Sprawdzian po omówieniu lektury w pustyni i w puszczy
Na stronie znajdziesz tysiące innych quizów, testów wiedzy i sprawdzianów na różne tematy.grę można rozegrać w ciągu jednej godziny lekcyjnej, nauczyciel może skorzystać z gotowych scenariuszy lekcji, materiałów dydaktycznych i szkoleń, do dyspozycji grających uczniów i nauczyciela przygotowano internetową platformę wiedzy na temat powieści W pustyni i w puszczy , która pomaga w grze i uzupełnia wiedzę o lekturze.Test z lektury W pustyni i w puszczy Henryka Sienkiewicza.. .Rozdział 22 Staś, Nel, Mea i Kali szykują się do pierwszego noclegu w puszczy.. Jak dobrze znasz przygody Stasia i Nel?. praca .. zamów reklamę zobacz szczegóły Zestaw: "221 W Pustyni I W Puszczy - Henryk Sienkiewicz 3" 0. poleca 81 % 182. głosów.. Czy wiesz jak naprawdę nazywają się ci YouTuber.. Ile wzrostu będzie mieć Twój małżonek?. H. Sienkiewicza pt. „W pustyni i w puszczy" jest różnie odbierana przez młodzież.. Jak Kali nazywał Nel (najczęściej) ?. nie nazywał Jej.. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście", czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach.Zawiera bardzo szczegółowe streszczenie oraz drugie .W pustyni i w puszczy .. że Nel musi wracać do domu.. „W pustyni i w puszczy" wydrukowano po raz pierwszy w latach 1910-1911 jakoTen Quiz ma za zadanie sprawdzić twoje podstawowe informacje dotyczące lektury ,,W pustyni i w puszczy''.TEST " W PUSTYNI I W PUSZCZY" czy dobrze przeczytałeś książkę ?.

W pustyni i w puszczy.

Rozwiąż test.. Po latach w Afryce, ostatecznie już jako inżynier, razem ze swoją żoną - Nel i ojcem, wraca do Polski - do swojej ojczyzny.. Proszę czekaj.Wydanie W pustyni i w puszczy kompletne bez skrótów i cięć w treści.. Życzę miłego rozwiązywania.. Świat uczuć .. Jak miała na imię kobieta, która przyszła do ojców Stasia i Nel i prosiła o pomoc?. Tekst opatrzono wskazówkami interpretacyjnymi i hasłami ułatwiającymi nawigację po książce - dzięki nim łatwo znaleźć potrzebny w trakcie omawiania lektury fragment, zgromadzić materiały do wypracowań i ustnych wypowiedzi, zapamiętać najważniejsze informacje i utrwalić znajomość lektury.Mieliście sprawdzian z lektury W PUSTYNI I PUSZCZY (kl.5) .. Testy po angielsku; Gimnazjum - lekcje; Gimnazjum - testy .Lekcja wprowadzająca do lektury.. Sprawdź się rozwiązując ten krótki test.. a) 10 b) 5 c) 15 d) 20 Rozwiązanie - Jakiej narodowości była Nel?. 2011-11-16 17:52:56; Jak szybko przeczytać w pustyni i w puszczy mam na jutro a film 3 godz Pomocy 2012-11-18 22:28:10a) "W pustyni i w puszczy" to powieść obyczajowa b) "W pustyni i w puszczy" to powieść podróżnicza c) "W pustyni i w puszczy" to powieść przygodowa 35) Staś nauczył się strzelać: a) w Port Saidzie b) podczas pobytu w Omdurmanie c) po tym, jak zdołał uwolnić się z rąk porywaczy 36) Która narodowość nie pojawia się w utworze?-podróżnicza „W pustyni i w puszczy" - ostatnie dzieło pisarza, który zamieścił w nim własne obserwacje i wrażenia z podróży..

H. Sienkiewicz, W pustyni i w puszczy, cz. 1.

Sprawdzian po rozdziale III.. Wierność wierze Staś nie tylko nie zaparł się swojej wiary, ale też zatroszczył się o tych, którzy nie znali Chrystusa .TEST Z "W PUSTYNI I W PUSZCZY" Ten test sprawdzi twoje wiadomości na temat lektury " W pustyni i w puszczy ".. Przeczytaj uważnie poniższe opisy bohaterów dlaczego warto przeczytać W pustyni i puszczy Charakterystyka Stasia zlektury W pustyni i w puszczy Temat plan wydarzeń lektury ,,W pustyni i puszczy" rozdział 27,28,29,30Lektura wraz opracowaniem to znakomita pomoc i inspiracja dla uczniów oraz nauczycieli.. Znam bohaterów powieści (4p.). Czy rozpoznasz księżniczki Disneya po emoji?. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.. W Pustyni i w Puszczy autorstwa Henryka Sienkiewicza.. - Test 4free.PL - bezpłatne za darmo komponent na stronę www dla WebmasteraCzas i miejsce wydarzeń „W pustyni i w puszczy" Opisane w powieści przygodowej Henryka Sienkiewicza wydarzenia rozgrywają się pod koniec XIX wieku w Afryce, gdzie autor „W pustyni i w puszczy" był w kilka lat po zakończeniu powstania mahdystów, stanowiącego tło historyczne opisywanych wydarzeń.. Staś uświadamia sobie, że budzi lęk w Nel.. Nie było ich w powieści.. Test z lektury: „W pustyni i w puszczy" ..

2012-01-01 20:57:20; Co powinnam wiedzieć z W pustyni i w Puszczy?

Wracają konie Gebhara i Chamisa.. Czy rozpoznasz księżniczki Disneya po ich sukni.. 2011-04-26 09:31:31 Napiszę mi ktoś wypracowanie na podstawie lektury ,,W pustyni i w puszczy " 2011-03-09 06:36:10 Jakie może być wypracowanie z lektury " w pustyni i w puszczy " ?. Oczywiście znajdą się i tacy, którzy w ogóle nie zajrzą do książki (lub jej nie wypożyczą).Lista artykułów w kategorii Testy i sprawdziany; .. Akademia Pana Kleksa - test znajomości lektury W pustyni i w puszczy - test znajomości lektury Ten obcy - test znajomości lektury Strona 1 z 2 start Poprzedni artyku ł 1 2 .W pustyni i w puszczy - opracowanie lektury.. Nie było w powieści Kalego.. W jaki mieście mieszkali bohaterowie?. W pustyni i w puszczy.. Sprawdź się !. Jakimi zwierzęciami byli Saba i King ?. .W PUSTYNI I W PUSZCZY • SPRAWDZIANY • pliki użytkownika dorotkar przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • w pustyni i w puszczy (fragment) czytanie ze zrozumieniem.doc, W PUSTYNI I W PUSZCZY pytania (bez odpowiedzi).docTest: W pustyni i w puszczy Opis testu: Autor nie dołączył opisu testu Liczba pytań: 42 Poziom: Łatwy Rozwiązany: 126 razy Średnia ocena:Znam W pustyni i w puszczy - sprawdzian dla klasy V SP .. imię i nazwisko I.. Jutro pójdę w świat .. Jedni są nią zachwyceni, a inni nie mogą „przebrnąć" nawet przez jej pierwsze strony..

... Dzieci nadal błąkają się po puszczy.

Ocenianie Sprawdziany.. Inne tryby testu.. Treść .. Sienkiewicz chciał, aby utwór był przezna-czony nie tylko dla młodzieży, lecz także dla dorosłych czytelników.. Dzięki lekturze tego dzieła czytelnik poznaje takie afrykańskie miasta i .W pustyni i w puszczy - Henryk Sienkiewicz - streszczenie Opracowanie: -- Muzyka w tle: Ukulele by Bensound ( n.Jutro mam sprawdzian z "W pustyni i w puszczy" pomozesz ?. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Test: Ile lat po porwaniu Staś i Nel biorą ślub?. W Egipcie po dniach, które nawet w czasie zimy często bywa ą upalne, następu ą noce bardzo zimne, a że zdrowie Nel wymagało wielkie ostrożności, o ciec e , pan Rawlison, nie pozwalał, Czuje się rozżalony, wszystko, co zrobił, zrobił dla niej.Plik Test z treści lektury W pustyni i w puszczy.pdf na koncie użytkownika kostek1111 • folder w pustyni i w puszczy • Data dodania: 1 gru 2013 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Powieść.. Zdrapka.. Rozpoznasz postacie z serialu ,,Dom z Papieru" .Test do wspaniałego przygotowania się do sprawdzianu z Lektury szkolnej pt. Przestraszyły je hieny ciągnące do trupów.. Sprawdzian po rozdziale I.. Pytania zawarte w teście.W pustyni i w puszczy | Inne lektury • streszczenie • bohaterowie • opracowanie • test..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt