Charakterystyka porównawcza zosi i telimeny matura 2009
Oglądaj koniecznie ten educast!. Filmy.. Na pisemną maturę z języka polskiego abiturienci mieli 170 minut.. Wszystko na podstawie podanych w arkuszu egzaminacyjnym fragmentów "Pana Tadeusza .Matura 2009 - Możesz napisać każdą bzdurę, byleby trafić w klucz Iwona Kłopocka, NTO 10.05.2009 10.05.2009« dnia: Maj 04, 2009, 12:01:00 pm » Cytuj Sytuacja ludzi starszych na wsi na podstawie fragmentu "Chłopów" oraz charakterystyka porównawcza bohaterek "Pana Tadeusza": Telimeny i Zosi to tematy do wyboru, z którymi musieli zmierzyć się tegoroczni maturzyści, pisząc eseje na egzaminie z języka polskiego na poziomie podstawowym.Zadanie maturalne: Na podstawie podanych fragmentów poematu Adama Mickiewicza Pan Tadeusz scharakteryzuj i porównaj postacie Zosi i Telimeny.. Jej głównym celem było szybkie odnalezienie bogatego męża, który zapewniłby jej dostatnie życie, dlatego poznajemy ją jako kokietkę, która chciała być wciąż w centrum uwagi.Zosia i Telimena to dwie główne kreacje kobiece w epopei narodowej Adama Mickiewicza pt. "Pan Tadeusz".. Zosia to córka Ewy Horeszki, jedynej miłości Jacka Soplicy.. można uzyskać maksymalnie 25 punktów Przedstawienie postaciPrzebywała ona w Petersburgu, zaś po powrocie musiała zająć się opieką nad Zosią, ponieważ nie miała środków finansowych.. Wkrótce zamieścimy na naszej stronie internetowej arkusz, który wypełniali dziś maturzyści..

Charakterystyka porównawcza Zosi i Telimeny.

Postaci te są dwiema głównymi bohaterkami kobiecymi dzieła Adama Mickiewicza.Temat: Matura 2009 Kurde napisaliście na 3-4 strony ja ledwe dwie napisałem.. Jest to czternastoletnia, dobrze wychowana dziewczyna, która uwielbia przebywać na łonie natury.. Temat: Charakterystyka porównawcza Telimeny i Zosi Charakterystyka porównawcza Telimeny i Zosi Edukację w polskiej szkole zakończyłam wprawdzie w połowie liceum, ale po głowie mi chodzi, .Temat: Charakterystyka porównawcza Telimeny i Zosi Charakterystyka porównawcza Telimeny i Zosi Edukację w polskiej szkole zakończyłam wprawdzie w połowie liceum, ale po głowie mi chodzi, że taką klasówkę pisałam w szkole podstawowej i została ona jednogłośnym werdyktem.Charakterystyka porównawcza Telimeny i Zosi Horeszko.. Pan Tadeusz to epopeja narodowa napisana przez A. Mickiewicza.. Charakterystyka Telimeny, Adam Mickiewicz - Pan Tadeusz - streszczenie, opracowanieZosia Horeszko jedna z głównych postaci kobiecych w Panu Tadeuszu.. Bezpieczna Matura 2009", zainicjowana w .18 lutego 2016 20 marca 2016 admin 0 Comment charakterystyka porównawcza Zosi i Telimeny, charakterystyka Telimeny, charakterystyka Zosi, język polski, matura, matura z języka polskiego, matura z polskiego, Pan Tadeusz, Telimena, wypracowania, wypracowania z polskiego, ZosiaZ rozmów z maturzystami wynika, że większość z nich wybrała temat z „Pana Tadeusza" polegający na porównaniu charakterów dwóch pań - Telimeny i Zosi..

(tem)Przydatność 75% Charakterystyka porównawcza Zosi i Telimeny.

I schemat charakterystyki porównawczej 1.. Charakterystyka porównawcza Zosi i Telimeny oraz charakterystyka Bylicy i jego relacji z córkami.Charakterystyka porównawcza Zosi i Telimeny oraz charakterystyka Bylicy i jego relacji z córkami.. "Pan Tadeusz" to epopeja narodowa napisana przez A. Mickiewicza.. Na maturze przejdzie każda bzdura, o ile nie przewidział jej klucz odpowiedzi.. W utworze tym poznajemy ciekawe dzieje rodu Sopliców .Tadeusz scharakteryzuj i porównaj postacie Zosi i Telimeny.. Egzamin z języka polskiego, poziom podstawowy.. Zadanie maturalne, które ma posłużyć maturzystom do przygotowania się do pisemnej części matury z polskiego, na której wymagana jest umiejętność pisania dobrego wypracowania maturalnego (najlepiej: rozprawki, eseju) opartego na analizie .18 lutego 2016 20 marca 2016 admin 0 Comment charakterystyka porównawcza Zosi i Telimeny, charakterystyka Telimeny, charakterystyka Zosi, język polski, matura, matura z języka polskiego, matura z polskiego, Pan Tadeusz, Telimena, wypracowania, wypracowania z polskiego, ZosiaJ zyk polski - poziom podstawowy Klucz punktowania odpowiedzi 3 Cz !". Charakterystyka Zosi: a) wygląd, b) zachowanie, styl bycia, c) cechy charakteru, d) ocena..

Klucz odpowiedzi: ROZWINIĘCIE TEMATU - zadanie maturalne.

Treść.. W arkuszu dwa tematy wypracowania do wyboru.. „Pan Tadeusz" to epopeja narodowa napisana przez A. Mickiewicza.. Charakterystyka Telimeny:Charakterystyka porównawcza Zosi i Telimeny Kiedy Ewa, po śmierci Stolnika Horeszki, zmarła zesłana na Sybir, opiekę nad jej córką - Zosią - przejęła, na prośbę Jacka Soplicy, Telimena.. W utworze tym poznajemy ciekawe dzieje rodu Sopliców i .Zosia i Telimena - charakterystyka porównawcza bohaterek „Pana Tadeusza".. Na podstawie podanych fragmentów poematu A. Mickiewicza "Pan Tadeusz" scharakteryzuj i porównaj postacie Zosi i Telimeny.. poleca 82 % 1080 głosów.. Kim jest, jaką rolę spełnia jej postać w epopei Mickiewicza?. Na podstawie podanych fragmentów poematu A. Mickiewicza „Pan Tadeusz" scharakteryzuj i porównaj postacie Zosi i Telimeny.. Charakterystyka porównawcza Zosi i Telimeny.. 7.2.2009 (14:12) DrakeRyzyk zabrakło oceny postaci powinieneś/aś wybrać która z nich jest dla ciebie [z braku lepszego słowa] fajneijsza , no i można było sie bardziej rozpisaćbardzo krótka ale dośćkonkretna brak porównać wplatanych w opis ;)Klucz odpowiedzi do zadania maturalnego: Na podstawie podanych fragmentów poematu Adama Mickiewicza Pan Tadeusz scharakteryzuj i porównaj postacie Zosi i Telimeny..

W utworze tym poznajemy ciekawe ...Charakterystyka porównawcza Zosi i Telimeny.

Na podstawie podanych fragmentów poematu A. Mickiewicza Pan Tadeusz scharakteryzuj i porównaj postacie Zosi i Telimeny.. Na podstawie podanych fragmentów poematu A. Mickiewicza "Pan Tadeusz" scharakteryzuj i porównaj postacie Zosi i Telimeny.. Wszystko na podstawie .Mogą spać spokojnie.. "Pan Tadeusz" to epopeja narodowa napisana przez A. Mickiewicza.. W utworze tym poznajemy ciekawe dzieje rodu Sopliców i Horeszków.Charakterystyka Telimeny z epopei Adama Mickiewicza „Pan Tadeusz" Posted on 10 marca 2014 by admin Telimena- na podstawie fragmentu, który czytamy „jest bogata pani" nasuwa nam sie teza, że owa bohaterka była kiedyś zamężna, albowiem czytamy „pani", a nie panienka.Telimena - bez wątpienia najbarwniejsza postać Pana Tadeusza.. Przypadkiem oczy podniósł i tuż na parkanie Stała młoda dziewczyna.. Charakterystyka Zosi, Adam Mickiewicz - Pan Tadeusz - streszczenie, opracowanieDwie piękne kobiety w epopei narodowej - Zosia i Telimena - młodość i wiek dojrzały, niewinność i doświadczenie.. - brzmi intrygująco?. Brak ocen 3 marca 2020 0 Przez admin .. […] Twarzy nie było widać.. Kim jest?. Przez małżeństwo z Tadeuszem odgrywa znaczącą rolę w pogodzeniu zwaśnionych rodów Sopliców i Horeszków.. Zwrócona na pole Szukała kogoś okiem, daleko, na dole; Ujrzała, zaśmiała się i klasnęła w dłonie, Jak biały ptak zleciała z parkanu na błonieSytuacja ludzi starszych na wsi na podstawie fragmentu "Chłopów" oraz charakterystyka porównawcza bohaterek "Pana Tadeusza" - Telimeny i Zosi.. "Pan Tadeusz" to epopeja narodowa napisana przez A. Mickiewicza..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt