Napisz list do rówieśnika którego zachęcisz do przeczytania lektury szkolnej
2012-04-21 11:08:11 zaproś swojego nauczyciela na koncert w którym bierzesz udział jako muzyk.List zachęcający do przeczytania lektury pt. ,,Buba" List do Europejczyka, w którym inspirujesz go do przeczytania jak najbardziej „polskiej" książki.. 84% List w którym zachęcisz do przeczytania "Trenów" 76% Napisz list do kolegi z zagranicy, w ktorym zachęcisz go do zwiedzania wybranej miejscowości w Polsce.. (miasto) (data) Droga Aniu!. Napisałam do Ciebie ten list, ponieważ chciałabym polecić Ci pewną książkę.. 2009-12-06 15:11:05Piszę do Ciebie ten list ponieważ chcę zachęcić Cię do przeczytania pewnej ksiązki podróżniczej pod tytułem ,,Tomek w krainie kangurów", którą napisał Alfred Szklarski.. Droga młodzieży!. „Im jest lepsza, tym bardziej burzy nam porządek dnia, mamy wyrzuty, kiedy jesteśmy zmuszeni ją odłożyć.Napiszę list do koleżanki w którym zachęcę ją do przeczytania książki "Zemsta".. Mają napisać (najpierw z pomocą rodziców, a póżniej, gdy potrafią juz pisać, samodzielnie) metryczkę książki, wykonać ilustracje i - na forum klasy - zachęcić innych do przeczytania jej.. W argumentacji wykorzystaj interpretację wiersza Tadeusza Różewicza List do ludożerców i odwołaj się do wybranej lektury obowiązkowej.. Nie myślałam, że ta książka będzie aż taka fajna!. 2011-02-20 19:35:49 chciałabym poprosic o pomoc w zadaniu domowym z polskiego.musze napisac list do nauczycielki zachęcający do omawiania lektury pt;Harry Potter i Komnata Tajemnic".Minimum .77% Napisz list do kolegi z zagranicy, w którym zachęcisz go do zwiedzania wybranej miejscowości w Polsce..

W tym liście chciałabym was zachęcić do tego, abyście czytali lektury szkolne.

83% List zachęcający do przeczytania lektury "Krzyżacy" 76% List zachęcający do przeczytania książki "Pinokio" 77% Napisz list do kolegi, w którym zachęcisz go do przeczytania "Kłamczuchy".. W przemówieniu przywołaj przykład bohatera z lektury obowiązkowej, którego życie zmieniło się pod wpływem książek, i napisz, na czym ten wpływ polegał.Napiszesz list do kolegi zahecajacy do przeczytania ksiazki pt W pustyni w puszczy 2012-01-22 15:56:54; napisz list do kolezanki w ktorym zachece kolezanke to przeczytania ksiazki pt. w pustyni i w puszczy 2010-11-30 13:53:15; kto mi napisze list zachęcający do przeczytania książki Ania z zielonego wzgórza?. „Przygody Tomka Sawyera" to świetna opowieść o dziesięcioletnim chłopcu, wychowywanym po śmierci rodziców przez ciotkę, która stara się, aby wyrósł on na prawego i dobrego człowieka.Postanowiłem napisać do Ciebie list , ponieważ ostatnio w szkole mieliśmy zadane przeczytać lekturę pt. " Tajemniczy Ogród "i chciałem Ci powiedzieć , że ta lektura jest świetna !. Ta interesująca książka przedstawia chłopca, który nazywa się Adaś Niezgódka.. Ta książka jest bardzo ciekawa, ponieważ można poznać nowe słownictwo.. Wiem, że nie lubisz czytać.. 83% List zachęcający do przeczytania książki J. Bediera "Dzieje Tristana i Izoldy" ze zwróceniem uwagi na obraz średniowiecza w utworze.80% List do kolegi, w którym zachęcisz do przeczytania książki Szatan z siódmej klasy; 82% List do koleżanki, który ma ją przekonać do przeczytania książki pt. "Zabić drozda"..

Szczerze mówiąc, niezbyt lubię czytać lektury szkolne.

76% List zachęcający do przeczytania książki "Pinokio" 77% Napisz list do kolegi, w którym zachęcisz go do przeczytania "Kłamczuchy".Napisz przemówienie, w którym zachęcisz rówieśników do czytania książek.. Liczbę zadań oraz liczbę punktów możliwych do uzyskania za poszczególne rodzaje zadań w obu częściach arkusza przedstawiono w poniższej tabeli.. Dzięki lekturom przecież poszerzamy swoją wiedzę o świecie, poznajemy spojrzenie pisarza na świat.. Czytałam niedawno lekturę "Zemsta" Aleksandra Fredry.. Drogi Mateuszu, piszę do Ciebie, ponieważ wiem, że są wakacje i masz dużo czasu.. Twoja praca powinna liczyć co najmniej 200 słów.. (miasto) (data) Droga Aniu!. List podpisz jako XYZ.Każdy temat będzie wymagał odwołania się do obowiązkowej lektury szkolnej ORAZ/LUB do utworu bądź utworów samodzielnie wybranych przez ucznia.. Jest to niezwykła powieść o upośledzonej, lecz niezwykłej dziewczynce o imieniu Marysia.. Wolę czytać książki na wybrane przez siebie tematy.Postanowiłam napisać do Ciebie list, aby zachęcić Cię do przeczytania książki c. collodiego pt. "Pinokio".. (miasto) (data) Droga Aniu!. Przekonać do szkolnych lektur mogą także rodzice, którzy przecież też musieli je czytać.Przydatność 65% Zachęć swoich rówieśników, aby czytali lektury szkolne - list otwarty..

Polecam Ci ją do przeczytania.

"To jest wspaniała książka !". Jej .Napisz przemówienie, w którym zachęcisz rówieśników do uczestniczenia w życiu kulturalnym (np. czytania książek lub uczęszczania do kina, teatru, opery, fliharmonii, muzeum).. Na przykład czy wiesz co to jest monsun albo ryksze.Przydatność 65% Napisz do kolegi list, w którym zachęcisz go do przeczytania "Zemsty" Aleksandra Fredry.. Tę lekturę niedawno omawialiśmy.. A ja chciałbym zachęcić Cię do tego, byś podczas ich trwania przeczytał jakąś ciekawą książkę.. Danuśka a Jagienka - charakterystyka porównawcza bohaterek „Krzyżaków" H. Sienkiewicza; Opis pojedynku Zbyszka z Rotgierem, bohaterów „Krzyżaków" H. SienkiewiczaAby zachęcić młodych ludzi do czytania książek trzeba przekonać ich, że książka może być ich przyjacielem.. Jest bardzo ciekawa , myślę że Tobie również by się spodobała.Przydatność 65% Napisz do kolegi list, w którym zachęcisz go do przeczytania "Zemsty" Aleksandra Fredry.. (dlaczego właśnie ta książka , a nie inna).. Czytałam niedawno lekturę "Zemsta" Aleksandra Fredry.. który jest dokładnie taki jak my.. W przemówieniu przywołaj przykłady konkretnych wydarzeń, obejrzanych filmów lub przeczytanych książek, w tym jednej lektury obowiązkowej, które cię .. Ma swoje .Kilka dni temu skończyłam lekturę powieści Marka Twaina: „Przygody Tomka Sawyera", do której przeczytania chciałabym Cię zachęcić..

Rodzaj zadań Liczba zadań Łączna liczbaPrzydatność 65% Napisz do kolegi list, w którym zachęcisz go do przeczytania "Zemsty" Aleksandra Fredry.

Jej .Czasem, zaglądając do lektury możemy oderwać się od rzeczywistości, zapomnieć o ponurym i niesprawiedliwym świecie, odpłynąć w marzeniach… Książka, to niesamowita rzecz.. W tej książce również jest Pan Kleks, który ma na imię Ambroży Kleks.83% List zachęcający do przeczytania lektury "Krzyżacy" 80% List do koleżanki zachęcający do przyjazdu do Twojej miejscowości.. Napisałam do Ciebie ten list, ponieważ chciałabym polecić Ci pewną książkę.. Najbardziej podobał mi się rozdział, w którym Pinokio dostaje od Ogniojada Pięć złotych monet, ale zamiast zanieść je ojcu, idzie z Lisem i Kotem na Pole Cudów.. 82% List do koleżanki, który ma ją przekonać do przeczytania książki pt. "Zabić drozda".napisz list zachęcający do przeczytania sposób na alcybiadesa 2010-03-27 11:41:15 Napisz list zachecajacy do przeczytania lektury alchemik !. Dziś, w dobie komputerów, internetu, telewizji niewiele osób ma czas, czy tez ochotę na przeczytanie jakiejkolwiek książki.Napisz artykuł do gazetki szkolnej w którym zachęcisz do przeczytania Małego Księcia.Motto artykułu 'Prawdziwe piękno jest nie widoczne dla oczu'.. - napisz list do rówieśnika, którego zachęcisz do przeczytania lektury szkolnej.… Natychmiastowa odpowiedź na Twoje pyta…Napisz list otwarty skierowany do rówieśników, w którym przekonasz ich, że warto pomagać ludziom.. 2011-10-30 10:35:19; Napisz do kolegi/ koleżanki list, w którym zachęcisz ją do przeczytania powieści pt. "W pustyni i w puszczy" 2016-04-26 19:08:10; Napisz list do koleżanki w którym zachęcisz do przeczytania lektury "wakacje z Penelopą" .Napisz list do kolegi zachęcający go do przeczytania wybranej książki.. W treści listu opisz dokładnie dwa z prezentowanych obiektów.Piszę do Ciebie, ponieważ chcę Cię zachęcić do przeczytania książki pt. ,,Poczwarka''.. Napisałam do Ciebie ten list, ponieważ chciałabym polecić Ci pewną książkę.. Pamiętaj aby uargumentować,dlaczego polecasz mu tę książkę.. W argumentacji wykorzystaj znajomość l3ktury Mały Ksiąze Antoinea de Saint ExuperegoZakładam z dziećmi osobne zeszyty do przeczytanych pozycji, takich które dzieci same czytają..Komentarze

Brak komentarzy.