Test wiedzy z quo vadis
W czym kompała się żona Nerona.. pytanie 1 z 15.. Wymień przynajmniej 4 postaci historyczne wymienione w powieści.Quo Vadis, Henryk Sienkiewicz - Najważniejsze postaci (test) Ten kurs zawiera wybrane lekcje, wspierające w przygotowaniu do egzaminu ósmoklasisty.. !^^ Bardzo fajny pomysł.. Lektura "Quo vadis" to: liryka; epika; dramat; Sprawdź się w poniższych tematach: Ferdydurke - Witold Gombrowicz.. 😉 Mam tylko jedną uwagę - głównymi bohaterami nie byli tylko Winicjusz oraz Ligia.Quo Vadis Dobra okazja, by sprawdzić, czy przeczytało się lekturę NAPRAWDĘ uważnie, czy tylko 'na odwal' Rozwiąż test » Jeszcze nie rozwiązywałeś/aś tego testu.. Rozwiąż Test z lektury Quo Vadis Henryka Sienkiewicza.. Którego z problemów nie porusza powieść "Quo vadis"?. Quo vadis .. że chciał dać jej wolność, lecz nie zgodziła się na jego propozycję.. Drukuj test.Napisz list z polskiego na podstawie lektury Quo Vadis?. Sam mówił, że rankami budzi się jakby zdrętwiały i bez możności zebrania myśli.test wiedzy o Henryku Sienkiewiczu.. 3 .Zadanie gimnazjalne: Sienkiewicz: Krzyżacy, Quo vadis, Potop.. Powiadom znajomego.. Twój wynik: 11/11 8-11 Super ci poszło!. Archiwum testów dostępne tylko do odczytu.. Wymień trzy postacie historyczne.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.zbrodnia i kara test wiedzy ogólnej rah fineasz i ferb test z książki jest łatwy test o you can dance taniec z gwiazdami test o historii świata aang miasto test z części zdania utrzymanie japonia japonski ninja ya szkoła podstawowa test o anime test z krzyżaków test z matematyki test o serialu moda na sukces test z ..

Baza wiedzy / Język polski.

Powtórz przed sprawdzianem.Test wiedzy z „Quo Vadis" Onlybooks 4 lata temu.. Kim byli rodzice ligii (ci prawdziwi) 4.. Sprawdź się!. 2009-11-05 19:01:38 Pytania do lektury Quo Vadis Bardzo proszę o pomoc, chociaż w kilku przykładach, jeśli nie umiecie wszystkich!. Quo Vadis- test wiedzy DRAFT.. W jakich okolicznościach wypowiedziane zostały słowa: "Quo Vadis"?. Będąc z wizytą u Pomponii i Aulusa Marek Winicjusz zobaczył niezwykłą dziewczynę z rodu Ligów, którą gospodarze gościli w swoim domu, zachwycił się jej urodą i wdziękiem.. Jak dobrze orientujesz się w dziejach Ligii i Marka Winicjusza?. Napisz streszczenie Quo Vadis.11.. Na naszej stronie przeczytasz go w całości - strona 253.. Głównymi bohaterami utworu są; patrycjusz rzymski Petroniusz, Marek Winicjusz i jego ukochana Ligia.. słowa Winicjusza do św. Piotra.Pytanie będzie z pogranicza historii i języka polskiego.. Jak zginął św. Piotr a jak św. Paweł?. Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.Henryk Sienkiewicz, "Quo vadis" - czy wystarczająco dobrze znasz "powieść z czasów Nerona", by poradzić sobie z najtrudniejszymi pytaniami?. ZdrowiePetroniusz obudził się zaledwie koło południa i jak zwykle, zmęczony bardzo.. Kto podpalił Rzym i dlaczego ?.

... Henryk Sienkiewicz Quo vadis.

Wymień charakterystyczne cechy cesarza Rzymu-bohatera powieści "Quo vadis": A) łagodny ,powolny ,małomówny B) spontaniczny ,uległy ,troskliwyHenryk Sienkiewicz Quo vadis Rozdział pierwszy 1.. .Dziękuje @Tusia05 za podanie pomysłu na tego Quiza.. To nie tylko powieść historyczna z czasów cesarza Nerona, to .Lektury Quo vadis / Quo vadis.. Pełne zasoby wiedzy znajdują się na EQURS.PL.Quo vadis Sienkiewicz Henryk - nie dotarłeś do treści utworu?. Dlaczego Neron chciał zobaczyć palące się miasto?Test sprawdzający znajomość treści lektury - „Quo vadis" Henryka SienkiewiczaTest sprawdzający znajomość treści lektury - „Quo vadis" Henryka Sienkiewicza.. Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Test Quo vadis, Quo vadis podręcznika Lektury dla Klasa III.. Sam mówił, że rankami budzi się akby zdrętwia-Quo vadis - test z lektury.. napis na maleńkiej kapliczce w Rzymie.. Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.. Sienkiewicz w "Quo vadis": a) skupił się głównie na architekturze rzymskiejTest wiedzy z lektury "Quo vadis".. Rozwiąż test!„Quo vadis"- streszczenie szczegółowe - strona 20, Quo vadis opracowanie, streszczenie.. Przyjdź przygotowany na lekcję polskiego!Quo Vadis, pytania.. 7Henryk Sienkiewicz, "Quo vadis" - test z lektury.. Kto i do kogo mówi : "Quo vadis, Domine?". Streszczenie Quo Vadis..

Quo Vadis- test wiedzy DRAFT.

Serwis zamknięty.. 0.Quo vadis Petroniusz¹ obudził się zaledwie koło południa i ak zwykle, zmęczony bardzo.. Test formatywny część druga - przyczynek do charakterystyki Petroniusza.Marek Winicjusz był jednym z rzymskich żołnierzy Bez opamiętania zakochał się od pierwszego wejrzenia w Kalinie córce wodza Ligów Ligia wzięta niegdyś jako.. Quiz wiedzy o lekturze "Ferdydurke" Witolda Gombrowicza.. 5.Kto to był:-Eunice-Ursus-Akte-Kroton - chryzestemis Pomponia Grecyna 7.. Od pewnego czasu zdrowie ego zaczęło się psuć.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!Quo vadis-test z lektury DRAFT.. Poprzedniego dnia był na uczcie u Nerona, która przeciągnęła się do późna w noc.Od pewnego czasu zdrowie jego zaczęło się psuć.. 2014-01-22 22:58:37"Quo vadis" to lektura wyjątkowa, bo w gruncie rzeczy pierwsza, która swego czasu rozsławiła polską literaturę na świecie.. Trudno, naprawdę bardzo trudno jest mi sobie wyobrazić, że polski żołnierz, na polskim terytorium, posługując się językiem polskim, nadaje polskiemu kawałkowi ziemi jakże „swojską" i „polskobrzmiącą" nazwę Westerplatte.Równie trudno mi zrozumieć, jak po II wojnie światowej polski architekt, polski budowniczy .Test poświęcony powieści H. Sienkiewicza "Quo vadis" składa się z dwóch części.. A) walka pogan z chrześcijanami B) życie ludzi na wsi C) rządy Nerona D) perypetie miłosne Marka Winicjusza 12..

Wtedy wyzwolił ją bez jej wiedzy.

Nie wiedziała również, że dom i wszystkie klejnoty po jego śmierci będą należały do niej.. Test formatywny część pierwsza - o świecie przedstawionym w "Quo vadis" - zadania od 1. do 6.. Kogo oskarżono o śmierć córki Nerona?. Kim był Chilon Chilonides i co się z nim stało ?. Poprzed-Zdrowie niego dnia był na uczcie u Nerona², która przeciągnęła się do późna w noc..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt