Testy z odpowiedziami quo vadis
Wymień czterech pierwszoplanowych bohaterów powieści „Quo vadis".. - Dokąd idziesz?. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Sprawdzian wiadomości z „Quo vadis" Grupa 1 1.. Test formatywny część druga - przyczynek do charakterystyki Petroniusza.. Henryk Sienkiewicz.. Rozwiąż test » Jeszcze nie rozwiązywałeś/aś tego testu.. Klasa 7 .Quo Vadis Dobra okazja, by sprawdzić, czy przeczytało się lekturę NAPRAWDĘ uważnie, czy tylko 'na odwal' Rozwiąż test » Jeszcze nie rozwiązywałeś/aś tego testu.. Test wiedzy z „Quo Vadis" .. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Pobierz jako PDF Wyświetl pytania.. 3.Quo Vadis, test z lektury Test z lektury Quo Vadis Henryka Sienkiewicza.. Materiały powiązane z testem: Test: Quo vadis - Henryk Sienkiewicz Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Quo Vadis.11.. #potop #henryksienkiewicz #lektury #lekturyszkolne #maturazpolskiego.Quo vadis?. 0 Obserwuj autora Zobacz profil Zobacz podobne .Pytania na sprawdzian z lektury Quo vadis ?. - Zaprosiłem cię do siebie umyślnie, by ci to powiedzieć.. Sprawdź się!. Henryk Sienkiewicz, "Quo vadis" - test z lektury.. W czterech zdaniach opisz zachowanie Chilona w czasie igrzysk..

Dobrze pamiętasz Quo vadis?

Poprowadzi ją .Quo Vadis Obowiązkowa lektura, każdego Polaka i nie tylko.. Ligia była zakładniczką z plemienia Ligów, córką króla, oddaną pod opiekę Plaucjuszom, którzy traktowali ją jak córkę.. Sprawdź swoją wiedzę na temat pierwszej części sławnej trylogii o przygodach Śródziemia!. Tylko jedna odpowiedź jest prawidłowa.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Petroniusz w swoim liście do Winicjusza krytycznie pisze o sobie: a jednak czasem wydaje mi się, że jestem takim Chilonem i niczym lepszym od niego.Czy w całym utworze Quo vadis odnajdujesz takie sytuacje, które potwierdzają tę opinię?. .Quo vadis opracowanie, streszczenie.. Kogo oskarżono o śmierć córki Nerona?. Uzasadnij swoją odpowiedź, przywołując dwa przykłady z powieści.Plik test quo vadis z odpowiedziami.pdf na koncie użytkownika roy.tan • Data dodania: 30 mar 2017.. Udostępnij.. Napisz do nas.. Neron, Petroniusz, Piotr Apostoł 2.. 4.Z pierwszymi zaś twórcami filmów szedł w zawody znakomity ilustrator "Quo vadis", Jan Styka, wykonując olbrzymią panoramę, której wystawienie w Paryżu ściągało tłumne wycieczki z całej Francji i miało charakter naukowy, podczas wystawy odbywały się odczyty o Rzymie czasów Nerona i o pisarzu polskim, który epoce tej .Dozwolone jest pobieranie materiałów oraz ich modyfikacja (przystosowanie, przeróbka) wyłącznie do własnego użytku dydaktycznego związanego z wykonywanym zawodem nauczyciela w danej placówce szkolnej i prezentowanie ich na forum szkoły (w tym innym nauczycielom i rodzicom uczniów).Tematem lekcji jest "Quo vadis" - co powinieneś/aś wiedzieć na egzaminie..

Drukuj test.Lektury Quo vadis / Quo vadis.

Była Ligami, a konkretniej ojciec wodzem Ligów, a matka jego żoną 4.. Drużyna pierścienia.. "Quo vadis" - test znajomości lektury.. Rozpocznij test.. Zauważyłeś literówkę, błąd ortograficzny lub stylistyczny?. 12 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Odpowiedź ta sprawiła, że apostoł powrócił i przyjął swoje przeznaczenie.We wtorek 18.12 pierwszy dzień próbnego egzaminy ośmioklasisty z kuratorium.. Powiadom znajomego.. 12 Obserwuj autora Zobacz profil Zobacz podobne .Quo vadis - test wiedzy.. Czy Petroniusza z Quo vadis można nazwać epikurejczykiem?. Neron, ponieważ chciał dokończyć swoje pieśni.Test poświęcony powieści H. Sienkiewicza "Quo vadis" składa się z dwóch części.. Podobne działy.. Wyślij zgłoszenie.. Głównymi bohaterami utworu są; patrycjusz rzymski Petroniusz, Marek Winicjusz i jego ukochana Ligia.. Będąc z wizytą u Pomponii i Aulusa Marek Winicjusz zobaczył niezwykłą dziewczynę z rodu Ligów, którą gospodarze gościli w swoim domu, zachwycił się jej urodą i wdziękiem.. Powiadom znajomego.. Poznał ją w domu Aulusa Plaucjusza, gdzie przebywał po wypadku.. Jak miał na Imię Winicjusz.Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Quo Vadis.. Zapisz odpowiedź i uzasadnij ją.Plik test Quo vadis.doc na koncie użytkownika Edith12 • folder Lektury - opracowania, ćwiczenia • Data dodania: 5 lut 2010..

Kto i do kogo mówi : "Quo vadis, Domine?"

Sprawdź ile pamiętasz z tej wspaniałej książki!. Kto opiekował się Ligią, gdy poznał ją Wincjusz ?. Test formatywny część pierwsza - o świecie przedstawionym w "Quo vadis" - zadania od 1. do 6.. Sprawdź, co pamiętasz i odpowiedz na pytania.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Test Quo vadis, Quo vadis podręcznika Lektury dla Klasa III.. Wymień charakterystyczne cechy cesarza Rzymu-bohatera powieści "Quo vadis": A) łagodny ,powolny ,małomówny B) spontaniczny ,uległy ,troskliwyQuo vadis.. Co chciał uczynić z Chilonem Winicjusz, gdy dowiedział się, że ten kazał Ususowi zamordować Glaukosa.. Materiały powiązane z testem: Test: Potop - Henryk Sienkiewicz Test ze znajomości Potopu Henryka Sienkiewicza.. Zawiera nieodpowiednie treści?. - Jestem szczęśliwy - odrzekł Winicjusz.. Takie pytanie zadał uciekający z Rzymu święty Piotr Chrystusowi, który mu się ukazał.. Szkoła podstawowa.. Lekcja live z polskiego o 11:15 transmitowana na żywo dla uczniów klasy 8 szkoły podstawowej.. We wtorek, 18 grudnia w całym kraju rozpoczął się próbny egzamin ósmoklasisty, organizowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.. Inne tryby nauki.. Skomentuj..

"Quo vadis" Test wiedzy z lektury "Quo vadis".

Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Sprawdź ile pamiętasz z tej wspaniałej książki!. Jak dobrze orientujesz się w dziejach Ligii i Marka Winicjusza?. Lektura "Quo vadis" to: liryka; epika; dramat; Sprawdź się w poniższych tematach: Władca Pierścieni.. A) walka pogan z chrześcijanami B) życie ludzi na wsi C) rządy Nerona D) perypetie miłosne Marka Winicjusza 12.. Na początek uczniowie pisali test z języka polskiego.. Książka została wydana w 1895 roku.. Kto jest przyjacielem Marka Wincjusza ?. Quiz w Poczekalni.. Lektury szkolne.. Kim był Chilon Chilonides i co się z nim stało ?. pytanie 1 z 15.. Publikujemy arkusze i prawidłowe odpowiedzi z próbnego .Przeczytaj uważnie tekst, a następnie zaznacz odpowiedzi.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Pobierz jako PDF Wyświetl pytania.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Jak zginął św. Piotr a jak św.Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.. Drukuj test.Zobacz 3 odpowiedzi na zadanie: Quo Vadis, pytania.. W jakich okolicznościach Winicjusz poznał Ligię?. 3 .Egzamin ósmoklasisty 2018 CKE - POLSKI.. Na lekcję polskiego..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt