Napisz charakterystykę porównawczą odyseusza i hektora
Tak jak w normalnej charakterystykę musimy umieścić w niej:-przedstawienie postaci (jak się nazywa, kim jest, skąd pochodzi, czym się zajmuje, jaki jest jej stan rodzinny itd.. Praca ma się składac z trzech akapitów i ma zawierać 250 słów.. Kiedy był mały matka zanurzała go w świętej rzece, aby zyskał on nieśmiertelność, lecz pięta, za którą trzymała go nie była zamaczana i stała się jedyną śmiertelną częścią ciała Achillesa.Brał udział w wojnie trojańskiej, był współtwórcą „konia trojańskiego", dzięki któremu Grekom udało się pokonać Troję w dziesięcioletniej wojnie „o Helenę".. Myślę, że obie postaci były do siebie zbliżone pod względem wyidealizowanej urody, heroizmu i mądrości.. Potrzebuje najważniejszych informacji z lektury Feli.. W swojej pracy uwzględnij wartości, którymi kierował się każdy z tych bohaterów,stosunek do rodziny oraz ojczyzny.. Miał długie, kręcone włosy oraz charakterystyczne znamię na nodze stanowiące po powrocie jego znak rozpoznawczy.. )Wojna trojańska, jak każda wojna świata, miał swoich bohaterów.. Jest najwaleczniejszym i najsilniejszym z Greków.. 0 głosów.. Charakterystyka wewnętrzna.. Poemat Homera jako opowieść o szlachetnej klęsce i wątpliwym triumfie.Napisz charakterystykę porównawczą Achillesa i Hektora.. Charakterystyka wewnętrzna.. 79% Charakterystyka Hektora i Achillesa; 84% Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa.Hektor i Achilles to kluczowe postacie starożytnego eposu "Iliady", którego autorstwo jest przypisywane Homerowi..

Napisz charakterystykę porównawczą Odyseusza i Hektora.

Wygląd - opisanie wyglądu obu postaci.Achilles a Hektor - porównanie bohaterów Iliady: Achilles i Hektor są głównymi bohaterami Iliady Homera.. Użytkownicy szukali również w naszych zbiorach:napisz charakterystykę porównawczą skrzetuskiego i bohuna - ogniem i mieczem.. Reasumując, Odyseusza i Hektora cechuje waleczność, odwaga i .Napisz charakterystykę porównawczą Achillesa i hektora .. Charakterystyka porównawcza Hektora i Achillesa W tej pracy będę analizował bohaterów Iliady, a dokładniej pojedynku pomiędzy Achillesem a Hektorem.. Hektor był twardym mężczyzną, ale podobnie jak Odyseusz był wrażliwy i troskliwy dla swojej żony oraz całej rodziny.. Za chwilę obejrzymy pojedynek dwóch sławnych i mężnych wojowników.. Tworzymy ją, zestawiając cechy obu postaci wg planu zwyczajnej charakterystyki: 1.. Za sensowną odpowiedź dam naj.. Epos ten opisuje ostatnie epizody trwającej dziesięć lat wojny trojańskiej, która toczyła się pomiędzy Grekami i Trojanami.Za źródło sporu uważa się wydarzenie, które miało miejsce na weselu .Achilles i Hektor są najdzielniejszymi herosami z dwóch walczących ze sobą obozów: Greków i Trojańczyków.. Spotkanie wrogów w Iliadzie Homera.. Podobnie jak Achilles po stronie greckiej, tak Hektor jako królewicz trojański również wzbudza największe przerażenie u swoich wrogów..

:DNapisz charakterystykę porównawczą Odyseusza i Hektora.

Odyseusza przedstawiono jako męża wspaniałego, barczystego, silnego i przystojnego o ciemnych oczach i czarnych, kręconych włosach.Aby napisać charakterystykę porównawczą, należy najpierw przedstawić dwie (lub więcej) postaci.. 231 wizyt.. 2012-01-21 17:50:01 Napisz charakterystykę porównawczą cześnika i rejenta z ,,Zemsty" 2009-11-23 21:12:27Charakterystyka porównawcza to taka, w której opisujemy dwie lub kilka osób.. W swojej pracy uwzględnij wartości, którymi kierował się każdy z tych bohaterów, stosunek do rodziny oraz ojczyzny.. Ten fragment ma bardzo duże znaczenie w całym dziele.. W swojej pracy uwzględnij wartości, którymi kierował się każdy z tych bohaterów, stosunek do rodziny oraz ojczyzny?. Potem musisz wskazać pomiędzy nimi róznice i podobieństwa, a także ich zachowanie względem pewnego problemy, który jest poruszany.83% Charakterystyka Hektora,bohatera z "Iliady"Homera; 85% Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora; 85% Charakterystyka Hektora i Achillesa.. jest to opowieść o wojnie która aż przez dziesięć lat toczyli Grecy z mieszkańcami Troi położonej w Azji Mniejszej.. Wstęp - przedstawienie obu bohaterów.. Oboje wsławili się w bitwie pod Troją, wzbudzając strach w wojownikach przeciwnika.. Powodem wszelkich wojennych działań stało się porwanie pięknej Heleny, żony Menelaosa, brata Agamemnona.Analiza porównawcza Achillesa i Hektora Brak ocen 7 marca 2020 0 Przez admin Podobnie jak w większości najbardziej wartościowych i pierwszorzędnych, wedle zasady decorum, utworów starożytnych Greków, homerycki epos „Iliada" nacechowany jest walorami uwydatniającymi jego priorytet i królowanie w hierarchii dzieł literackich.Odyseusza i hektora..

Oprócz: Odyseusza i hektora.

Napisz krótką charakterystykę wybranej przez siebie .. Jan Boducha młody żołnierz który wrócił z wojen szwe.. Minimum 250 słówPrzydatność 75% Napisz relację reporterską z pojedynku Hektora i Achillesa językiem współczesnym.. Do walki pod murami Troi staną: Hektor - jedne z najdzielniejszych bohaterów wojny trojańskiej- i stojący po stronie greckiej gniewny Achilles, którego ciało, z wyjątkiem pięty, odporne jest na wszystkie ciosy.. Młody, wprawiony w walce mężczyzna.. Odnieś się do tego jak widzisz postacie .. Obaj herosi byli wzorami idealnego.Charakterystyka zewnętrzna.. Napisz charakterystykę porównawczą hektora i odyseusza.Analiza porównawcza Achillesa i Hektora; Achilles i Hektor - porównanie.. Scharakteryzuj bohatera,,Odysei".Porównaj go z Achillesem i Hektorem.Jakie wspólne cechy mają wszyscy trzej bohaterowie?Co różni Odysa od innych homeryckich postaci?. Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora na podstawie pieśni XXII Iliady.. Wyróżniali się odwagą, walecznością i męstwem.Hektor nie mógł liczyć na żadne poparcie, jedynie na swoją inteligencję.. Poszukaj w dostępnych źródłach dodatkowych informacji na temat Odyseusza.. Ma ona na celu znalezienie podobieństw i różnic.. charakterystyka porównawcza to nie podanie tylko cech bohaterów tylko złączenie ich w jedną całość i porównanie w formie wypracowania..

Kliknij i odpowiedz.Napisz charakterystykę Hektora lub Achillesa?

Mimo, to bardziej odpowiada mi sylwetka Hektora.Jak scharakteryzować Odyseusza, porównując go do Achillesa i Hektora?. Poznajemy Odyseusza jako młodego, przystojnego mężczyznę.. W swojej pracy uwzględnij wartości, którymi kierował się każdy z tych bohaterów, stosunek do rodziny oraz ojczyzny.. Autorem tego eposu jest Homer, poeta epicki .. Nadludzką siłę zawdzięcza swojej matce, Tetydzie, która, gdy był niemowlęciem, zanurzyła całe jego ciało w Styksie.Znasz odpowiedź na zadanie: Napisz charakterystykę porównawczą Odyseusza i Hektora.. Mieli piękną sylwetkę i imponującą postawę.. Napisz charakterystykę porównawczą Odyseusza i Hektora.. Napisz charakterystykę porównawczą Winicjusza i Scro.Achilles i Hektor to bohaterowie greckiego eposu noszącego tytuł "Iliada".. Byli nimi mityczni wodzowie - Achilles i Hektor.Wydawać by się mogło, że bardzo byli do siebie podobni, jednak szybko ujawniły się cechy odróżniające ich bardzo mocno.Charakterystyka porównawcza Jest to praca, w której porównuje się co najmniej dwóch bohaterów indywidualnych lub zbiorowych.. W obydwu homeryckich eposach podkreśla się szczególnie niezwykłą przenikliwość i spryt Odyseusza.Zadanie: napisz charakterystykę porównawczą achillesa i hektora, której mottem uczynisz cytat nie masz przecie przysięgań na pakty i ich dochowanie między Zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.Charakterystyka Alka z ,,Kamieni na Szaniec'' babcia aniela , Jozef Podkówka, lekarz Zenobiusz Lip.. Jest mężnym i odważnym .Achilles walczył po stronie obozu greckiego, a Hektor jako obrońca Troi.. Faktyczny dowódca wojsk trojańskich, w miejsce schorowanego starca Priama.. "Iliada" powstała na przełomie IX i VIII wieku przed naszą erą..Komentarze

Brak komentarzy.