Kartkówka i wojna światowa

kartkówka i wojna światowa.pdf

1pkt ROSJA NIEMCY Anglia AUSTRO-WĘGRY SERBIA WŁOCHY 3. Podaj datę roczną lub w drugim przypadku dokładną datę wydarzeń: 3pkt podpisanie Traktatu Wersalskiego-odzyskanie niepodległości .a) Stany Zjednoczone wypowiedziały wojnę państwom centralnym w kwietniu 1917 roku / w marcu 1918 roku.. Jakie nowe rodzaje broni zastosowano w I wojnie światowej.. Po jutrze mam sprawdzian z histy o I wojnie Czy znacie jakieś ciekawostki z tego okresu?. Czy rozpoznasz wszystkich bohaterów „19+"?. Masz przed sobą sprawdzian składający się z 20 zadań.. merryferry<3 napisał/a - Jutro z tego mam sprawdzian.. Jaki film z Benedictem Cumberbatchem musisz koniecznie obejrzeć?. Przedstaw państwa centralne 3.. Sytuacja międzynarodowa.. Szukaj Przeglądaj testy Zaloguj się / Załóż konto.. Macie ten sprawdzian?. Polacy, którzy po trzecim rozbiorze w 1795 roku utracili swoje państwo nigdy nie zrezygnowali z prób odzyskania niepodległości.I wojna światowa.. 9 Zapoznaj się z rysunkiem satyrycznym i wykonaj polecenia a) i b).. Daję naj:*Plik I wojna światowa Test Grupa B odpowiedzi.doc na koncie użytkownika raja125 • folder testy historia • Data dodania: 3 lip 2012Szukasz prac z I wojna światowa z przedmiotu Historia?. Omów powstania śląskie oraz ich skutki 4.. Przedstaw postanowienia traktatu wersalskiego w sprawie Niemiec 2.. Z jakim czarodziejem udasz się w wędrówkę miłości?.

Kartkówka klasa 6 I wojna światowa Powodzenia _____/17 1.

Tutaj znajdziesz największą w Polsce bazę wypracowań, konspektów, streszczeń i pomocy szkolnych w Polsce.. Sprawdź w Sciaga.pl.. Fakty historyczne w przystępnej formie Fiszkoteka to nie tylko idealna pomoc dydaktyczna dla licealistów.I wojna światowa --- Pomożesz ----- 6 klasa.. Posiadamy prawie 100 tysięcy materiałów dla gimnazjum, szkoły średniej oraz z zakresu studiówLista pytań I wojna światowa - daty Zaznacz wszystkie Odznacz wszystkie Wybrano pytań / powstanie trójprzymierza (państwa centralne) 1882Zgłoś błąd; wybuch wojny japońsko-rosyjskiej 1904Zgłoś błąd; powstanie trójporozumienia 1907Zgłoś błąd; zawarcie entente cordiale między Francją i Wielką Brytanią 1904Zgłoś błądI wojna światowa (przed II wojną światową nazywana „Wielką Wojną") - wojna światowa, trwająca od 28 lipca 1914 do 11 listopada 1918 pomiędzy ententą (Trójporozumieniem), tj. Wielką Brytanią, Francją, Rosją, Serbią, Japonią, Włochami (od 1915) i Stanami Zjednoczonymi (od 1917) a.Największy konflikt zbrojny od czasu wojen napoleońskich na kontynencie europejskim zakończony klęską Państw Centralnych, likwidacją mocarstw Świętego Przymierza i powstaniem w Europie Środkowej i południowej licznych państw narodowych.Kartkówka z historii do działu „Pierwsza wojna światowa" dla klasy VI..

Test składa się z 11 pytań.Wojna światowa - konflikt totalny.

Sprawa polska w okresie I wojny światowej na Uczę.pl.. Test z podstawowych informacji z wiedzy z I wojny światowej Rozwiąż test » Jeszcze nie rozwiązywałeś/aś tego testu.. 0-2 p. a) Podaj, jaki problem przedstawiono na ilustracji.. Skutki przyłączenia się USA do wojny.. I wojny światowej do pobrania w pdf (poniżej plik wraz z odpowiedziami), który nie tylko pozwoli Ci się.Poniżej przykładowe zdjęcie ze wspomnianego testu obrazujące jedno z zadań.b) Wyjaśnij, jakie były konsekwencje stosowania działań opisanych w tekście dla dalszych losów I wojny światowej.. Czy znasz Michała Szpaka?Wybuch I wojny światowej spowodował, że rozbity został sojusz trzech zaborców Polski trwający nieprzerwanie od trzeciego rozbioru Polski.. Sprawdzian z historii "Wczoraj i dziś" dla klasy 6, dział 5. monisia666 napisał/a - strona 10/10.. Test dla szkoły podstawowej z historii.. Nie chodzi mi o to że np. odkryto wtedy podpaskie --- bo to prawda :P :(Ale coś w stylu takie jak kto z kim zaczął walczyć lub np. jakieś obrazy i ich opisy :) Tylko wiecie takie żeby były na poziom 6 klasy :) Dzięki wszystkim co sensownie .Najważniejsze daty i wydarzenia z okresu II Wojny Światowej..

Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.1 Sprawdzian VI: I wojna światowa 1.

Jeżeli uczeń nie zaliczy kilku (np. czterech) kartkówek w semestrze, powinien odpowiedni materiał zdać ponownie.Wielki test wiedzy o I Wojnie Światowej!. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Test, sprawdzian dot.. b) Wyjaśnij, jaki wpływ na wybuch I wojny światowej miała sytuacja ukazana na ilustracji.I wojna światowa, klasa 7, sprawdzian historia.. Napisz kiedy wybuchło i jak się skończyło powstanie wielkopolskie 2pkt 2.. Wpisz nazwę państwa i sojuszu, który tworzyły poniższe kraje.. Nowoczesne rodzaje broni na froncie (artyleria, samoloty, czołgi).. I wojna światowa , Klasa 7 , Wczoraj i dziś , Historia , Reforma 2017 Szkoła podstawowa klasy 4,8 , Zasoby , dlanauczyciela.plScenariusz lekcji 34.. 0-2 p. Niemcy - Austro-Węgry - Nazwa sojuszu: 2 3 Ustal kolejność chronologiczną podanych wydarzeń.Świat po 1 wojnie światowej obfitował w różnego rodzaju wydarzenia, bardziej lub mniej tragiczne, dlatego warto poznać je wszystkie i wykorzystywać swoją wiedzę na sprawdzianach i maturze.. b) W 1918 r. Niemcy podjęli ostatnią zakończoną niepowodzeniem ofensywę na froncie wschodnim / froncie zachodnim.Rzeczypospolitej po I wojnie światowej PLEBISCYT - głosowanie mające rozstrzygnąć o przynależności terenów spornych między Polską i Niemcami „ORLĘTA LWOWSKIE" - nazwa młodocianych obrońców Lwowa „CUD NAD WISŁĄ" - bitwa pod Warszawą; decydująca bitwa wojny polsko-bolszewickiej 1914 r. - zamach na arcyksięcia .Test I Wojna Światowa, Rozdział VII podręcznika Śladami przeszłości dla Klasa III..

II Wojna Światowa; Test: II Wojna Światowa II wojna światowa Test wiedzy online z historii.

Test składa się z 32 pytań.Sprawa polska w czasie I Wojny Światowej.. Albo linki do pobrania pdf, bez podawania numeru telefonu?. uff ratujecie mnie przed 1 Katia979 napisał/a - dostalam link od kolerzanki z klasy 🙂 dzieki.Kartkówka ABCD - Historia - I wojna światowa - tylko poprawne Kartkówka ABCD - Historia - I wojna światowa - tylko poprawne odpowiedzi w 100% prosiłbym o pomoc .V.. Rozwiązania zadań od 1. do 9. oraz od 11. do 17. zaznacz, zamalowując odpowiadające im kratki w karcie odpowiedzi na końcu sprawdzianu.Test I wojna światowa, podrozdział podręcznika Wczoraj i Dziś dla Klasa VI.. Militaryzacja społeczeństw i gospodarki..Komentarze

Brak komentarzy.