Sprawdzian swiat po 1 wojnie swiatowej pdf
Sprawdzian wiadomości 6.. Sprawdzian New Matura Solutions Pre-Intermediate ".Świat po I wojnie światowej lekcja powtórzeniowa Tematy: 1.. Wiek 20" (w tym testy i sprawdziany oraz klucze odpowiedzi):I wojna światowa (przed II wojną światową nazywana „Wielką Wojną") - wojna światowa, trwająca od 28 lipca 1914 do 11 listopada 1918 pomiędzy ententą (Trójporozumieniem), tj. Wielką Brytanią, Francją, Rosją, Serbią, Japonią, Włochami (od 1915) i Stanami Zjednoczonymi (od 1917) a państwami centralnymi (Trójprzymierzem), tj.Najważniejsze daty i wydarzenia z okresu II Wojny Światowej.. a. po zakończeniu I wojny światowej w Paryżu odbyła się konferencja pokojowa, która trwała od stycznia 1919 do stycznia 1920 r. b. na konferencji czołową rolę odgrywała tzw.Rzeczypospolitej po I wojnie światowej PLEBISCYT - głosowanie mające rozstrzygnąć o przynależności terenów spornych między Polską i Niemcami „ORLĘTA LWOWSKIE" - nazwa młodocianych obrońców Lwowa „CUD NAD WISŁĄ" - bitwa pod Warszawą; decydująca bitwa wojny polsko-bolszewickiej 1914 r. - zamach na arcyksięcia .Kolejność zdarzeń w kwestii niemieckiej po II wojnie światowej była następująca: (1 pkt) a) proces norymberski, utworzenie NRD, utworzenie Bizonii, utworzenie Trizonii, b) konferencja w Poczdamie, utworzenie Bizonii, utworzenie NRD, utworzenie NRF, ..

Świat po I wojnie światowej 6.

Przerwij test.. Mitologia we współczesności.. ZSRR w dwudziestoleciu międzywojennym 6.. Zakończenie I wojny światowej 5.. Źródła energii.. Kryzys demokracji w Europie 5.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Plik I wojna światowa Test Grupa B odpowiedzi.doc na koncie użytkownika raja125 • folder testy historia • Data dodania: 3 lip 2012.. Skomentuj.. Pp r1 Test a Swiat Po i Wojnie Swiatowej Odp(1) .. Pp r1 Test a Swiat Po i Wojnie Swiatowej Odp(1) Uploaded by.. Nastąpiły zmiany na mapie Europy.. Odbudowa powojenna i wielki kryzys 3.. Excal 3 lata temu.. Format PDF, 1.48 MB.Skutki wojny.. To pojęcie „wróg ludu"Plik pp r1 test a swiat po i wojnie swiatowej.doc na koncie użytkownika kochana97 • Data dodania: 27 paź 2013.. Test sprawdzający - rozdział 3.. Świat po II wojnie światowej.. A może ktoś ma te testy ?Oferta wydawnicza GWO: podręczniki szkolne, multimedia, e-booki, zeszyty ćwiczeń, zbiory zadań, książki pomocnicze, poradniki dla nauczyciela, pomoce .Sprawdzian i odpowiedzi do testu "Świat po II wojnie światowej" grupa testu A i B dla klasy 8.. Dodaj .Książka nauczyciela do klasy pierwszej dołączana do podręcznika „Poznać przeszłość.. Sprawa polska u schyłku I wojny światowej 6..

test > Świat po I wojnie światowej.

Wiek XX "Świat po 1 wojnie światowej" Waga sprawdzianu:1.18MB Format:PDF ID:173 Download.. Obejmuje dział: IX.. Gotowy do druku .6.. Udostępnij.. Zakres podstawowy.. Pp r1 Test a Swiat Po i Wojnie Swiatowej.. W wojnie wzięły udział 33 państwa.. Zakończenie I wojny światowej.. System wersalski 2.. Zmarło 15,1% ogółu mężczyzn a Niemczech, 17,1% w Austro-Węgrach, 10,5% we Francji i 5,1% w Wielkiej Brytanii.. Na frontach I wojny światowej 5.. Chemia.. Czy rozpoznasz zwierzę po łapach?. Odbudowa powojenna i wielki kryzys 3.. Geneza I wojny światowej 5.. ZSRR w dwudziestoleciu międzywojennym 6.. Kultura okresu międzywojennego 6.. Świat na drodze ku wojnie Daty - najważniejsze wydarzenia Data Wydarzenie Temat 1. .. sprawdziany/testy chomikuj chomikuj,wos w centrum uwagi zakres rozszerzony sprawdziany/testy chomikuj chomikuj,swiat fizyki 1 sprawdziany/testy chomikuj chomikuj,swiat fizyki 2 sprawdziany/testy chomikuj chomikuj,swiat fizyki 3 sprawdziany/testy chomikuj chomikuj,odkryc fizyke 1 .Wiek XX "Świat po 1 wojnie światowej" .. Zasady przeprowadzania egzaminu magisterskiego.Pamiętajcie, że materiały dostarczone przez serwis Opracowania.pl nie pochodzą z podręczników.. 576 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0.. Test sprawdzający - rozdział 3..

Świat po II wojnie światowej.

Sprawdzian dostępny jest w formacie PDF, gotowy do wydrukowania.Wiek XX Rozdział I / Świat po I wojnie światowej.. Czytaj uważnie tekst i zadania.. Biblia Sprawdzian Wersja A. Pp r1 Test a Swiat Po i Wojnie Swiatowej Odp(1) Download Now.. Zobacz: .5.. Pobieraj materiały i pomoce dydaktyczne z Klubu Nauczyciela Uczę.pl!. swiat-w-dobie-rozpadu-systemu-realnego-socjalizmu-1981.. Ich podpięcie pod spis treści danego podręcznika polega jedynie na tematycznym dopasowaniu i ma ułatwić Wam poruszanie się po serwisie.Zobacz 2 odpowiedzi na zadanie: Miał ktoś sprawdzian z ŚWIAT PO 1 WOJNIE ŚWIATOWEJ ?. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Miał ktoś sprawdzian z ŚWIAT PO 1 WOJNIE ŚWIATOWEJ?. Zginęło około 10 milionów żołnierzy, drugie tyle zostało rannych.. System wersalski 2.. Uploaded by.Świat po I wojnie światowej ; Świat po I wojnie światowej , test z historii System wersalski Odbudowa powojenna i wielki kryzys Kryzys demokracji w Europie ZSRR w okresie między wojennym Kultura okresu międzywojennego Świat na drodze ku wojnie.Polska po II wojnie światowej - Test A i B podsumowujący rozdział IV - sprawdziany szkoła podstawowa, sprawdzian, klasa .. z fizyki oraz z przyroda klasa 4 testy matematyka z plusem klasa 5 i matematyka z kluczem klasa 5 sprawdziany pdf Sprawdziany pdf, sprawdziany com, sprawdziany net, sprawdziany org, sprawdziany pl..

... sprawdzian historia dział 1 .

Podręcznik do historii dla szkół ponadgimnazjalnych.. Kryzys demokracji w Europie 5.. Narodziny faszyzmu we Włoszech 6.. 2b. Narodziny nazizmu w Niemczech 6.Faszyzm - ideologia, która narodziła się we Włoszech po I wojnie światowej; głosiła kult wodza, system monopartyjny, likwidację opozycji; twórcą faszyzmu był Benito Mussolini, który stał na czele Narodowej Partii Faszystowskiej, a po zdobyciu Rzymu przez bojówki „czarnych koszul" w 1922 r. stał na czele państwa jako duce1 Jacek Pluciński Krzysztof Czajkowski Anna Martyka Historia kl I Plan wynikowy z historii w szkole ponadgimnazjalnej, zakres podstawowy Stanisław Roszak, Jarosław Kłaczkow,„Poznać przeszłość.Wielki test wiedzy o I Wojnie Światowej!. Rewolucje w Rosji 5.. Test a. wiat po I wojnie wiatowej.Świat po I wojnie światowej - lekcja powtórzeniowa _____ Tematy: 1.. Materiały powiązane z testem: Test: II wojna światowa.. Test dotyczy II Wojny Światowej.. Pytania z wojny obronnej Polski i działaniach ZSRR.Oferta wydawnicza GWO: podręczniki szkolne, multimedia, e-booki, zeszyty ćwiczeń, zbiory zadań, książki pomocnicze, poradniki dla nauczyciela, pomoce .Świat po II wojnie światowej - Test A i B podsumowujący rozdział III - sprawdziany szkoła podstawowa, sprawdzian, klasa .. nauke z sprawdzian z fizyki oraz z przyroda klasa 4 testy matematyka z plusem klasa 5 i matematyka z kluczem klasa 5 sprawdziany pdf Sprawdziany pdf, sprawdziany com, sprawdziany net, sprawdziany org, sprawdziany pl .Świat po II wojnie światowejSprawdzian dla jednej grupy.. Pytanie 1 /30.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Pojęcia - Tomasz Tokarz.. I wojna światowa zakończyła się podpisaniem zawieszenia broni w Compiègne pod Paryżem: .. Klasówka - pomagamy w sprawdzianach - wiarygodne testy powtórkowe i streszczenia.. Wojna obronna Polski i pierwsze podboje Stalina.. Podręcznik: POZNAĆ PRZESZŁOŚĆ.WIEK XX.. Codziennie ciekawsze lekcje!. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Pobierz jako PDF Wyświetl pytania.. Czy znasz genezę s. Masz świetny pomysł na quiz?. Wyślij pocztą e-mail Wrzuć na bloga Udostępnij w usłudze Twitter Udostępnij w usłudze Facebook Udostępnij w serwisie Pinterest..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt