Sprawdzian lektura chłopcy z placu broni
23/23 a nie czytałam lektury tylko streszczenie rozdziałów na bryku xd.. Czerwonoskórzy witali dowódcę zapalając latarnię.. Rozwiąż test.. Jego ojciec, Andrasz Nemeczek, był krawcem.. Zapraszamy również do drugiego Quizu z tej lektury Chłopcy z Placu BroniSeriale Emocje Internet Losowanie disney Dom Bajki Anime Lektury Przyroda.. Chłopcy z Placu Broni - Informacje.. Świadomie nie zmieniłem tytułu, jakim opatrzyła Janina Mortkowiczowa t ę powie ść, gdy Ŝ przez 75 lat i przez blisko 20 wyda ń, przez setki tysi ęcy egzemplarzy zaczytywanej na strz ępy lektury szkolnej, tytuł ten zdobył nie tylko prawo obywatelstwa, lecz równie Ŝ trwałeErnest Nemeczek jest głównym bohaterem książki pt."Chłopcy z Placu Broni".. eDziecko.pl; quizy; Quiz - 'Chłopcy z Placu Broni' - test znajomości lektury - Gazeta.pl I Dziecko 'Chłopcy z Placu Broni' - test znajomości lektury 1 / 11 Czarny pies, przyjaciel chłopców bawiących się na Placu, miał na imię: Reks.. 21 pytań z lektury "Chłopcy z Placu Broni", czy dasz radę odpowiedzieć na wszystkie pytania?Seriale Emocje Internet Losowanie disney Dom Bajki Anime Lektury Przyroda.. 15.Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: Zarejestruj się!Chłopcy z Placu Broni | Inne lektury • streszczenie • bohaterowie • opracowanie • test.. Odp.Czerwone Koszule 5.Kto był szefem Czerwonych Koszul?Chłopcy s ą bowiem z Placu Broni!.

Jak nazywał się właściciel placu?

d) Niesprawiedliwość 14.. Sprawdź się!. Chłopcy z placu Broni lektura .. Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.. Ernest Nemeczek - należał do grupy chłopców z Placu Broni.. Odp.Gereb 2.Który z Chłopców umarł na końcu książki Odp.Nemeczek 3.Który z głównych bohaterów książki był najstarszy?Wymień Imię,nazwisko,wiek.. d) Gereb zabrał chorągiewkę z Placu Broni.. Powiem tyle : Miłej zabawy !. Przedstawienie i wygląd postaci: Miał jedenaście lat.. O tchórzostwo chłopców z Placu Broni oskarżył ich Feri Acz.. W głosowaniu na dowódcę „Chłopców z Placu Broni" zwyciężył Boka.. Test z książki ,,Chłopcy z placu broni" .. Który bohater "Domu z papieru" jest Twoją bratn.. Jaki smak odzwierciedla Twój charakter: jesteś .. Obserwuj autorów.. Dodawaj wpisy.. Musimy na kartkówce no na klasówce napisać jedną przygodę Chłopców z Placu Broni ( najlep[iej coś o Nemeczku ) :))Test z lektury ''Chłopcy z Placu Broni'' Ferenca Molnara dla klasy 4 szkoły podstawowej..

Chłopcy z placu Broni lektura .

Test będzie łatwy , ale i także trudny .. Test z lektury "Chłopcy z placu broni" Teste z lektury dla 5 -tych klas.Chłopcy z Placu Broni - streszczenie szczegółowe, Chłopcy z Placu Broni Ferenca Molnara - streszczenie i opracowanie klp.pl Lektury Analizy i interpretacje Motywy literackie Epoki ☰ Jesteś w: Chłopcy z Placu BroniCharakterystyka bohaterów.. Chłopcy z Placu Broni .. a) Warszawie b) Budapeszcie c) Paryżu 13.. Jeden z najmniejszych uczniów w całej klasie, Nemeczek, przekazuje Boki, który jest jego kolegą z klasy, zwitek papieru, na którym zapisane są szczegółowe informacje dotyczące spotkania wszystkich na Placu Broni.chłopcy z placu broni • Sprawdziany z lektur • pliki użytkownika viktus przechowywane w serwisie Chomikuj.pl • Akcja powieści rozgrywa się pod koniec XIX wieku.doc, chlopcy z placu broni konkurs 64164.pdf Walka o Plac Broni - Plac Broni był ulubionym miejscem zabaw grupy, której przewodniczył Janosz Boka.. Jakie zasady panowały w grupie Chłopców z Placu Broni?. Autor nieznany.. Społeczność .. Zapisuj ulubione.. Chłopiec, który zdradził przyjaciół to Gereb.. Słowak.Akcja książki toczy się w Budapeszcie w roku 1899, w środowisku samych chłopców..

15.Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: Chłopcy z placu Broni lektura .

Wszystko na to wskazuje, ponieważ odpowiedziałeś poprawnie na wszystkie lub większość pytań!Mam sprawdzian z lektury chłopcy z placu broni tu macie pytania a komentarzach napiscie odpowiedzi bede wdzieczby.. Nemeczek to drobny, jasnowłosy chłopiec, najmniejszy w całej gromadzie chłopców z Placu Broni.Mam jutro kartkówkę z lektury "chłopcy z placu broni" .. Był dobrym przykładem przywódcy, ponieważ wiedział, że samemu także należy przyznać się do błędu i nie próbował unikać kary tylko dlatego, że ma wyższą rangę, niż pozostali członkowie załogi.Chłopcy z placu broni - test .. a) samowola b) posłuszeństwo c) honor i sprawiedliwość.. Nika46427288 07 maja 2019 Jak wy macie 23/23.. Co było siedzibą grupy ,,Czerwonoskórych", a co ,,Chłopców z Placu Broni"?Test -Chłopcy z Placu Broni-Dobrze jest sobie powtórzyć przed testem z lektury.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Quiz wiedzy z lektury "Chłopcy z Placu Broni".. w Warszawie w Budapeszcie w Bukareszcie Kiedy rozgrywa się akcja powieści ?. Feri Acz kazał Pastorom wykąpać Nemeczka.. Odp.Janosz Boka lat 14 4.Jak nazywali się Chłopcy z ogrodu botanicznego?. Kto jest autorem książki Chłopcy z Placu Broni?.

Ja już miałam z tego sprawdzian i dostałam pione B) Odpowiedz.

Hektor.12.Gdzie rozgrywają się wydarzenia lektury?. d) Nemeczek.Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.. 2) Nowym przewodniczącym chłopców z Placu Broni został a) Boka.. Opowiadania 6 Szukaj Dodaj Zaloguj.. Test: Boka do obrońców Placu Broni skierował: a) odezwę b) apel c) orędzie d) list intencyjny Rozwiązanie - Chorągiew chłopców z Placu Broni była: a) czerwono-zielona b) niebiesko-czarna c) czerwono-białą d .Ferenc Molnar, "Chłopcy z Placu Broni" - czy znasz tę lekturę wystarczająco dobrze, by odpowiedzieć na zestaw naprawdę trudnych pytań?. b) Feri Acz zabrał chorągiewkę z Placu Broni.. c) jeden z Pastorów zabrał chorągiewkę z Placu Broni.. .1.Jak miał na imię chłopiec,który zdradził Chłopców z Placu Broni?. 1.Test z lektury "Chłopcy z Placu Broni" Ferenca Molnára składa się z 23 pytań, na które odpowiedź powinien znać każdy, kto przeczytał książkę.. c) Czele.. Gdzie rozgrywa się akcja utworu ?. w XVIII w. na początku XX w. pod koniec XIX w.Był bohaterski, waleczny, zawsze gotowy do poświęceń w imię dobra Placu Broni, który traktował jak swoją małą ojczyznę.. Pochodził z ubogiej rodziny, był jedynakiem.. To jedenastoletni chłopiec, który mieszkał przy ulicy Rakoszańskiej 3, wraz ze swoimi rodzicami.. Jego ojciec był krawcem, a mama zajmowała się domem.Plik Testy z lektury z odpowiedziami Chłopcy z Placu broni.doc na koncie użytkownika roza05 • folder Chłopcy z Placu Broni • Data dodania: 28 mar 2015 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Główne wątki w powieści Chłopcy z Placu Broni W powieści Ferenca Molnára: „Chłopcy z Placu Broni" można wyróżnić kilka wątków: 1.. Byli oni biedną rodziną.. Gatunek.Twój wynik: 22/25Celujący (6) Czyżby „Chłopcy z Placu Broni" byli Twoją ulubioną lekturą?. Henryk Sienkiewicz.. Test z lektury „CHŁOPCY Z PLACU BRONI" .. Beztroski czas zabaw zostaje zakłócony pojawieniem się Feriego Acza, wodza czerwonych .10..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt