Charakterystyka imienia zuzanna
Została ścięta w 295 roku.. Jest skrupulatna, zapobiegliwa, potrafi postępować z mężczyznami.. Cechuje ją delikatność i wrażliwość na krzywdę innych.. Wszystko co warto wiedzieć o imieniu Zuzanna znajdziesz w naszym imienniku .Znaczenie imienia Tomasz.. W języku angielskim odpowiednikami imienia Zuzanna są na przykład: Susan, Susannah, Suzanna czy Sue, w języku francuskim Suzanne, Susette, Suzette, w języku niemieckim zaś Susanne, Susanna.. Kocha swój dom i rodzinę, dla nich robi bardzo wiele, nie daje jednak sobą kierować.Zuzanna to kobieta pewna siebie, subtelna i bardzo wrażliwa.. Jak zdrabnia i odmienia się imię Zuzanna?. Zawsze postępuje zgodnie ze swoim sumieniem, czyli sprawiedliwie i uczciwie.. Lubi dbać o swój wygląd .Anna 36 Prawie wszystko sie zgadza aż niedowiary :-)uwielbiam pastelowe kolory w tym jasnoniebieski,jestem zawsze usmiechnieta i pozytwynie nastawiona do świata i ludzi mam mnóstwo znajomych i grono najbliższych przyjaciól z którymi uwielbiam spędzać czas,lubię dobrze wyglądać podstawą w moim nienagannym ubiorze jest wszystko idealnie dobrane łacznie z bizuterią i makijażem .W Polsce popularność tego imienia niestety z roku na rok spada.. Szybko reaguje na wszelką zmianę sytuacji.. Jest perfekcjonistką, szuka doskonałości.. Wyróżnia się swoją wrażliwością i można mieć pewność, że nigdy nikogo z rozmysłem nie skrzywdzi, gdyż potrafi wczuć się w sytuację każdej osoby.Znaczenie imienia Kacper..

p • d • eCharakterystyka imienia.

Jest skrupulatna, zapobiegliwa, potrafi postępować z mężczyznami.. Wyróżnia się niepospolitym sprytem oraz uporem.. Zuzanna - biblijna żona Joakima z Księgi Daniela, niesłusznie oskarżona o cudzołóstwo.. Czasami można słyszeć, jak na Zuzannę woła się Zuzik, Zuzi czy Zuzinka.Nazwiska wywodzące się od imienia Zuzanna.. Nie zapomnij też dodać dat imienin w Kalendarium dzień po dniu .. Jest towarzyska.. Znaczenie imienia Zuzanna Zuzanna znaczy - lilia wodna, lotos.Pochodzenie: To imię pochodzenia biblijnego; pierwowzór wywodził się z języka hebrajskiego, po zaadaptowaniu na grecki brzmi „szosana" i oznacza lilię.. strona 3: święta Zuzanna.. Nie warto próbować wywierania na niego wpływu czy udzielać mu rad - jest odporny i sprzeciwia się dla zasady.. Kierując się swym wyczuciem postępuje zawsze zgodnie ze swym sumieniem, sprawiedliwie, lojalnie i uczciwie.Zuzanna w innych językach.. Pojawia się na kartach Starego Testamentu, w Księdze Daniela.Zuzanna była piękną i cnotliwą małżonką bogatego rządcy Joakima, córką Chilkiasza.. Jego znaczenie to „gospodyni" lub "pani".. Czasem wyb Imiennik - znaczenie imion, etymologia, charakterystyka, księga imionPoznaj znaczenie i pochodzenie imienia Zuzanna.. Zuzanna jest postacią biblijną.. Twardo obstaje przy swoim zdaniu i nigdy nie zgadza się z opinią większości..

Zuzanna: znaczenie imienia.

Jest odważna, ma duży temperament i dobrą intuicję.. Anna to osoba, dla której najważniejsza jest rodzina.. Zuzaniak, Zuzak, Zuzankiewicz.. Czy była święta Zuzanna?. Zuzanna jest obrazem kobiety, do której mężczyzna musi dorosnąć; musi być rozwinięty duchowo, aby zasłużyć na jej łaskę.. Nosiła je pełna cnót i piękna żona rządcy Joakima.. Podobnie jak brat stara się opiekować młodszym rodzeństwem i myśli o ich dobru.. Ma dwójkę młodszego rodzeństwa: Edmunda i Łucję oraz starszego brata, Piotra.. W naszym kraju, pojawiło się w okolicach XIIIZnacznie imienia żeńskiego ZUZANNA Odważna, zdecydowana, energiczna, lubi zmiany i ruch.. W języku polskim gości od XIII w. Zuzanna ocaliła życie oraz dobre imię swoje i męża.. Czy Zuzanna to popularne imię dla dziewczynki?. Sprawdź kiedy obchodzone są imieniny Zuzanny.. Ma ona skłonność do wplątywania się w trudne sytuacje, z których potem cieżko jest jej wybrnąć.. Pragnie być niezależna i lubi przygody.. strona 4: imię Zuzanna w piosenkach.. Aleksandra jest nadmiernie zaborcza i lubi robić z ludzi swoich niewolników.. Jest odważna, ma duży temperament i dobrą intuicję.. Kocha dzieci, jest wzorową matką i gospodynią.. Posiada naturę odważną, o wielkim temperamencie i niezwykle wyostrzonej intuicji..

... Zuzanna - znaczenie imienia Zuzanna, imieniny.

Jest miła i dobra.. Najczęściej używane zdrobniałe formy to Zuza, Zuzia, Zuzka i Zuzanka.. słowa שׁוֹשָׁן — szoszan, oznaczającego "lilia", co z kolei prawdopodobnie wywodziło się od egipskiego seszen, czyli "lotos".Nadawano je dziewczynkom pięknym jak lilia.Charakterystyka imienia Zuzanna.. Zuzanna - poznaj prawdziwe znaczenie imienia Zuzanna, jego pochodzenie, charakterystykę, daty imienin i wiele innych faktów o imieniu Zuzanna!Kajusa.. Jest sprawiedliwy, pracowity i o szlachetnej naturze.. Zapałali oni żądzą do pięknej Zuzanny i pewnego razu gdy się kąpała, posłużyli się szantażem, by ją zdobyć.Anna: charakterystyka imienia.. Kacper to niezależny, a jednak rozważny mężczyzna.. Zawsze postępuje zgodnie ze swoim sumieniem, czyli sprawiedliwie i uczciwie.. Kobieta o tym imieniu jest osobą subtelną, wrażliwą na wszystkie przejawy dobra i zła.. Zuzanna zawsze stara się być poprawna i nie chce nikogo urazić.Znaczenie imienia Zuzanna Kobieta nosząca imię Zuzanna jest bardzo pewna siebie i świadoma swej wartości, ale cecha ta nikomu nie przeszkadza, ponieważ jest też ogromnie subtelna.. Dzięki prorokowi Danielowi uniknęła ukamienowania.. Solenizanci na dzień bieżący, następny i poprzedni oraz kolejnych 9 dni.. Według danych statystycznych z pierwszego 2018 roku liczba nadań tego imienia wynosiła 4 334, dla porównania w 2015 roku imię Zuzanna nadano 9151 razy..

Oprócz pełnej wersji imienia Zuzanna, często stosowane są jego zdrobnienia.

Jest porywcza i wybuchowa, lecz kiedy emocje opadną .Zuzanna.. Jest przy tym energiczna i nie waha się podejmować ryzyka.. Jest bardzo pomysłowa i utalentowana, dzięki czemu może odnieść sukces w wielu dziedzinach.. W domu jej męża stale przesiadywało dwóch cieszących się złą opinią starszych sędziów.. Odmiany imienia ZuzannaImię Zuzanna ma bardzo długą tradycję - jest imieniem biblijnym.. Przeszkody nie zrażają go.Zuzanna to niezwykłe imię skrywające wiele sekretów.. Wywodzi się od hebrajskiego imienia שׁוֹשַׁנָּה — szoszana, zapożyczonego przez język grecki, a pochodzącego od hebr.. Aleksandra to kobieta, której wdzięk powoduje, że trudno jest się jej oprzeć.. Na ziemiach polskich obecne również od dawna - od XIII wieku.. Odnosi w życiu niejeden sukces, ponieważ jest ruchliwy, pomysłowy i odważny.. W Polsce występuje od XIII w. Charakterystyka - znaczenie imienia nie znosi stagnacji, rutyny i monotonii, imponuje odwagą i temperamentem.. Pochodzi z Londynu.Jeżeli znasz pochodzenie imienia, do którego link jeszcze nie istnieje, utwórz charakterystykę imienia.. Jej życie zawodowe to wieczne pole walki: powala przeszkody i prostą drogą dobiega do celu.. strona 5: imię Zuzanna po chińskuZuzanna jest młodsza od Piotra i starsza od Edmunda i Łucji.. Imię pochodzenia hebrajskiego, znaczy „lilia".. Imieniny: 18 lutego, 24 maja, 11 sierpnia Charakterystyka: Zuzanna należy do grupy pań przebojowych, łączących odwagę i pewność siebie z wrażliwością i subtelnością godną damy.Zdrobnienia imienia Zuzanna.. Etymologia imię pochodzenia hebrajskiego oznaczające lilię.. Udowodnił on kłamstwo jej oszczerców i to oni ponieśli śmierć.. Na kolejnych stronach znajdziesz ciekawostki dotyczące imienia Zuzanna: strona 1: tutaj jesteś 🙂 strona 2: memy i śmieszne znaczenie imienia Zuzanna.. Zaawansowane wyszukiwarki imion żeńskich i męskich oraz cech charakteru.Charakterystyka imienia - Zuzanna to kobieta pewna siebie, subtelna i bardzo wrażliwa.. Chodzi do szkoły.. Jest bardzo kobieca i pełna wdzięku,dlatego cieszy się powodzeniem wśród mężczyzn.Pochodzenie imienia Zuzanna, cechy charakteru (charakterystyka), zdrobnienia i daty imienin.. Uwielbia spędzać czas w gronie znajomych.. Inne imiona żeńskie na literę A. Ada - znaczenie imienia Ada, imieniny.HISTORIA IMIENIA MARTA Jest to imię o korzeniach aramejskich.. Imię Zuzanna od wielu lat cieszy się dużą popularnością nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach.Podstawowe informacje o bohaterze Zuzanna jest jedną z głównych postaci powieści Lew, czarownica i stara szafa C.S. Lewisa.. Zuzanna wywodzi się z hebrajskiego „szoszana" i oznacza kwiat lilii.. Jest oddana swoim bliskim, ale również wymagająca.. Sprawdź znaczenie imienia Zuzanna aby dowiedzieć się o nim coś więcej.Zuzanna — imię żeńskie pochodzenia biblijnego..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt