Charakterystyka głównego bohatera lektury ten obcy
pytanie 1 z 10.. Charakterystyka Zenka Wójcika Zenek Wójcik to główny bohater powieści ,,Ten obcy''.. Zwyczaje Słowian.. Ma ciemne włosy.. Pochodzi z Wrocławia, gdzie mieszkał z rodzicami.Po śmierci matki, która zawsze broniła go przed atakami ojca-alkoholika, znalazł się w bardzo trudnej sytuacji.Charakterystyka Zenka Wójcika, bohatera książki Jurgielewiczowej „Ten obcy" Tym obcym w powieści Jurgielewiczowej jest właśnie Zenek Wójcik.. Jest to bardzo miły chłopak,ale zawsze trzyma się swojego zdania.Nigdy nie odpuszcza.Zawsze jak coś sobie powie,zrobi to.. Elementy świata przedstawionego: -czas akcji-miejsce akcji-bohaterowie-wydarzenia.. Chłopak miał mocno rozcietą nogę, i bardzo go bolała.. Ula jest samotna, ponieważ od czasu śmierci matki, nie potrafi nikomu zaufać.opisz głównego bohatera TEN OBCY Zgłoś nadużycie.. Uciekł z domu, ponieważ czuł się niekochany przez ojca, który był alkoholikiem.Zenek Wójcik to główny bohater lektury pt.'Ten obcy'.. 80% "Ten obcy" streszczenie.. Stracił matkę, która była najważniejsza w jego życiu.. Jest wysportowanym szesnastolatkiem, niezwykle zwinnym i posiadającym zręcznościowe umiejętności.. Napisana przez: karusiaaaaa.. Chłopiec czuje się wyobcowany, ponieważ nie ma żadnych przyjaciół.. Chłopiec ten zaprzyjaźnił się z dziećmi z Olszyn, a szczególną sympatią obdarzył Ulę Zalewską..

Sens tytułu lektury.

Zenek Wójcik to tytułowy bohater powieści Ireny Jurgielewiczowej pt. „Ten obcy".. Przede wszystkim samotny jest główny bohater.. Zenek ma szesnaście lat, jest wysoki i szczupły, zwinny, zręczny i silny.. 84% Charakterystyka Zenka Wójcika pt.,,Ten Obcy"Zenek Wójcik - charakterystyka Zenek Wójcik jest głównym bohaterem powieści Ireny Jurgielewiczowej: „Ten obcy".. Nauczyciel moderuje ćwiczenie, tak aby .• „Stworzenie, które się boi, nie chce być z ludźmi, jak mu coś jest.". Porównanie dawnej i współczesnej szkoły.. Charakterystyka głównych bohaterów utworu.. .Charakterystyka Pestki Ubyszówny, bohaterki lektury "Ten obcy" Jedną z głównych bohaterek lektury "Ten obcy" jest Pestka Ubyszówna.. Wypracowanie stanowi charakterystykę Julka Milera, jednego z bohaterów występujących w książce I. Jurgielewiczowej pod tytułem „Ten obcy".. 83% "Ten Obcy" bohaterowie.. Jakie zwierzę towarzyszyło dzieciom w lekturze "Ten obcy"?. Zenek Wójcik - główny bohater utworu, tytułowy "obcy"..

Dzieje głównego bohatera Pewnego dnia na wyspie pojawił sie pewien obcy.

Był trochę starszy od reszty dzieci, miał około czternastu, może nawet szesnastu lat.. Próbowali coś się o nim dowiedziec.. Jak ma na imię główny bohater przygód Akademii Pana Kleksa?. Jego mama zmarła, a ojciec go nie chciał i był alkoholikiem.. Do Olszyn przybył z Wrocławia, gdzie po śmierci matki mieszka z ojcem - alkoholikiem, kierującym warsztatem samochodowym.Dalsze losy czwórki głównych bohaterów powieści „Ten obcy" Ireny Jurgielewiczowej według mnie potoczyły się szczęśliwie.. Ponieważ nie chciał już dłużej znosić szykan i znęcania się, postanowił uciec do wuja, Antoniego Janicy.Tytuł powieści Ireny Jurgielewiczowej nawiązuje bezpośrednio do postaci głównego bohatera dzieła, Zenka Wójcika.W momencie, w którym jego obecność na wyspie zostaje odkryta przez grupę przyjaciół, staje się on dla nich intruzem - kimś obcym, kto chce zawłaszczyć sobie miejsce ich zabaw, kimś, kogo nie znają i kto pochodzi spoza Olszyny.Charakterystyka Zenka Wójcika.. Bohaterowie nie znali go.. Język powieści- archaizacja.. Obcy wcale nie chciał powiedziec kim jest i skad pochodzi.W powieści widzimy trzy rodzaje samotności.. Charakterystyka bohaterów.. Jest to ponadczasowa powieść dla młodzieży, którą dzięki interpretacji lektora: Wojciecha Chorąży można .Przydatność 65% Dzieje głównego bohatera lektury "Ten obcy"..

czarna2911 20.3.2012 (21:19) ... Przydatność 65% Dzieje głównego bohatera lektury "Ten obcy".

Zenek Wójcik - to młody chłopaki, który mieszka we Wrocławiu ze swoim ojcem alkoholikiem.. Wspólnie spędzali wakacje u dziadków.Ten Obcy (Irena Jurgielewiczowa) to wspaniała książka dla dzieci i młodzieży, która jest obowiązkową lekturą w klasie 6 szkoły podstawowej.. Od nowego akapitu zajmij się jego wyglądem zewnętrznym, (podaj najistotniejsze cechy wyglądu, opisz, jak wyglądał, kiedy dzieci zobaczyły go po raz .Powieść Ireny Jurgielewiczowej „Ten obcy" to opowieść wielowątkowa, która posiada również wielu bohaterów.. A. Szklarski „Tomek w krainie kangurów" maj.. Ula zamieszkała z tatą w Olszynach i zaakceptowała jego nową żonę.Kryteria oceny charakterystyki.. 80% Charakterystyka Uli Zalewskiej z książki I. Jurgielewiczowej pt. "Ten Obcy".. koń .. Jet to chłopak badzo odważny i pewny siebie.. Matka zawsze broniła go przed ojcem alkoholikiem.. Chłopiec opuścił Wrocław uciekając od swego ojca (właściciela warsztatu samochodowego), który nadużywał alkoholu i znęcał się nad synem.. • „Postanowiła już dawno, to znaczy zaraz po przyjeździe na wakacje, że będzie się stosowała do wszelkich życzeń ojca, ale nie zrobi nigdy żadnego kroku, żeby przekroczyć mur, który ich dzielił.Ten Obcy (Irena Jurgielewiczowa) to wspaniała książka dla dzieci i młodzieży, która jest obowiązkową lekturą w klasie 6 szkoły podstawowej.Audiobook Ten Obcy od samego początku wciąga słuchacza w losy głównych bohaterów, którymi są Ulka, Pestka, Marian i Julek..

...Rozwiąż quiz i sprawdź, czy pamiętasz szkolne lektury i ich bohaterów.

Ulubionym miejscem ich zabaw była wyspa na rzece Młynówce.Julek Miler - charakterystyka bohatera I. Jurgielewiczowej, wypracowanie.. Wakacje właśnie dobiegały końca i każde z dzieci wracało do swoich miast.. Chodzi ona do szkoły podstawowej w Warszawie wraz ze swoją przyjaciółką Ulą.. Julek był młodszym kuzynem Mariana.. Tegoroczne wakacje spędzała w Olszynach, do których przyjechała ze swoją mamą.Charakterystykę głównego bohatera lektury "ten obcy" 2 Zobacz odpowiedzi Odpowiedź.. Głównym bohaterem książki Ten Obcy jest Zenek.. Ma 16 lat.Gdy był mały spotkała go tragedia zmarła mu matka i musiał zostać wychowywany przez ojca alkoholika który znęcał się nad chłopcem.Pewnego dnia postanowił uciec z domu aby nie zmarnować sobie życia i odnaleść swojego wujka Antoniego Janicę który jedynie mógł się nim zaopiekować i okazać mu miłość .To główny bohater powieści dla młodzieży Ireny Jurgielewiczowej „Ten obcy".. Pochodzi z Wrocławia, gdzie mieszkał z rodzicami aż do śmierci matki.. Jest obcy tylko na początku, kiedy pojawia się nie wiadomo skąd i nie chce nic o sobie powiedzieć, jednak z czasem zaprzyjaźnia się z miejscowymi dziećmi, i w końcu odnajduje wuja.Charakterystyka bohatera lektury „ Ten Obcy" Charakterystyka Zenka Wójcika, bohatera książki Jurgielewiczowej „Ten obcy" Charakterystyka Mariana(Ten obcy) Ten obcy - bardzo krótkie streszczenie powieści.. Przy.„Ten obcy" - streszczenie w pigułce ostatnidzwonek.pl, Marian Pietrzyk, Julek Miler, Pestka Ubyszówna i Ula Zalewska spędzali wakacje we wsi Olszówka.. Ojciec się nad nim znęcał, dlatego uciekł z domu, by stworzyć nowy dom ze swoim wujkiem Antonim Janicą.Charakterystyka Zenka Wójcika Głównym i tytułowym bohaterem powieści Ireny Jurgielewiczowej pt.: „Ten obcy" jest szesnastoletni chłopak Zenek Wójcik.. Sławni podróżnicy, o .Lektury Wojtka czwartek, 11 grudnia 2014.. Podczas dzieciństwa spotkała go tragedia -stracił matkę i został skazany na wychowywanie przez ojca alkoholika, który nie potrafi dać nawet synowi ciepła i miłości, której .uczeń potrafi scharakteryzować głównego bohatera - jako „obcego", .. moja opinia na temat głównego bohatera powieści Ireny Jurgielewiczowej pod tytułem »Ten obcy«" .. jest podanie wydarzenia z książki, nazwanie bohatera lub wygłoszenie swojej opinii o przeczytanej lekturze.. Cześć dalsza powieści "Ten obcy" Ireny JurgielewiczowejJednym z głównych bohaterów powieści pt. "Ten obcy" jest Zenek Wójcik.. Napisz wstęp, który obejmuje przedstawienie postaci..Komentarze

Brak komentarzy.