Sprawdzian z w 80 dni dookoła świata
Test z lektury "w 80 dni dookoła świata" Test ogólnie jest łatwy=) Jak ktoś przeczytał lekturę, to na pewno napisze 100/100 pkt.=)=)=) 1.. A.Reforma B.Prawda C.Honor 2.. Książka opowiada o pewnym, niezwykle tajemniczym angielskim dżentelmenie, który zakłada się z członkami klubu „Reforma" o to, że opłynie kulę ziemską w zaledwie 80 dni.Zaczęła się dyskusja, Andrew Stuart stwierdził, że to możliwe tylko w teorii, bo w praktyce zawsze wydarzyć się może coś, co zatrzyma podróżnika.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Oferta wydawnicza GWO: podręczniki szkolne, multimedia, e-booki, zeszyty ćwiczeń, zbiory zadań, książki pomocnicze, poradniki dla nauczyciela, pomoce .KARTKÓWKA ZE ZNAJOMOŚCI LEKTURY: JULIUSZ VERNE- „W 80 DNI DOOKOŁA ŚWIATA"( za każdą prawidłową odpowiedź 1 punkt) 1.. Pan Fogg założył się o: 100 funtów 3 tys. dolarów 20 tys.futów 30 tys.dolarów : 3.. Została opublikowana w 1872 roku i z miejsca stała się międzynarodowym przebojem, a jej popularność trwa do dzisiaj!. Co zginęło z Banku Anglii?A.. Szukaj.. Rozpocznij quiz.. nieznany .. Od słowa do słowa, zakłada się z nimi o wielką sumę, że zdoła objechać świat dookoła w ciągu zaledwie 80 dni.. Tagi dla tego testu: Lektura, Szkoła, Przygody, Koleja, Parostatki, Fileas Fogg, Obieżyświat, Fix, Auda, W 89 dni dookoła świataJeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami..

...W 80 dni dookoła świata.

Z jakiego miasta główny bohater wyruszył w podróż?. Prawda Fałsz : 1.. 8.Zestaw: "216 W 80 dni dookoła świata - Juliusz Verne 1" 0.. Pan Fogg pokłócił się z Proctorem.Co wiesz o lekturze " W 80 dni dookoła świata"?. Pan Foog wygrał zakład.. pytanie 1 z 10. nieznany Rozdział I. Phileas Fogg, zachwycony Obieżyświatem, przyjmuje go do służby 1.. Ile czasu miał główny bohater na podróż dookoła świata?TEST ZE ZNAJOMOŚCI LEKTURY: JULIUSZ VERNE- „W 80 DNI DOOKOŁA ŚWIATA" 1.. Udostępnij.. Irena Jurgielewiczowa.1.Członkiem jakiego klubu był w powieści Fogg?. Odpoweidz na pytania dotyczące lektury ,,W 80 dni dookoła świata'' i sptawdź ile wiesz na jeje temat.. Jej bohater to brytyjski dżentelmen, pan Filleas Fogg.. A.Wypracowanie z języka polskiego jest charakterystyką Fileasa Fogga, głównego bohatera książki J. Verne pt.: „W 80 dni dookoła świata".. Czytałeś książkę i zastanawiasz się, ile z niej pamiętasz?. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Sprawdzian ze znajomości lektury "W 80 dni dookoła świata".. Autorem książki jest Juliusz Verne.. Test z odpowiedziami !. W ślad za nimi udaje się agent policji Fix .Witaj na stronie Quizz.pl.. A. Włoch B. Niemiec C. Francuz 4.. 175 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0..

Test z lektury „W 80 dni dookoła świata"!

55 tys. funtów szterlingów B. złoto C. diamenty D. milion dolarów2.Mowa mianowicie o powieści „W 80 dni dookoła świata".. A.Reforma B.Prawda C.Honor 2.. Podobne działy .Autor - Juliusz Verne Tytuł - " W 80 dni dookoła świata "Czas i miejsce akcji - 2 X - 21 XII 1872 r., Londyn, szlak podróży dookoła świata Bohaterowie - główny - pan Fogg, drugoplanowi : Jan Passepartout ( Obieżyświat ), detektyw Fix, pani Auda KRÓTKIE STRESZCZENIE : Główny bohater utworu, Fileas Fogg, to najbardziej tajemniczy z członków londyńskiego klubu " Reforma ".• W 80 dni dookoła świata • Juliusz Verne - biografia • W 80 dni dookoła świata - streszczenie szczegółowe • W 80 dni dookoła świata - streszczenie w pigułce • W 80 dni dookoła świata - opracowanie • W 80 dni dookoła świata - bohaterowie Pan Fix był: kamerdynerem bezdomnym detektywem lekarzem : 2.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.W 80 dni dookoła świata - test ze znajomości lektury .. Fileas Fogg założył się, że objedzie świat w 80 dni o: a) 500 000 funtów b) 20 000 funtów c) ..

Co było na sprawdzianie z lektury "W 80 dni dookoła świata".

"W 80 dni dookoła świata" to lektura sugerowana dla klasy 5.. U góry znajdziesz quiz W 80 dni dookoła świata.W 80 dni dookoła świata - przetestuj swoją wiedzę.. Jakiej narodowości był sługa Fogga?. Test z lektury pod tytułem ,,W 80 dni dookoła świata" .Plik w 80 dni dookoła swiata sprawdzian.docx na koncie użytkownika wiolkaok • folder język polski • Data dodania: 4 gru 2011.. KawaiiNightmare 3 lata temu.. Co zginęło z Banku Anglii?. Ile funtów zostało skradzione z banku w lekturze "W 80 dni dookoła świata"?. tłum.. Prowadzi on spokojny i bardzo uporządkowany tryb życia, ale pewnego dnia zakłada się z przyjaciółmi .Charakterystyka Fileasa Fogga („W 80 dni dookoła świata" Juliusza Verne'a) Dlaczego J. Iwaszkiewicz zatytułował swoje opowiadanie „Ikar"?. Napisz opowiadanie w imieniu Odyseusza.Ile pamiętasz z książki "W 80 dni dookoła świata"?. Zauważyłeś literówkę, błąd ortograficzny lub stylistyczny?. W tej sytuacji stanął zakład - jeśli Fogg objedzie świat w 80 dni otrzyma cztery tysiące funtów, jeśli natomiast zamiar ten się nie powiedzie .Jules Gabriel Verne W osiemdziesiąt dni dookoła świata tłum.. Proszę napiszcie, daje NAJJ ;) Dzięki z góry!. Sprawdzian wiedzy na pewno Ci się przyda :) Widget !.

Sprawdź co wiesz o lekturze ,,W 89 dni dookoła świata''.

90 dni B. 80 dni C.. Bo na pewno będziesz mieć test z tej lektury.. W roku 1872 dom pod numerem 7 przy Saville Row, Burlington Gardens, w którym w roku 1814 zmarł Sheridan, był zamieszkany przez Phileasa Fogga, członka londyńskiego klubu „Reforma", osobistość wybitną i wielce oryginalną.Lektura "W 80dni dookoła świata" -sprawdzian?. Tagi dla tego testu: Lektury, "W 80 dni dookoła świata", szkołaAle Fogg był uparty i twierdził, że wszystko można przewidzieć, a będąc spokojnym, punktualnym i zdyscyplinowanym z łatwością można odbyć taką podróż dookoła świata w 80 dni.. Dostępne są następujące arkusze do wydruku:W osiemdziesiąt dni dookoła świata.. Ile czasu miał główny bohater na podróż dookoła świata?. 25 tysięcy; 55 tysięcy; 65 tysięcy; Sprawdź się w poniższych tematach: Hello Kitty.Odpoweidz na pytania dotyczące lektury ,,W 80 dni dookoła świata'' i sptawdź ile wiesz na jeje temat.. Jakiej narodowości był sługa Fogga?. A ja już miałam i pomogę Ci dostać 5.. A. Paryż B. Londyn C. Liverpool 5.Witaj na stronie Quizz.pl.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Czy może to jest Twoja szkolna lektura?. Kto jest autorem tej książki?. 55 tys. funtów szterlingów B. złoto C. diamenty D. milion dolarów 2.. Ale Fogg był uparty i twierdził, że wszystko można przewidzieć, a będąc spokojnym, punktualnym i zdyscyplinowanym z łatwością można odbyć taką podróż dookoła świata w 80 dni.KARTKÓWKA ZE ZNAJOMOŚCI LEKTURY: JULIUSZ VERNE- „W 80 DNI DOOKOŁA ŚWIATA"( za każdą prawidłową odpowiedź 1 punkt)1.. 5. Podaj nazwisko osoby, która śledziła Fogga i starała się utrudnić mu podróż?. U góry znajdziesz quiz Test z lektury "W 80 dni dookoła świata".Powodzenia.. Jak miała na imię współtowarzyszka Fogga?. Skomentuj.. Co zginęło z Banku Anglii?. Położył się na miejscu jej zmarłego męża na stosie ofiarnym i wyniósł ją z płomieni.. W podróż wyrusza jeszcze tego samego dnia, razem z nowo zatrudnionym francuskim służącym, Obieżyświatem..Komentarze

Brak komentarzy.