Scharakteryzuj współczesny ideał kobiecości
Prezentacja dostępna za jedyne 25 zł.. Kanony kobiecego piękna.. Na pierwszym planie widzimy postać kobiety w sile wieku, odzianej w ciemną suknię, która może nie jest zbyt urodziwa, ale posiada wszystkie atrybuty .Ideałem kobiety, która występowała w powieści "Quo Vadis" jest Ligia.. Literatura jako lekcja dla sprawujących władzę.Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Pełna lista w pozostałych ogłoszeniach, na stronie oraz31.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Odwołaj się do wybranych tekstów kultury poch… Kobiecość jako przywilej lub przekleństwo.. Przedstaw na wybranych przykładach.. Omów temat, analizując wybrane utwory romantyczne i współczesne.. Kreowanie wzorców osobowych w różnych epokach literackich.. Retoryczne środki wyrazu.. W dalszej części mojej rozprawki postaram się dobrze uargumentować moje zdanie.W wierszach Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej podmiotem lirycznym jest zawsze kobieta.. Odwołaj się do wybranych przykła-dów z literatury i omów problem, uwzględniając wykorzystane przez twórców środki językowe i pozajęzykowe.. Omów problem odwołując się do wybranej epoki .Motyw kobiety w literaturze współczesnej • Vladimir Nabokov, „Lolita" - tytułowa bohaterka powieści jest nimfetką..

Scharakteryzuj współczesny ideał kobiecości.

Omów funkcje satyry i ironii, analizując wybrane utwory.. Od antyku do baroku; 85% Współczesny obraz renesansu.. Kurtyzana, prostytutka, kobieta upadła jako bohaterka literatury światowej.. Scharakteryzuj je na wybranych przykładach.. OmówCena: 50zł/zestaw - Gotowe prezentacje maturalne po 50 zł.. Omów zagadnienie na wybranych przykładach.. Różne ujęcia motywu domu rodzinnego w literaturze na przestrzeni epok.. przedstawiał on kobiety w niezwykle poetycki i liryczny sposób.. Wiele elementów, składających się na współczesny ideał kobiecości, zależy od nas samych, od dyscypliny i aktywności fizycznej.. Często ,,inspirację" dla swoich działań, zapożyczali oni z postaw bohaterów utworów literackich czołowych romantyków: Goethego, Mickiewicza, czy Słowackiego.. Omów i porównaj.. Scharakteryzuj wybrana gwarę środowiskowa na przykładzie zebranego przez Ciebie materiału językowego.. Omów temat, analizując 5.. 83% Przedstaw ideał szlachcica -ziemianina na przykładzie utworów Reja i Kochanowskiego; 85% Ocena ideałów średniowiecza i renesansuObraz ten jest najsłynniejszym renesansowym symbolem kobiecości.. Scharakteryzuj na przykładach język poetycki (styl artystyczny).. Najdoskonalsza niewiasta była skromna, koniecznie o bląd włosach i jasnej cerze.. „Polaków portret własny" - zaprezentuj go, odwołując się do wybranych utworów z różnych ..

ideał kobiety w średniowieczu.

Odwołaj się do wybranych przykła- dów z literatury i omów problem, uwzględniając wykorzystane przez twórców środki językowe i pozajęzykowe.. „Polaków portret własny" - zaprezentuj go, odwołując się do wybranych utworów z różnych epok.. Stereotypy kobiecości w literaturze.. Na przykład, kiedy mężczyzna spotyka nieznaną kobietę, już po chwili wie, czy to tylko „jedna z wielu ", czy „ kobieta zasługująca na uwagę".Współczesny ideał piękna .. W chrześcijaństwie definiowana jest jako „dążenie bytu do dobra", uważana jest za najważniejszą cnotę (1 Kor 13,13) oraz sens życia człowiekaIdeał Kobiecego piękna w literaturze i sztuce.. Został namalowany w latach 1503-1506 i przedstawia Monę Lisę La Giocondę, która była florencką patrycjuszką.. Poniżej fragment listy 2369 tematów.. Istota i złożoność romantycznej filozofii dziejów.. Lektury, które kształtują postawy bohaterów literackich.. Scharakteryzuj i porównaj wybranych bohaterów literackich.. Rozwiń temat, odwołując się do wybranych utworów satyrycznych i komediowych.współczesnej.. 84% Ideał kobiety na przestrzeni wieków.. Ideał kobiecości i zmiany zachodzące w jego postrzeganiu.. Przedstaw je, odwołując się do utworów z różnych epok.. Omów zagadnienie, analizując wybrane utwory dramatyczne.Sarmata, bohater romantyczny i człowiek współczesny..

Stereotypy kobiecości w literaturze.

Scharakteryzuj współczesny ideał kobiecości.Odpowiedź: Współczesny ideał kobiety to kobieta mądra, wykształcona, znająca języki obce Kobieta jak mówi mija mama pewnie stąpającą po ziemi Kobieta, która wie czego oczekuje od życia i dąży do spełnienia tego Kobieta - mama mająca zawsze czas dla swoich dzieci , bliskich Kobieta żona, która dba o swoją rodzinę ( tak , jak moja mama ) Świetnie gotuje , piecze ciasta .Współczesny ideał piękna: Petrarca przedstawił w swym zbiorze ideał piękna kobiecego.. Motywy franciszkańskie w literaturze.. Rozważ problem na wybranych przykładach z dwóch epok.. Bez mężczyzny bowiem kobieta nie jest całkowicie spełniona, jest on lustrem, które odbija istotę kobiecości.Scharakteryzuj wybrane postacie kobiece w wybranych dziełach literatury i sztuk.. 4.1 L i s t a t e m a t ó w z języka polskiego na część ustną egzaminu maturalnego w sesji wiosennej 2008` LITERATURA 1.. Treść .Miłość - uczucie, typ relacji międzyludzkich, zachowań, postaw.Często jest inspiracją dla dzieł literackich lub malarstwa.Stanowi ważny aspekt psychologii, filozofii i religii.. Omów zmienność kanonu, porównując przykłady z różnych epok..

Petrarca przedstawił w swym zbiorze ideał piękna kobiecego.

Ideał kobiecości i zmiany zachodzące w jego postrzeganiu.. Czy istnienie ideału urody (kobiecej lub męskiej) może być niebezpieczne?Scharakteryzuj renesansowy ideał kobiety Podobne tematy.. Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.LITERATURA 1.. Była zmienna, kapryśna, bezczelna i niewychowana, prowokacyjna i „doświadczona" jak na swoje 12 lat.. Co ciekawe artysta ten sam nie zachwycał się kobietami i nigdy nie chciał się ożenić.. Ale również samotna i nieszczęśliwa.Opracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. Rozważ problem, analizując wybrane przykłady.. Jedną z najbardziej znanych, można by rzec standardowych, postaci kojarzących .4.. Różne pojmowanie Boga w literaturze różnych epok- omów, analizując wybrane przykłady dzieł.159.. Najczęściej taka, która pragnie akceptacji - chce zostać doceniona przez mężczyznę i przez niego pokochana.. Kreacje kobiet w literaturze współczesnej i staropolskiej .Przedstaw i porównaj odwołując się do wybranych tekstów literackich.. Wskaż najważniejsze przejawy kultury odrodzenia we fragmencie „Narrenturm" Andrzeja .znany jest również ideał kobiecości Boticielliego.. Omów zmienność kanonu, porównując przykłady z różnych epok.. W mojej ocenie nie liczył się wygląd zewnetrzny, ale jej styl bycia, a w szczególności charakter.. Koncepcje życia szczęśliwego zawarte w literaturze.. Scharakteryzuj ideał obywatela ukazany w literaturze staropolskiej i oceń jego aktualność, odwołując się do wybranych utworów.. Ćwiczenie 10.1. .. ideał kobiecości.Scharakteryzuj poglądy filozoficzne Jana Kochanowskiego, odwołując się do wybranych pieśni poety.. Zanalizuj je i porównaj na dwóch przykładach z publicystyki dawnej i współczesnej.. Śmiech wobec głupoty świata.. Współczesny obraz renesansu.. Starość jako motyw literacki.. Skorzystaj z formularza kontaktowego, lub napisz na adres mail: [email protected] Scharakteryzuj wizerunki kobiet w literaturze romantycznej.. Zobaczyć świat w krzywym zwierciadle.. Wskaż najważniejsze przejawy kultury odrodzenia we fragmencie „Narrenturm .84% Ideał kobiecości od Antyku do Baroku; 83% Ideał człowieka i obywatela Oświecenia w wybranych utworach epoki.. Przedstaw zmiany zachodzące na przestrzeni wieków.. Omów, analizując przykłady literatury średniowiecznej i romantycznej.. Czy twoim zdaniem motyw ten jest wiecznie żywy?.Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt