Napisz sprawozdanie z lektury szatan z siódmej klasy
0 odpowiedzi.. Treść tekstu zawiera trzy stałe elementy: ofiarę: tu jest to rodzina Iwa .Szatan z siódmej klasy - powieść dla młodzieży Kornela Makuszyńskiego.Głównym bohaterem jest Adam Cisowski, mądry i logicznie myślący chłopiec z żyłką detektywistyczną.Powieść opowiada o tajemnicy z czasów wojen napoleońskich - zagadce, którą Adaś, wraz z rodziną Gąsowskich, będzie musiał rozwiązać.Jak dobrze znasz lekturę „Szatan z siódmej klasy"?. Galeria wielkich detektywów.. zadanie dodane 21 lutego 2012 w Język polski przez użytkownika niezalogowany .Mam napisać sprawozdanie z lektury pt. ,,Szatan z siódmej klasy ''.. 77% "Szatan z siódmej klasy" - list do kolegi o Adasiu Cisowskim.. Kartka z pamiętnika przestępcy.. Odpowiedzi.. Zanim napisany został „Szatan z siódmej klasy" powstała inna powieść, która wykazywała pewne podobieństwo jeśli chodzi o poszczególne elementy fabuły do „Szatana z siódmej klasy".. blocked odpowiedział(a) 24.02.2012 o 20:59 Powieść „Szatan z siódmej klasy", która jest dziełem Kornela Makuszyńskiego, to opowieść przygodowo - detektywistyczna, opisująca wakacyjne przygody siedemnastoletniego chłopca, Adasia Cisowskiego .Napisz sprawozdanie z lektury (szatan z siódmej klasy) 1.dane dotyczące utworu (autor,tytuł,rok wydanie) 2.Problematyka utworu (tematyka) 3.Krótko o treści książki..

Napisz sprawozdanie z lektury "Szatan z Siudmej Klasy" ... 0 Odpowiedz.

Okazuje się, że ma on dwóch wspólników.Jak napisać sprawozdanie z lektury Szatan z siódmej klasy?. Proszę napisać plan wydarzeń powieści Szatan z siódmej klasy - ramowy lub szczegółowy - w formie; Szatan z siódmej klasy --jaka była sytuacja Francuza (jak się czuł dlaczego był w rozpaczy)Wszystko to razem sprawia, że "Szatana z siódmej klasy" czyta się jednym tchem i z wielką przyjemnością.. Jest siedemnastolatkiem i uczęszcza właśnie do siódmej klasy gimnazjum i to właśnie on jest tym tytułowym szatanem.. 119 Obserwuj autora Zobacz profil Zapraszam do rozwiązywania moich quizów: Z .77% Wywiad z Adasiem Cisowskim, głównym bohaterem lektury "Szatan z siódmej klasy".. Szatana z siódmej klasy napisał autor wielu znanych i lubianych książek dla dzieci i .Napisz raport milicyjny z miejsca ujęcia przestępcy (sprawozdanie).. 2011-01-02 11:59:30 Krzyżówka dotyczące lektury ,, Szatan z siódmej klasy " , Pomożecie ?. 4.Ocenę książki.. uwielbiam,zawsze wracam do tego obrazu gdy mnie dopada chandra Odpowiedz.. Kruczkowskiego na podstawie jednego z trzech aktów .. Dodaj komentarz.. Tymczasem po odbiór tłumaczenia zgłasza się fałszywy malarz.. 1,051 wizyt.. Opis Adasia: Głównym bohaterem powieści Kornela Makuszyńskiego pt. "Szatan z siódmej klasy" jest Adam Cisowski - tytułowy szatan ..

Napisz sprawozdanie z wydarzeń z lektury niemcy L .

Bardzo mi się ona podobała.. Sprawozdanie ze stażu; Autoprezentacja dorobku zawodowego;Adaś Lisowski, czyli główny bohater książki Kornela Makuszyńskiego "Szatan z siódmej klasy".. Długi utwór prozatorski, często podzielony na rozdziały.W klasie siódmej historia stała na wysokim poziomie, a wezwani do odpowiedzi uczniowie odpowiadali celująco.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Jego niezwykła zdolność logicznego myślenia i rozwiązywania trudnych, zawiłych zagadek sprawia, że profesor Gąsowski, historyk, prosi go o pomoc w rozwiązaniu niezwykłej rodzinnej zagadki.Komentarze do: Szatan z siodmej klasy-1960.. Ma siedemnaście lat i uczęszcza do siódmej klasy warszawskiego gimnazjum .Napisz plan wydarzeń o tajemniczych drzwiach z lektury szatan z siódmej klasy .. Napisz do nas.. PATKA71928 4 lata temu.. Ucieszyłam się, gdy się dowiedziałam, że jedna z moich ulubionych powieści została zekranizowana, choć nie popieram za bardzo filmów reżyserowanych na podstawie książki.Napisz sprawozdanie z lektury " Szatan z siódmej klasy "0 głosów.. Swój spryt wykorzystywał w wielu sytuacjach.Przydatność 80% Streszczenie lektury "Szatan z siódmej klasy".. Adam Cisowski to 17-letni chłopiec.. 2011-12-12 21:28:08Książkę Kornela Makuszyńskiego „Szatan z VII klasy" przeczytałam już dwa razy..

?/ 2009-10-06 22:34:24 Szatan z siódmej klasy .

Do dziś równie chętnie sięgają po nią kolejne pokolenia młodzieży, przenosząc się dzięki niej w świat przygody, by wraz z głównym bohaterem utworu rozwiązywać tajemnicę starego dworu rodziny Gąsowskich.Jak napisać sprawozdanie z lektury Szatan z siódmej klasy?. Utwór powstał w 1937 roku.Powieść Kornela Makuszyńskiego „Szatan z siódmej klasy" po raz pierwszy ukazała się w 1937 roku i szybko zyskała uznanie młodych czytelników.. 4914 Język polski; 1594 WOS; 2021 Historia; 787 Religia; 528 Język angielski; 58 Język niemiecki; Nasze materiały pobrano już 175892499 razy.. Szatan z siódmej klasy - plan wydarzeń .Zadanie: napisz, jak przebiegała lektura szatan z siódmej klasy sprawozdanie i wrażenia po przeczytaniu Zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.Potrzebuje streszczenia lektóry ,,Szatan z 7 klasy" Czy ktoś napisze mi recenzję filmu ,,Szatan z siódmej klasy'' z roku 2006r?. Opowiadanie detektywistyczne.. Czas - Czas Fabuły 1812 - 1937 i miejsce akcji - różne miejsca ale przede wszystkim w Bejgole 4.Napisz sprawozdanie z lektury " Szatan z siódmej klasy "zadanie dodane 2 kwietnia 2017 w Język polski przez użytkownika Młoda Młodociana [Szkoła podstawowa] wypracowanie; sprawozdanie -1 głos..

2011-01-02 11:59:30 szatan z siódmej klasy ?

Adam, podążając jego tropem, dociera do jego kryjówki.. minimum 15 zdańNapisz sprawozdanie z lektury " Szatan z Siudmej Klasy " 2012-02-24 20:55:59 Zadanie z lektury " szatan z siódmej klasy " 2010-12-10 17:27:47 Jak napisać charakterystyke Adama Cisowskiego z lektury " Szatan z siódmej klasy "?. Najlepsze komentarze.. Powieść ukazała się w 1937 r. i jest jednym z wielu utworów pisarza dla młodzieży, w których propaguje pełen ciepła humor oraz wyraża wiarę w zwycięstwo dobra nad złem.. Pod względem gatunkowym Szatan z siódmej klasy to powieść detektywistyczna.Tematem utworu jest śledztwo.. Szatan z siódmej klasy - opracowanie, problematyka, bohaterowie.. Klasa siódma wyróżniała się spośród innych radością, rozbrykaniem i szczerą przyjaźnią.Adam Cisowski to bohater książki Kornela Makuszyńskiego pt.: Szatan z siódmej klasy.Był to chłopiec bystry, dobrze wychowany oraz nieprzeciętnie inteligentny.Potrafił rozwiązywać trudne zagadki.. Skomentuj.. 2012-12-17 16:06:43Powieść „Szatan z siódmej klasy", która jest dziełem Kornela Makuszyńskiego, to opowieść przygodowo - detektywistyczna, opisująca wakacyjne przygody siedemnastoletniego chłopca, Adasia Cisowskiego, znanego w całej szkole jako „Szatan" z racji, że umiał rozwiązać każdą zagadkę.Lektura "Szatan z siódmej klasy " 2010-12-11 15:21:36 " Szatan z siódmej klasy " 2012-03-14 18:18:32 Napisz sprawozdanie z lektury " Szatan z Siudmej Klasy " 2012-02-24 20:55:59Lektury.. W ten sposób o krok przybliża się do rozwiązania zagadki.. wypracowanie; .. Udostępnij.. Część informacyjna - dane o książce : autor - Kornel Makuszyński, tytuł, rok wydania - 1951, wydawnictwo - Nasza Księgarnia 2.. Tata Adasia pracuje jako lekarz, a jego mama zostaje wtedy w domu i zajmuje młodszym i licznym potomstwem.Kornel Makuszyński „Szatan z siódmej klasy" - sprawozdanie z książki .. o którym ksiądz Koszyczek napisał w swoim pamiętniku.. 2012-02-06 18:22:45Geneza utworu i gatunek.. Gatunek literacki - Powieść 3.. JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!. Jak mamy napisać : 1.. 85% "Szatan z siódmej klasy" - bohaterowie; 83% Bohaterowie z lektury Szatan z siódmej klasy; 79% Recenzja powieści „Szatan z siódmej klasy„ K. Makuszyńskiego.Streszczenie lektury "Szatan z siódmej klasy".. Pan Gąsowski z uznaniem kiwał głową, dumny, że jego uczniowie zapałali do historii prawdziwą namiętnością.. Proszę o szybką odpowiedź :) Darmowe rozwiązanie pracy domowej, szkoła podstawowa, gimnazjum, liceum studiaSprawdzian z lektury "Szatan z VII klasy" .. Najlepsze komentarze; Najnowsze komentarze; dixi-73 2018-12-09 12:06:51 +14.. Napisz list do kolegi (koleżanki), w którym podzielisz się wrażeniami na temat książki Szatan z siódmej klasy.. Przedszkole; Szkoła podstawowa I-III; ..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt