Wojny Światowej!. Czytaj uwanie tekst i zadania.. Zakupy.. do egzaminu gimnazjalnego przed wybuchem 1 wojny światowej niemcy i francja rywalizowały o wydarzenia historyczne świat po 1 wojnie światowej polska i świat w ii połowie 20 wieku sprawdzian scribd boginie greckie wynalazki 20 wieku .. nowy test × Odkryj wszystkie .I wojna światowa (przed II wojną światową nazywana „Wielką Wojną") - wojna światowa, trwająca od 28 lipca 1914 do 11 listopada 1918 pomiędzy ententą (Trójporozumieniem), tj. Wielką Brytanią, Francją, Rosją, Serbią, Japonią, Włochami (od 1915) i Stanami Zjednoczonymi (od 1917) a państwami centralnymi (Trójprzymierzem), tj.Przemiany gospodarcze w Polsce w latach 1944 - 1949 - straty materialne Polski w okresie II wojny światowej (o wartości ok. 50 mld.. Wielu z nich było .Epodręczniki PO KL. Zobacz jak to działa.. Po klęsce Japonii .Sprawdź swoją wiedzę na temat I Wojny Światowej!.

... Test: II wojna światowa.

Nauka: Uczelnie: Mój profil/Znajomi: Poczta/Dokumenty: .. Test Oświata, nauka i kultura Polski Test Polacy pod władzą Napoleona Test Europa po Napoleonie Test Początki cywilizacji Test Pradzieje człowieka #zsrr #stalin #polska #iiws.. Zjednoczenie Niemiec w 1871 roku naruszyło równowagę sił a) w Europie b) na świecie II.. 2014-04-23 21:54:08II wojna światowa - największa wojna światowa w historii, trwająca od 1 września 1939 do 2 września 1945 (w Europie do 8/9 maja 1945).. Jej teatr działań wojennych objął prawie całą Europę, wschodnią i południowo-wschodnią Azję, północną Afrykę, część Bliskiego Wschodu i wszystkie oceany.save Save Polska i świat po II wojnie światowej For Later.. Ważne pojęcia: Konferencja w Poczdamie - Józef Stalin, Harry Truman .. ZSRR po II wojnie światowej - wzrost znaczenia Stalina na arenie międzynarodowej, .Kolejność zdarzeń w kwestii niemieckiej po II wojnie światowej była następująca: (1 pkt) a) proces norymberski, utworzenie NRD, utworzenie Bizonii, utworzenie Trizonii, b) konferencja w Poczdamie, utworzenie Bizonii, utworzenie NRD, utworzenie NRF,ROZDZIAŁ III: ŚWIAT PO II WOJNIE ŚWIATOWEJ.. Kto - poza Niemcami i ZSRR - napadł w 1939 r. na Polskę?. Chronologia pełni rolę porządkową i ze względów technicznych stanowi wygodne narzędzie w ręku historyków.Notatki z lekcji to narzędzie edukacyjne składające się wszechstronnego generatora testów, bloga, prezentacji, wykładów, ćwiczeń i gier, panelu statystyk wejść, dziennika on-line ze statystykami wyników..

Powojenny podział świata.

W lipcu 1944 roku po ogłoszeniu manifestu w Polsce zainstalowano komunistyczny rząd- Polski Komitet Wyzwolenia Narodowego (PKWN) na czele z Edwardem Osóbką-Morawskim.. TEST Nowy podział świata STRESZCZENIE.Test B Polska i świat po II wojnie światowej Test podsumowujący rozdział V 1.. Test: II wojna światowa .Sprawdzian i odpowiedzi do testu "Świat po II wojnie światowej" grupa testu A i B dla klasy 8.. Wojna obronna Polski i pierwsze podboje Stalina.. Gra edukacyjna „Godność, wolność i niepodległość" .. Polska i świat w okresie II wojny światowej (lekcja powtórzeniowa) .. Polska i świat w okresie II wojny światowej .ŚWIAT PO II WOJNIE ŚWIATOWEJ.. Udostępnij.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Na sytuację polskiego społeczeństwa po zakończeniu II wojny światowej najbardziej wpłynęły olbrzymie straty jakie ludność poniosła w czasie wojny.. Polska i wiat po II wojnie wiatowej Test podsumowujcy rozdzia V 1. d. wojna pozostawiła po sobie setki tysięcy inwalidów, sierot i bezdomnych.. Mam wielka prośbę, potrzebuję sprawdzianów do klasy 1 liceum z historii Poznać przeszłość wiek XX, do działu polska i świat po II wojnie światowej, Błagam o pomoc :) 2014-05-17 12:52:52; Miał ktoś już sprawdzian z historii Poznać przeszłość wiek xx z działu "polacy podczas II wojny światowej" ?. Zapowiedziano walkę z okupantem hitlerowskim we współpracy z ZSRR, reformę rolną i nacjonalizację przemysłu.. Plan ten miał na celu niwelowanie szkód po II Wojnie Światowej, doprowadzenia do stabilizacji w Europie i przyśpieszenie rozwoju gospodarczego.Plik TEST A polska i świat po II wojnie światowej.doc na koncie użytkownika Anngellaa • folder rozdział V • Data dodania: 15 sty 2015Polska i świat po II wojnie światowej (lekcja powtórzeniowa) .. dzielne Ludowe Wojsko Polskie, elektryfikacja, pionierzy oddani sprawie partii itd.. Początki władzy komunistów w Polsce.. 2.TEST Trójprzymierze i trójporozumienie 1.. Podkreśl odpowiednie terminy tak, aby zdania były prawdziwe.. Świat po II wojnie światowej.. Katalog Zasobów Dodatkowych..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt