Charakterystyka porównawcza aliny i balladyny scenariusz lekcji
Razem z nią siostry mieszkały w leśnej chatce.. Balladyna jest postacią negatywną, gdyż dopuściła się wielu zabójstw, które są najgorszym grzechem.II sposób: Charakterystyka równoległa, czyli zwracanie uwagi na konkretne cechy danej postaci, które odnoszą się do jakiegoś ważnego problemu.. Spotyka się z nią ale gdy wychodzi za mąż nie ma to dla niego większego znaczenia.. Balladyna miała ciemny, długi warkocz oraz czarne, jak węgielki oczy.. Balladyny,TOK LEKCJI: Przedstawienie celów lekcji (charakterystyka Balladyny) - zapisanie tematu: Portret psychologiczny Balladyny.. Dziewczyny były siostrami.. Jakimi rzeczownikami w akcie I Kirkor nazywa dziewczyny?. Pochodziła z ubogiej rodziny.. Znajd okre laj ce wygl d Balladyny: por wnania epitety 3.. Balladyna była wysoką i piękną brunetką.Charakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny: Balladyna i Alina to bohaterki tragedii Juliusza Słowackiego "Balladyna".. Mieszkają razem z matką w ubogiej chacie.. Temat: Obiecuję, przyrzekam, przysięgam… Przepraszam… Fragmenty Balladyny.. Dodaj materiał.. Alina i Balladyna to siostry.. Dziewczyna posiadała niezwykłe imię, wywodzące się od słowa "ballada".. Scenariusz zajęć z języka polskiego przeprowadzonych przez .. Po zabiciu Aliny na czole Balladyny pojawiło się piętno Kainowe, które miało być karą za przewinienia, gdyż miało wszystkim oznajmić, że dziewczyna jest zbrodniarką..

Temat lekcji: Charakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny.

Chce, by obie córki znalazły sobie dobrych mężów.. Ich matka była ubogą wdową.. Przypomnienie elementów kompozycyjnych charakterystyki - wskazanie fragmentów opisujących wygląd bohaterki.a) Balladyna wydaje wyrok śmierci na nieznanego zabójcę Kostryna, b) królowa skazuje na śmierć nieznaną zabójczynię Aliny, c) matka Balladyny oskarża wyrodną córkę, ale nie chce wydać jej imienia, gdy dowiaduje się, że grozi jej śmierć, d) staruszka umiera na mękach, e) Balladyna wydaje na wyrodną córkę wyrok śmierci.. Ocena: 2.. Pomimo, że są siostrami, dziewczyny różnią się od siebie charakterem i wyglądem.. Obydwie piękne, choć o odmiennym wyglądzie i przeciwnych charakterach.Młodsza Alina ma zaróżowioną cerę, jasne włosy i fiołkowe oczy, starsza Balladyna ma alabastrową, jasną karnację, czarne włosy i oczy jak węgiel.Balladyna - Charakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny - Juliusz Słowacki Dominika Grabowska 9 lutego, 2013 III Gimnazjum , język polski No Comments Po dłuższym przemyśleniu, można z pewnością dojść do wniosku, że wygląd obu sióstr jest dokładnym odbiciem ich cech charakteru, które również całkowicie się różniły.Charakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny.. Tak jak w normalnej charakterystykę musimy umieścić w niej:-przedstawienie postaci (jak się nazywa, kim jest, skąd pochodzi, czym się zajmuje, jaki jest jej stan rodzinny itd..

Jestem również zainteresowana Twoim scenariuszem.

Mieszkała w starej chacie w lesie, wraz z matką wdową i siostrą Aliną.. Balladyna była starsza od Aliny i znacznie się od niej różniła, zarówno wyglądem, jak i charakterem.R ne jak przys owiowe woda i ogie Alina i Balladyna - charakterystyka por wnawcza.. Dla kl. i.. Mieszkały w chatce w lesie.. Czy wiesz, że… Balladynę napisał Juliusz Słowacki w 1834 roku.Charakterystyka porównawcza to taka, w której opisujemy dwie lub kilka osób.. Cele: przypomnienie elementów charakterystyki postaci, gromadzenie słownictwa potrzebnego do przedstawienia postaci .. WYGLĄD: - Alina - miała warkocz, szczupła, smukła, rumiana, oczy fiołkowe, szybka i zwinna - Balladyna - blada (.. "Ta z alabastru"), oczy ciemne, czarne jak węgle SPOSÓB WYPOWIADANIA SIĘ: - Alina - mówi prosto, krótko, szczerze - Balladyna - wydaje się, że .Lekcja.. Balladyna była starsza, lecz obie siostry wyróżniały się nietypową urodą.. Przydatność 60%.. Jej skóra miała alabastrowy odcień.. Są prostymi dziewczynami z ludu, mieszkającymi z ubogą matką-wdową.. Wdowa jest starą biedną matką Balladyny i Aliny, obdarzającą swoje córki bezgraniczną miłością.. Mieszkają w ubogiej chacie pod lasem i utrzymują się z uprawy ziemi na własnym poletku.Juliusz S owacki "Balladyna" Karta pracy- charakterystyka Balladyny 1.Wymie i zdefiniuj sposoby charakteryzowania postaci..

Od razu dostrzegalne s r nice w urodzie.Charakterystyka porównawcza Balladyny i Aliny.

Charakter wybranki nie interesuje go.Plik Alina i Balladyna charakterystyka porównawcza.doc na koncie użytkownika bielak1992r • folder Polski • Data dodania: 2 wrz 2010Charakterystyka porównawcza Balladyny i Aliny z cytatami Plackilusi: pin.. Urszulę Aldonę Kutę w kl. III.. )Balladyna chciała żyć bez Boga.. Pierwsza z nich jest dziewczyną o zaróżowionej skórze, jasnych włosach i fiołkowych oczach.. Alina i Balladyna to przyk ad na to, e dwie siostry mog by na wskro odmienne; pomimo cz cego je pokrewie stwa, jedna stanowi zaprzeczenie drugiej.. Alinę i Balladynę traktuje jak ładne przedmioty, z których wybrać może tylko jeden.. Scenariusz Balladyny .Jego związek z Balladyną też pozbawiony jest uczuciowości.. Porównawcza charakterystyka sióstr z dramatu Balladyna.. pl-Kobieta z wyższych sfer, oficer policji oraz psychoanalityk to bohaterowie pierwszej filmowej adaptacji Balladyny Juliusza Słowackiego .. Charakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny, na podstawie dramatu j.Różne jak przysłowiowe woda i ogień Alina i Balladyna - charakterystyka porównawcza.. Jej bezrefleksyjne oddanie córkom prowadzi do ukształtowania negatywnych cech .Pierwszy zawsze skrupulatnie wywiązuje się z zadanej „lekcji" - sprawia, że Kirkor łamie koło w powozie, za jego podszeptem książę zakochuje się w obydwu pannach: Alinie i Balladynie, a Wdowie przychodzi pomysł z „turniejem malinobrania"..

Temat: Alina i Balladyna- charakterystyka porównawcza bohaterów dramatu j. Słowackiego, na podstawie.

Wpisz w Google, charakterystyka porównawcza, będziesz tam miał(a) wszystko.Charakterystyka porównawcza balladyny i aliny 2014-09-23 19:06:25 Charakterystyka porównawcza Balladyny i Aliny 2009-03-05 20:09:40 Załóż nowy klubAlina i Balladyna - charakterystyka porównawcza ostatnidzwonek.pl, Alina i Balladyna to córki samotnej, starej Wdowy.. 5.charakterystyka porÓwnawcza balladyny i aliny Wstęp: -przedstawienie obu bohaterek: z jakiej książki pochodzą, kim są dla siebie, gdzie i z kim mieszkają, czego uosobieniem jest Balladyna, a czego Alina,Scenariusz lekcji z języka polskiego.. Jaki wybór trudny!. Znajd fragment w akcie I m wi cy o stosunku Balladyny do siostry.. Są jednak postaciami zupełnie odmiennymi - odróżniają się nie tylko pod względem charakteru, ale także cechami zewnętrznymi.. Starsza jak śniegi - u tej warkocz cudny, Niby listkami brzoza przywdziana; Ta z alabastrów - a ta zaś różana - Ta ma pod rzęsą węgle - ta fiołki - Ta jako złote na zorzy aniołki, A ta zaś jako moc biała nad rankiem.Charakterystyka Aliny; Cecha: Opis: wygląd: jasne włosy, fiołkowe oczy, delikatna uroda: charakter: dobra, uczynna, kochająca, niewinna, uczciwa: Wdowa.. Róźnica wyłoni się przy porównaniu.. Joanna Piasta-Siechowicz Mirosława Iwasiewicz Anna Lektury Kirkor bogaty książę, szukający za radą Pustelnika ubogiej, wiejskiej dziewczyny za żonę; starał .. charakterystyka Aliny i Balladyny | Odróbmy lekcjeBalladyna lektura szkolna.. Matka troszczy się o nie jednakowo.. Alinę .Balladyna i Alina są głównymi bohaterkami dramatu Juliusza Słowackiego.. 18 lutego 2016 24 marca 2016 admin 0 Comment Alina , Alina i Balladyna - charakterystyka porównawcza , Balladyna , język polski , Juliusz Słowacki , matura , matura z języka polskiego , matura z polskiego , wypracowania , wypracowania z polskiegoScenariusz zajęć z języka polskiego z wykorzystaniem monitora interaktywnego Klasa VIII Juliusz Słowacki Balladyna Nie masz zbrodni bez kary Temat: „Starsza jak śniegi- u tej warkocz cudny…" Charakterystyka porównawcza Aliny i Balladyny.. .CHARAKTERYSTYKA PORÓWNAWCZA - Były siostrami, córkami ubogiej wdowy.. Kirkor żeni się z rozsądku, zgodnie z radą Pustelnika..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt