Obraz matki bożej różańcowej w pompejach
W chorobie usłyszała wskazanie, że powinna modlić się na różańcu przez 54 dni.Dzień poświęcony na główny cel pielgrzymki nawiedzenie Sanktuarium.. 1800 lat później nieopodal zaczęły wyrastać Nowe Pompeje - ściśle związane z tutejszą świątynią - sanktuarium Matki Bożej Różańcowej, dziełem błogosławionego Bartłomieja Longo, który tak opisywał różnice między dwoma obliczami tego miejsca: W przeciwieństwie do ziemi .W roku 1875 Bartłomiej Longo udał się do Neapolu z zamiarem zakupienia obrazu Matki Bożej Różańcowej dla mieszkańców Doliny Pompejańskiej, w której w tym czasie odbywały się misje.. Za przyczyną Matki Bożej Różańcowej, było w tym czasie w Neapolu kilka cudownych uzdrowień.Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w PompejachCuda Matki Boskiej Różańcowej w Pompei .. Figura Matki Bożej trzyma ogromny, ciężki, odlany z metalu Różaniec.. Błogosławiony odnowił go w roku 1876 i umieścił w kościółku parafialnym w Pompejach.. Pewnego dnia przyszła do niego kobieta, która została uzdrowiona za pośrednictwem Matki Bożej.. Nie wiemy, kto go namalował, wiemy tylko, jak trafił do Pompejów.. To fundamentalne wydarzenie w historii!. Niezwykłe są okoliczności zarówno powstania oryginału, jak i umieszczenia kopii w Sulejowie.. 13 listopada przypada rocznica przywiezienia Obrazu Matki Bożej Różańcowej do Pompejów.. Do świątyni Królowej Różańca można dojechać koleją łączącą Neapol z Doliną Pompejańską, która wiedzie przez starożytne Pompeje..

Po trzech godzinach obraz został odnaleziony przez policyjnego psa.

Sposób jednakże, w jaki powstała ona w Pompei - był niezwyczajny.. Bartłomieja Longo, historię wizerunku Matki Bożej Pompejańskiej, opis łaskami słynącego nabożeństwa piętnastu sobót, tekst Supliki do Królowej Różańca świętego oraz dokładne wyjaśnienie ile trwa i jak odmawiać nowennę pompejańską, a także .. Któż mógłby wówczas pomyśleć, że ten stary obraz, kupiony za nieco ponad trzy liry i przywieziony na wozie z obornikiem, wybrała…Historia Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach.. 13 listopada przypada rocznica przywiezienia Obrazu Matki Bożej Różańcowej do Pompejów.W ramach swojej wdzięczności odbudował w Pompejach kościół, zbudował sanktuarium Matki Bożej i umieścił w nim obraz Matki Bożej Różańcowej w towarzystwie św. Dominika.. Jego powstanie wiąże się z historią objawień Matki Bożej Pompejańskiej, jakich doznała 21-letnia Fortunatina Agrellii.. Pozycja obowiązkowa dla każdego czciciela różańca.. Ostatecznie w jego ręce dostał się stary obraz od zakonnicy s.Bartłomiej Longo, Storia del Santuario di Pompei Na tej podstawie czuł się powołany do zbudowania w Pompei świątyni pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej na tle ruin starożytnego miasta, do którego zaledwie zdążyła dotrzeć nauka chrześcijańska, zanim zostało pochłonięte w 79 roku przez erupcję Wezuwiusza, a które po .Swoje dzieło rozpoczął od budowy świątyni, w której miał być umieszczony cudowny obraz Matki Bożej Różańcowej sprowadzony do Pompei 13 listopada 1875 roku..

O cudach związanych z obrazem Matki Bożej Pompejańskiej możesz przeczytać tutaj: pompejanska.pl.

Kto szerzy różaniec, nie zginie .. Bartolo Longo szukał jakiegokolwiek obrazu Matki Bożej Różańcowej dla mieszkańców Doliny Pompejańskiej w czasie, kiedy trwały tam misje.13 listopada w pompejańskim Sanktuarium obchodzona jest wielka rocznica przywiezienia obrazu do Pompejów.. Jak twierdzi młody człowiek Angelo, autor filmu, nagle ogromny Różaniec w rękach ogromnej Figury Madonny na .W związku z inicjatywą Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej im.. Sanktuarium jest głównym obiektem położonego u stóp Wezuwiusza miasta Pompeje, które liczy obecnie 24 tys. mieszkańców, mniej więcej tyle samo co przed wybuchem wulkanu.W Pompejach odbudował kościół, wybudował sanktuarium Matki Bożej, do którego przywiózł obraz Matki Bożej Różańcowej ze św. Dominikiem.. Co roku w dniu 13 listopada obchodzone jest uroczyste święto na cześć Matki Bożej Pompejańskiej.Dnia 13 grudnia 2008 r. obraz Matki Bożej Różańcowej został w nocy wykradziony z kościoła parafialnego przez złodziei.. O Pompejach słyszał każdy.. Obraz w tym dniu (tylko raz w roku) będzie zdejmowany z ołtarza głównego i jest możliwość jego dotknięcia i ucałowania.. W październiku 2009 roku, włączając całą parafię, odmawiano tu przed wizerunkiem Królowej Różańca Nowennę Pompejańską.W 1891 r., konsekrowano bazylikę Pani Różańcowej w Pompejach..

Do łaskami słynącego obrazu Matki Bożej z Pompejów przybywa ok. 6 milionów pielgrzymów rocznie.

ks. Piotra Skargi, związaną ze zbieraniem ofiar, w której znajdują się odniesienia do sanktuarium maryjnego w Pompejach, Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach oświadcza, że nie ma nic wspólnego z tą inicjatywą "Stowarzyszenia".Cudowny Obraz Matki Bożej Różańcowej 13 listopada 1875 roku, znany już w tym czasie z działalności apostolskiej Bartolo Longo sprowadził do Pompejów, do podupadłej parafii, wizerunek Maryi Różańcowej, który nazwał: Narzędziem do realizacji jednego z największych zamierzeń Bożego Miłosierdzia.Odbudowę Pompejów rozpoczęto w XIX wieku od budowy Papieskiego Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej.. Jeśli chcesz poznać, kim był Bartolo Longo i o czym pisał, powinieneś poznać jego wielkie, poruszające dzieło życia.Książeczka "Nowenna pompejańska oraz nabożeństwo do Matki Bożej z Pompejów" zawiera historię życia i nawrócenia bł.Bartłomieja Longo, budowniczego Sanktuarium Królowej Różańca Świętego w Pompejach, historię wizerunku Matki Bożej Pompejańskiej, opis łaskami słynącego nabożeństwa piętnastu sobót, tekst Supliki do Królowej Różańca świętego oraz dokładne .Papieskie Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach - bazylika w Pompejach we Włoszech, siedziba prałatury terytorialnej w Pompejach.Ten wizerunek Matki Boskiej został otoczony czcią w sanktuarium w Nowych Pompejach (ok. 1 km od Pompejów starożytnych) za sprawą bł..

Tylko w ten jeden dzień wierni mogą podejść do cudownego obrazu Matki Bożej i ucałować go.

Po trzech godzinach obraz został odnaleziony przez policyjnego psa.. W październiku 2009 roku, włączając całą parafię, odmawiano tu przed wizerunkiem Królowej Różańca Nowennę Pompejańską.Dnia 13 grudnia 2008 r. obraz Matki Bożej Różańcowej został w nocy wykradziony z kościoła parafialnego przez złodziei.. Miasteczko położone u podnóża Wezuwiusza znane jest przede wszystkim z wykopalisk .Dzień 5: Dzień poświęcony na główny cel pielgrzymki nawiedzenie Sanktuarium pompejańskiego.. To podróż przez piękną okolicę, którą poeta nazwał „niebem na ziemi".Obraz Matki Bożej Różańcowej przyjechał do Pompejów 13 listopada 1875 r. Obraz poddawany był trzykrotnie renowacji.. Od tej chwili w tym miejscu wydarzyło się wiele cudownych uzdrowień, a wierni otrzymywali liczne łaski.Obraz Matki Bożej w Bazylice Pompejańskiej Na jednej z włoskich stron pojawił się film z figurą Madonny umieszczonej na szczycie Bazylice w Pompejach.. Czas wolny.Pewnego dnia siostra Maria Conetta de Litalla ofiarowała Bartłomiejowi Longo mocno zniszczony obraz Matki Bożej Różańcowej.. Obraz przedstawia Matkę Bożą, podającą różaniec św.Katarzynie ze Sieny, z Dzieciątkiem Jezus, podającym różaniec św. Dominikowi.Zanim dotarł do Neapolu, najpierw odwiedził sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Pompejach.. Kamień węgielny położono 8 maja 1876 roku.Stare Pompeje zostały zasypane lawiną w czasie wybuchu Wezuwiusza w 79 roku po narodzeniu Chrystusa.. W 1875 roku Bartłomiej Longo sprowadził do podupadłej parafii w Pompejach obraz Matki Bożej Różańcowej.W celu propagowania kultu Matki Bożej Różańcowej, zachęcony przez biskupa Noli Giuseppa Formisaniego, Longo rozpoczął zbiórkę funduszy na wybudowanie kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej.. One zaś doprowadziły do ukształtowania się Nowenny Pompejańskiej.W Sulejowie Podklasztorzu (woj. łódzkie) w kościele na terenie opactwa cystersów w kaplicy błogosławionego Wincentego Kadłubka znajduje się kopia obrazu Matki Bożej Różańcowej z Pompejów.. Kościół na odludziu - to jeszcze nic nadzwyczajnego!. Bartolo Longo, który został beatyfikowany przez Jana Pawła II w 1980r..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt