Hobbit kartkówka z lektury
Test składa się z 19 pytań.Sprawdzian z lektury hobbit czyli tam i z powrotem to częsty temat wpisów na blogach w portalu pinger.pl.. ^^^ - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraPrzykładowa kartkówka z "Hobbita .". Jaki miał kolor włosów w tym wieku?Plik pytania z kartkówki Hobbita.doc na koncie użytkownika tomekwator1997 • folder Lektury Szkolne • Data dodania: 14 paź 2011Hobbit narodził się z opowiadań „na dobranoc" w dziecięcym pokoju synów Tolkiena, ukazał się 21 września 1937 roku.. Dokąd bohater uciekł w Boże Narodzenie?. Zauważyłeś literówkę, błąd ortograficzny lub stylistyczny?. Załóż konto Zaloguj się.. Przebieg zajęć.. zas odpowiedzi do pytań - po 60 sekund.. TOLKIENA Czas trwania: 90 min.. Skomentuj.. Zanim weszli do domu Beorna Gandalf ustawił ich dwójkami i kazał wchodzić kolejnej parze.. Tolkiena.. Rozwiąż test ze znajomości lektury Hobbit, czyli tam i z powrotem pióra J R R Tolkiena.. Cele quizu: Popularyzacja twórczości J.R.R.. prosze , pomóżcie, jestem wielka fanka władcy pierscieni i hobbita, i bardzo mi zalezy na dobrej ocenie z tej lektury.. .Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.. ISKRY /, M. Ziółkowska - Sobecka „Wśród pisarzy i książek", poradnik dla nauczycieli języka.. Lektury 3 lata temu..

3.Dokąd i po co zmierzał hobbit?

Jak miał na imię miś Oskara?. 2.Kto namówił go do wyprawy?. Tolkien, "Hobbit, czyli tam i z powrotem" - jak dobrze się orientujesz w perypetiach Bilba Bagginsa i jego wesołej krasnoludzkiej kompanii?. Kto poradził mu zapisywanie myśli w formie listów?. Do domu wracał Bilbo z Gandalfem, Beornem i zastępem elfów (hobbit ofiarował leśnemu królowi naszyjnik ze srebra i pereł).Przykładowa kartkówka z "Oskara i pani Róży" Na co był chory Oskar?. Praca nad Władcą Pierścieni trwała z przerwami od roku 1936 do 1949.. Ile lat miał chłopiec?. Wprowadzenie do lektury Nauczyciel lub jeden z umówionych wcześniej uczniów przychodzi na lekcję przebrany za Hobbita.„Hobbit, czyli tam i z powrotem" (lektura obowiązkowa) - test ze znajomości lektury, plik: -hobbit-czyli-tam-i-z-powrotem-lektura-obowiazkowa-test-ze-znajomosci-lektury.pdf (application/pdf) NOWE Słowa na start!. Serwis zamknięty.. Wymień 2 sytuacje, w których magia uratowała uczestników wyprawy.. 4.Z kim wędrował ?. Prościutki :) - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraGrupa B JAK DOKŁADNIE CZYTAŁEŚ „HOBBITA"?. Do kogo chłopiec pisał listy?. Test online z odpowiedziami, składa się z 32 pytań.test dotyczący lektury szkolnej i zarazem pierwszej powieści J.R.R.. Celem wyprawy było … Wróg zamieszkujący górę nosił imię … Bilbo miał podczas wyprawy pełnić funkcję … Trzy trolle zamieniły się w kamienie bo przegapiły…Przeczytałeś książkę to sprawdź ile z niej zapamiętałeś :) Szukaj..

Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.

Rozwiąż test!Bilbo spotkał się z członkami wyprawy w dzień wyruszenia w stronę Samotnej Góry w: a) gospodzie Pod Zielonym Smokiem b) szynku Pijany Pajac c) barze Pod Zdechłym Szczurem d) karczmie Głodny Wilk RozwiązanieJ.R.R.. 6.Odpowiedzi na pytania z lektury Hobbit,czyli tam i z powrotem?. Zgadywanki Facequizy Przetrwanie Opowiadania Losowy quiz.. Dlaczego?. Test składa się z 32 pytań.Test z Odpowiedziami Język polski.. 7.Czy droga którą pokonali się opłaciła w końcowym efekcie?. .Sprawdzian ze znajomości treści lektury - Tolkien "Hobbit czyli tam i z powrotem" SPRAWDZIAN ZE ZNAJOMOŚCI TREŚCI LEKTURY- Tolkien „ Hobbit czyli tam i z powrotem.. 9.Za kogo był .J.R.R.. TEST Z LEKTURY: Hobbit, czyli tam i z powrotem.. Archiwum testów dostępne tylko do odczytu.. Test z lektury ,,Hobbit" .czytania ze zrozumieniem oparty na fragmencie z „Hobbita" wraz z kryteriami oceniania.. polskiego w klasach IV - VI, wyd.. Sprawdzenie wiedzy uczniów z przeczytanej lektury.25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "GDPR"), które wymaga od nas .naśladował ich głosy..

Sprawdzenie znajomości lektury - kartkówka.

Bohaterom groziła śmierć w płomieniach.. Co mam w kieszeni?. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Jak była ostatnia zagadka zadana pzez Bilba Gollumowi?. Informacje o autorze i okolicznościach powstania utworu.Jakie mogą być pytania na kartkówce z lektury ,,Hobbit, czyli tam i z powrotem'' ?. Kraina rodzinna Bilba nosiła nazwę … Bilbo miał na nazwisko … Najważniejszy krasnolud miał na imię.. Jaki sposób wymyślił hobbit, aby wydostać siebie i krasnoludy z pałacu Króla Elfów?. Udostępnij.. Hobbit, czyli tam i z powrotem Sprawdźcie swoja wiedzę na temat tej książki.książka J. Tolkiena „Hobbit, czyli tam i z powrotem" / wyd.. W 1949 r. opublikowano Rudego Dżila i jego psa.Test ze znajomości lektury Hobbit czyli tam i z powrotem.. Jakie mieliście pytania na kartkówce,czy sprawdzianie ?. co 5 minut, a sam poszedł z Hobbitem.Test jest króciutki i prosty.. A no i miałam rozprawkę, "czy Gandalf dobrze zrobił zabierając Bilba na wyprawę" i charakterystykę porównawczą Bilba i Thorina.Bilbo z Gandalfem wyruszyli kilka dni po zakończeniu bitwy do domu.. Tolkien „Hobbit czyli tam i z powrotem" Quiz czytelniczy ze znajomości lektury Quiz przeznaczony głównie.IV-VI.. Jaką funkcję miał pełnić Bilbo w drużynie?. 75 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Tolkiena.. Jeśli czytaliście Hobbita to nie będziecie mieć z tym testem żadnego problem!.

1.Z jakiej rodziny pochodził tytułowy hobbit?

W jakim rodzaju domu mieszkał Bilbo?. Zmierz się z testem wiedzy i uzupełnij ewentualne braki, utrwal to, co już wiesz.. Dla fanów Hobbita.. Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.. 5.Co nowego doznał podczas wyprayw?. z gory dziękuje !Rozwiąż test ze znajomości lektury Hobbit, czyli tam i z powrotem pióra J R R Tolkiena.. Zaloguj się .Plik Sprawdzian Hobbit czyli tam i z powrotem.pdf na koncie użytkownika o.k.14 • folder Testy i Sprawdziany • Data dodania: 1 kwi 2013Proszę wypożyczyć lekturę i zacząć czytać Hobbita.. I choć Bard ofiarowywał hobbitowi wielki skarb - słuszną część z majątku Smauga, Bilbo przyjął jedynie dwie małe skrzynie.. Jaką moc posiadał pierścień znaleziony przez Bilba?. W jaki sposób Gandalf wprosił się na nocleg do Beorna?. Czytaliście tą książke jako lekture ?. W połowie grudnia zaczniemy omawiać wybrane zagadnienia.Oceń jak dobrze zaznajomiłeś się z powieścią J. Tolkiena „Hobbit, czyli tam i z powrotem", która jest lekturą dla szkół podstawowych.. ROZPOCZYNAMY PRACĘ NAD „HOBBITEM" J.R.R.. FunTest.pl.. Załóż własny blog!Miałam ostatnio z tego sprawdzian xD miałam raczej pytania typu: co to fantasy i tekst, do którego były pytania.. Quizy Testy Testy na czas Głosowania Co wolisz?. Są rzeczy, które też możesz otagować Sprawdzian z lektury hobbit czyli tam i z powrotem?.Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt