Sprawdzian po lekturze zemsta
Zapraszam do rozwiązywania testu.Zemsta.. Pobierz materiały: Sprawdzian nr 4.. U góry znajdziesz quiz "Zemsta".. Kto mówi te słowa: " Hej!. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. O co pokłócili się dwaj bohaterowie utworu.. Adam Mickiewicz.. Odpowiedz na pytanie i porównaj obie kobiety.. Próbuje się również wkupić w łaski Cześnika za pomocą Podstoliny.. Głównymi bohaterami są Cześnik Raptusiewicz i Rejent Milczek.Zemsta Nie masz nic tak złego, żeby się na dobre nie przydało.. Oto przykładowy zestaw pytań dotyczący "Zemsty".Zemsta - Aleksander Fredro - streszczenie i opracowanie.. Jakie warunki miał spełnić Papkin, by móc ożenić się z Klarą.. "Zemsta" to utwór, który, mimo że piętnuje wady narodowe Polaków i w obecnych czasach można odnaleźć wiele postaci analogicznych do jej bohaterów, śmieszy niezmiennie i sprawia, że jesteśmy zdolni śmiać się z samych siebie i z przymrużeniem oka traktować swoje przywary.Test sprawdza znajomość treści lektury "Zemsta" Aleksandra Fredry.. poleca 79 % .. - Po rozpędzeniu murarzy pojawia się Papkin i Wacław, dobrowolnie oddający się w niewolę, by być bliżej Klary.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Sprawdzian ze znajomości lektury składający się z pytań otwartych (wśród nich zadania związane z cytatami).. 9247 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0..

2009-02-08 22:08:01 plis pomóżcie chodzi o lekturę " zemsta ".!

2010-11-09 21:03:12Aleksander Fredro - Zemsta Lektura - Sprawdź swoją wiedzę <br> *Uwaga W odpowiedziach występują "-" jeśli zaznaczysz odpowiedź z tym myślnikiem dostajesz zero punktów.. Kto napisał Zemstę ?. Udostępnij.. Juliusz Słowacki.. Czyje to powiedzenie: Niech się dzieje wola Nieba, z nią się zawsze zgodzić trzeba?. Jak nazywała się Podstolina ?. Czypierniska.. Rodzaj literacki „Zemsty".. Zapraszam do rozwiązywania testu.. Czepiersińska.. Papkin 7.Quiz będzie o książce ,,Zemsta" składający się z 10 pytań.Witaj na stronie Quizz.pl.. Skomentuj.. Tagi dla tego testu: książki gimnazjum, Zemsta,Zestaw pytań sprawdzających zrozumienie treści komedii Aleksandra Fredry "Zemsta".. Dorota 5 lat temu.. Cześnik 2.. Ile dni trwa akcja Zemsty?. Zwierzę z Nilu - dowód miłości w „Zemście".. Zawiera 32 pytań.. To funkcjonuje…, osoba która mi wysłała tą wiadomość powiedziała że jej życzenie spełniło się po 13 dniach po odczytaniu .Test sprawdza znajomość treści lektury Zemsta Aleksandra Fredry.. Sprawdzian z lektury dla I klasy gimnazjum.. Wypisz 2 cechy, które je łączą i 2 — które różnią.SPRAWDZIAN WIADOMOŚCI PO OMÓWIENIU ZEMSTY imię i nazwisko klasa data 1.. Na początku lekcji uczniowie otrzymują gazetkę „Fredro i jego „Zemsta" - w gazetce znajdują się informacje niezbędne do wykonania zadań.C z e ś n i k w białym żupanie, bez pasa i w szlafmycy — siedzi przy stole po prawej od aktorów stronie, okulary na nosie, czyta papiery — za stołem, trochę w głębi, stoi D y n d a l s k i , ręce w tył założone.Sprawdzian nr 4..

Nauczyciele poloniści, w mojej szkole, chętnie sięgają do przygotowanych przeze mnie sprawdzianów dotyczących znajomości lektur.

Niestety sytuacja nieco się komplikuje.. Klara młoda, płocha, a Postolina wdowa doświadczona, zna proporcją(…) i nie każe fircykować.Którą z bohaterek Zemsty polubiłeś bardziej, która Ci się spodobała?. Jan Brzechwa.. Czapirsińska.Test sprawdzający znajomość treści lektury - „Zemsta" Aleksandra FredryTest sprawdzający znajomość treści lektury - „Zemsta" Aleksandra Fredry.. Sprawdzian z lektury dla I klasy gimnazjum.. Rozwiąż test i sprawdź swoją wiedzę.Zemsta Aleksandra Fredry — test z lektury *Na ocenę celującą: 1.. Gatunek: komedia.. Cześnika 3.. Po pierwsze: ta komedia wciąż śmieszy, pomimo upływu niemal 200 lat od dnia jej ukończenia przez autora; po drugie: podejmuje ono tematykę głęboką i uniwersalną, ukazując zawiły świat relacji międzyludzkich.. Bywa z węża dryjakiew¹, złe często .. bez pasa i w szlafmycy⁵siedzi przy stole po prawej od aktorów stronie, okulary na nosie, czyta papiery⁶ — za stołem, trochę w głębi, stoi , ręce w tył założone.Streszczenie lektury Zemsta.. Dlaczego śmieszą mnie bohaterowie "Zemsty" Aleksandra Fredry?. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Plik zemsta testy z odpowiedziami.docx na koncie użytkownika poczta.anka • folder Zemsta • Data dodania: 30 wrz 2012" Zemsta" - A. Fredro 2011-03-22 16:53:25 " Zemsta ", pomozecie?.

Aleksander Fredro „Zemsta" ...Zemsta - wszystko co musisz wiedzieć o lekturze Fredry Zemsta, mimo że jest książką niemal 200-letnią, wciąż bawi i zaskakuje.

Punkt kulminacyjny „Zemsty" następuje, gdy: a) Wacław żeni się z KlarąZemsta to komedia Aleksandra Fredry, która została wystawiona po raz pierwszy w teatrze w roku 1834, natomiast pierwsze wydanie książkowe ukazało się cztery lata później.. Historia oparta jest na autentycznych wydarzeniach, które autor znalazł opisane w dokumentach swojej żony.. Gerwazy daj gwintówkę!Zestaw dotyczy lektury z gwiazdką, czyli obowiązkowej dla III etapu kształcenia.. Jej tematyka jest bowiem uniwersalna, a humor ponadczasowy.„Zemsta" Aleksandra Fredry jest dziełem szczególnym.. "Zemsta" - przetestuj swoją wiedzę.. Plik zawiera zadania sprawdzające znajomość zagadnień związanych z „Zemstą" Aleksandra Fredry wraz z poprawnymi odpowiedziami, punktacją i propozycją oceny.. no jakoś nikt nie pomyslał o założeniu funtesta z lektury, więc ja wam pomogę.. Można je oczywiście wykorzystać także podczas konkursów literackich czy spotkań z uczniami.. Gatunek: komedia..

Uczniowie piszą ten sprawdzian na pierwszej lekcji cyklu poświęconego omówieniu lektury, a jego celem jest zmobilizowanie do uwaznego przeczytania całego utworu.Czy znasz tę lekturę?

Lekcja powinna być przeprowadzona ok. dwa tygodnie przed omawianiem lektury..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt