Pestka charakterystyka postaci
Mieszka w Warszawie, a do Olszyn przyjechała na wakacje z matką.. Do tej książki nie dodano jeszcze ani jednego bohatera.. Uważam, że Ula powinna od razu zaufać ojcu, a Pestka nie powinna popisywać się przed Zenkiem i wybaczyć matce jej złość.Charakterystyka bohaterów.. Ten mały owoc posiada w sobie bardzo duże zawartości witaminy B17 , czyli amigdaliny.Moje pytanie dotyczy Lektury ,,ten obcy" a więc - jaki stosunek do wyspy miała pestka ula marian i julek?. Wstęp - przedstawienie obu bohaterów.. Pestkę cechowała stanowczość, odwaga oraz rezolutność.. W Pestce narodził się niechęć do przyjaciółki.. Jest nieśmiała, skryta i rzadko zwierza się ze swoich uczuć i przeżyć.. 2012-03-13 20:12:22Zenek to postać bardzo skryta i tajemnicza.. Jest ambitna, odważna i rezolutna.. Pestka była zazdrosna o to, że Zenek był zakochany w Uli.. Wiele osób wpada w pułapkę suchego wyliczania przymiotników - to nie jest właściwa droga.Napisz charakterystykę jednej postaci ( oprócz Zenka) z książki ,, Ten obcy" PLISS 2017-10-14 07:45:43 Charaktetystyka ; Zenka , Pestki , mariana , Julka , Uli 2010-03-08 15:49:31 Co wiecie o rodzicach Uli , Pestki , Julka i Mariana ?. 2010-11-15 16:42:54; Ile lat miała Ula i Pestka w książce ,,Ten Obcy,,?. Nie myślała dużo, gdyż wolała działać.Pestka Ubyszówna - charakterystyka • Ten obcy Tak naprawdę dziewczynka miała na imię Patrycja, ale w ten sposób zwracała się do niej tylko matka..

Uważam, że Pestka jest pozytywną postacią.

)Charakterystyka Pestki Kryteria I. Wstęp-prezentacja postaci (imię, nazwisko, pochodzenie) II.. Niechętnie mówi o sobie, nie potrafi zaufać nowo poznanym przyjaciołom.. Bohaterka była energiczną dziewczynką.. Julek uważa, że Pestka ma charakter chłopaka.. "Z tą osobą chciałbym się zaprzyjaźnić" (Warto tyle napisać, ponieważ moja pani powiedziała np. "Trzynaście zdań to za mało" :) .Uszanujcie moją prace) 1.Opisuję Pestkę Ubyszównę postać literacką z lektury "Ten.Pestka i Ula są to dwie różne postacie.. Jest ciotecznym bratem Julka Milera.. To uczucie pojawiło się u niej także wtedy, gdy Zenek wyróżnił Ulę.. Wynika to z faktu, że często trudno jest opisać kogoś tak, by opis był żywy i ciekawy.. Mieszkała w wynajmowanym u gospodarza domu.. Życie nauczyło go ukrywać uczucia i emocje.. Pestka była dobrą uczennicą.. 85% Charakterystyka Pestki UbyszównyPestka Ubyszówna jest najlepszą przyjaciółką Uli Zalewskiej.. Marian jest chłopcem rozważnym, cichym, zrównoważonym i poważnym.Zawsze stara się postępować szlachetnie i uczciwie, wiedząc, że to na jego barki spadnie odpowiedzialność za poczynania przyjaciół.Pestka Ubyszówna - charakterystyka Pestka Ubyszówna jest najlepszą przyjaciółką Uli Zalewskiej.. 2010-02-09 19:27:03; Napisz problemy jakie mają Zenek, Ula i Pestka z lektury Ten Obcy,pomożesz ?.

2010-03-04 16:02:37Charakterystyka postaci Pestka Ubyszówna.

Byłą bardzo wysportowana.. Jest energiczną dziewczyną i lubi imponować Zenkowi swoimi umiejętnościami, np. pływaniem.. Chłopiec opuścił Wrocław uciekając od swego ojca (właściciela warsztatu samochodowego), który nadużywał alkoholu i znęcał się nad synem.. Ma ciemne włosy.. Jest ubrany w zniszczoną wiatrówkę i ciemne drelichowe .Marian Pietrzyk jest najstarszym z grupy przyjaciół.. Pestka jako odważna, pewna siebie, stanowcza jest przeciwieństwem do Uli, jako nieśmiałej, skromnej i zamkniętej w sobie dziewczyny.. Pestka jest najlepszą przyjaciółką Uli, chociaż czasami obie przestają się lubić.. 82% Charakterystyka Pestki Ubyszówny.. Pestka była energiczna i stanowcza, zawsze skora do działania.Pestka Ubyszówna charakterystyka bohaterki powieści "Ten obcy".. 1)Chciałabym opowiedzieć o bohaterkach książki pt: "Ten obcy".. Zenek ma szesnaście lat, jest wysoki i szczupły, zwinny, zręczny i silny.. Jest świadoma swojej urody i tego, że podoba się chłopcom.Kiedy Dunaj zaufał bardziej jej przyjaciółce, Pestka byłą zazdrosna.. Między dziewczynkami nastąpiło ochłodzenie stosunków.. Wygląd - opisanie wyglądu obu postaci.Charakterystyka porównawcza to taka, w której opisujemy dwie lub kilka osób.. ZakończenieCharakterystyka zewnętrzna - przedstawia wygląd i postępowanie postaci, czyli wszystko, co jest widoczne z zewnątrz (bliska opisowi) - prozopografia - wbrew pozorom nie jest to opis kompletny, ponieważ ogranicza się wyłącznie do tych informacji, które wskazują na obecność jakiejś cechy wewnętrznejPestka jest postacią, której nie można ocenić jednoznacznie..

Znajdziesz tutaj charakterystyki bohaterów i postaci książki "Pestka".

Była bardzo ładna i wysportowana.. Podziwia Zenka za jego odwagę.Pestka jest energiczna i pewna siebie.. Jest brudny, ma zapadnięte policzki i długo niestrzyżone włosy, pozbawione połysku.. 79% Porównanie Uli Zalewskiej i Pestki Ubyszówny, głównych bohaterek lektury Ireny Jurgielewiczowej "Ten Obcy".. Dziewczynka była bardzo praktyczna.. Informacje.. Mimo to Pestka nadal została jej dobrą koleżanką.Z którą bohaterką "Tego obcego" chcesz się zaprzyjaźnić - charakterystyka porównawcza Uli Zalewskiej i Pestki Ubyszówny.. Tak jak w normalnej charakterystykę musimy umieścić w niej:-przedstawienie postaci (jak się nazywa, kim jest, skąd pochodzi, czym się zajmuje, jaki jest jej stan rodzinny itd.. Uważam, że Pestka była sympatyczną i dynamiczną dziewczyną, o stanowczym charakterze, ponieważ umiała bronić swojego zdania i była nieustępliwa .Pestka Ubyszówna - charakterystyka.. 74% Charakterystyka Pestki Ubyszówny z "Ten Obcy".. Jest bardzo wrażliwa i wyczulona na krzywdę innych.Zenek jest postacią o złożonej osobowości.. Jej ojciec był inżynierem, a matka pracuje w biurze projektowym.. Pestka jest ładną, zgrabną dziewczyną o czarnych, puszystych włosach i szarych oczach.. Podobnie jak Ula, mieszka w Warszawie, a do Olszyn przyjeżdża tylko na wakacje.Ula jest wysoką, szczupłą i zgrabną dziewczyną, niepozorną i najczęściej pozostającą w cieniu swojej przyjaciółki, Pestki..

Kliknij na nazwisko postaci aby zobaczyć o niej informacje.

Przyjechała z mamą na wakacje.. Dziewczynka lubiła być podziwiana.Pestki moreli - charakterystyka owocu Morela to słodki, niepozorny owoc, który jest bardzo często pomijany przez nas w codziennej diecie, a posiada bardzo dużo właściwości odżywczych.. Ma ona na celu znalezienie podobieństw i różnic.. Pływała najlepiej z całej klasy.. 78% Charakterystyka Pestki Ubyszówny z powieści "Ten obcy".. Jest świadoma swojej urody i tego, że podoba się chłopcom.Krótka Charakterystyka postaci z lektóry " ten obcy " ?. Miała czarne, puszyste włosy, które kontrastowały z szarymi oczami.. Pochodzi z Warszawy i spędza wakacje u swych dziadków w Olszynach.. Ubrany jest w zniszczoną wiatrówkę i drelichowa spodnie, a zranioną stopę ma owiniętą brudnym gałganem.Pestka była pewna siebie, czego przyczyną było to, że nie miała problemów i żyła pod opieką czułych rodziców.. Pestka była ładną dziewczynką.. Pestka wraz z mamą - panią Ubyszową przyjechała do Olszyn na wakacje.. Z jednej strony otwarta i przyjaźnie nastawiona do swoich przyjaciół, z drugiej strony ma wielkie pokłady próżności, zazdrości.. Bardzo lubiła jeździć na rowerze.. Kiedy zjawia się na wyspie, po kilkunastodniowej wędrówce, przypomina zaniedbanego włóczęgę.. Rozwinięcie : a) portret bohatera ( wygląd zewnętrzny ) b) uosobienie i cechy umysłu c) charakter ( zalety i wady ) - stosunek do innych ludzi - stosunek do samego sb - stosunek do obowiązków - stosunek do przyrody, zwierząt III.. Wzbudza dużą sympatię.. 2a)Ula Zalewska ma 12 lat.. Mieszka i uczy się w Warszawie.Pestka Ubyszówna Jedna z bohaterek powieści psychologicznej I.Jurgielewiczowej pt."Ten obcy".Trzynastoletnia dziewczyna, która spędzała wakacje w Olszynach.. Nie wiem, czy wielu chciałoby mieć Pestkę jako przyjaciółkę.Charakterystyka postaci jest formą, która może sprawiać pewne trudności.. Postacie te to Ula Zalewska i Pestka Ubyszówna.. Bardzo nie lubi przegrywać.. że "do niej wszyscy się uśmiechają".. Swoją siłą i determinacją w dążeniu do celu imponuje Pestce, ale staje się idolem także dla najmłodszego, Julka.Ula myślała, Pestka Ubyszówna charakterystyka bohaterki powieści "Ten obcy".. Miała czarne włosy i srebrne jak rtęć oczy ukryte w gęstych rzęsach.Charakterystyka porównawcza Jest to praca, w której porównuje się co najmniej dwóch bohaterów indywidualnych lub zbiorowych.. Zenek Wójcik - główny bohater utworu, tytułowy "obcy"..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt