Napisz streszczenie antygony
Miałam ostatnio wyrywane zęby (2 zęby) zęby to dwie trójki miałam wyrywane, mam 13 lat kiedy nie będę szczerbata?Antygona zostaje żywcem zamurowana, czeka ją straszna i powolna śmierć.. Niestety wypracowania, opowiadania, streszczenia, rozprawki trzeba pisać samemu.. Sądzi, że ciało zostanie zhańbione, a dusza nie zazna spokoju.. 2010-03-11 21:55:56; Charakterystyka Antygony!. Twierdzi, że według prawa bogów dusza niepogrzebanego zmarłego nigdy nie zazna spokoju, a zwłoki na pewno zostaną zhańbione.Pojmali Antygoną i doprowadzili do pałacu władcy.. Początkowo ją improwizowano, ale pomiędzy.Prologos: Akcja dramatu „Antygona" toczy się na placu przed pałacem w Tebach.. Rozmawia w tej sprawie z siostrą, lecz ta boi się.. Nazywana jest tragedią władzy i klasyfikowana jako chronologicznie ostatnia z cyklu trzech tragedii tebańskich (Król Edyp, Edyp w Kolonie, Antygona) opartych na mitach o tebańskim rodzie Labdakidów.Utwór jest powszechnie uznawany za arcydzieło dramaturgii światowej o nieprzemijającej sile oddziaływania na widza.argumenty antygony?. Mimo że może, nigdy się jeszcze nie pojawiło.. 6.Pochowanie brata przez Antygonę.. 2.Śmierć braci.. Antygona rozmawia ze swą młodszą siostrą Ismeną.Streszczenie logiczne - jak napisać?. Król Kreon wydał rozporządzenie zakazujące pochowania Polinejka, który najechał na pałac sprawiedliwego króla Kreona, zhańbionego podczas morderczego pojedynku z.Antygona chce sprzeciwić się rozkazowi Kreona o zakazie grzebania zwłok jej brata, Polinejkesa, uznanego za zdrajcę kraju..

2010-10-24 14:08:38; Kto mi napisze streszczenie " antygony"?

7.Złapanie Antygony.. Tak więc Antygona była zaręczona ze swoim kuzynem.. Występują takie artykuły, które trzeba czytać dwa lub trzy razy, aby je zrozumieć i nie jest to nic niezwykłego.Zobacz 3 odpowiedzi na pytanie: Streszczenie "Antygony" w kilku zdaniach.. 8.Przesłuchanie.. Bez obrazy AngelikaGrajbich.antygona - streszczenie szczegÓŁowe - streszczaj siĘ z naukĄ admin, ndz., 04/20/2008 - 17:09 Translator Polsko Niemiecki - Niemiecko Polski - darmowe tłumaczenie tekstówSTRESZCZENIE LOGICZNE Punktem wyjścia dla streszczenia jest zawsze jakiś tekst, z którym należy się zapoznać.. Jest tu krótki wstęp i wyjaśnienie miejsca i akcji dzieła.. :< 2011-02-28 20:56:03; charakterystyka Antygony 2011-02-01 19:02:55; Streszczenie " Antygony" w kilku zdaniach.. 3.Kreon zostaje królem.. Uwaga!Zadanie: napisz streszczenie wszystkich części antygony na jutro plisss ma być 13 streszczen po 5 zdań jak nie wiecie wszystkiego to chociaz troche Rozwiązanie: tragedia sofoklesa antygona jej fabula jest bardzo ciekawa zawiera tajemnice rodzinna,jaka saAntygona - tragedia Sofoklesa z roku 442 p.n.e. Streszczenie jest to skrótowe przedstawienie jakiejś sytuacji, zdarzenia, przeczytanej książki itp..

Odmawia Antygonie pomocy.Napisz streszczenie Antygony Podobne tematy.

Niestety, miasto jest ogarnięte zarazą.. Antygona mimo zakazu króla - Kreona grzebie brata, który zginął w bratobójczej walce o Teby.. Prologos: Akcja dramatu Antygona toczy się na placu przed pałacem w Tebach.. 2011-05-20 18:12:59; Załóż nowy klub Najnowsze bez odpowiedzi.. 2010-10-17 18:10:42; Zakończenie Antygony.. Kreon musiał dokonać trudnego wyboru.. Dowiadujemy się, iż oglądamy dwór królewski w Tebach.Rządzi tutaj Kreon.Antygona i Ismena, siostry i zarazem córki Edypa rozmawiają ze sobą.Antygona żali się na los Labdakidów, rodu, z którego pochodzą.Po śmierci Edypa rządy w mieście-państwie .Antygona - streszczenie Przedmioty humanistyczne, a zwłaszcza język polski, opierają się w dużym stopniu na szczegółach, które łatwo pominąć w trakcie czytania.. Antygona rozmawia z siostra, Ismeną na temat rozkazu wydanego przez króla, Kreona.Streszczenie " Antygony" w kilku zdaniach.. Mówią o rozkazie Kreona dotyczącym uczczenia pochówkiem ciała Eteoklesa - obrońcy państwa i ukarania zbezczeszczeniem ciała Polinejkesa - zdrajcy.Streszczenie Streszczenie - definicja, ćwiczenia, przykłady Strzeszczenie logiczne jest trudne.. Dlatego razem z Ismeną planuje pogrzebać ciało.. Streszczenie logiczne od 2005 r. może się pojawić na maturze jako alternatywa dla testu czytania ze zrozumieniem..

... Antygona (streszczenie + notatki) Początek tragedii związany jest z kultem Dionizosa, boga winnej latorośli.

Władca wysyła swego szwagra, Kreona, do wyroczni delfijskiej, by się dowiedzieć, dlaczego bogowie tak ciężko karzą Teby.Streszczenie „Antygona" Sofoklesa rozpoczyna się od rozmowy sióstr, Antygony i Ismeny, o decyzji Kreona.Stwierdził on bowiem, że jeden z ich braci, Polinejkes, nie zostanie pochowany za to, że uznany został przez władcę za zdrajcę ojczyzny, gdyż wystąpił przeciwko własnemu bratu, Eteoklesowi, który zasiadał na tronie.Rozpoczął tym samym wojnę domową.Charakterystyka Antygony, Sofokles - Antygona - streszczenie, opracowanie.. Zobacz sobie tutaj informacje: Streszczenie: Plan wydarzeń: Albo ktoś może skopiować z innej strony.. Wśród pytań zawartych w teście sprawdzającym umiejętność czytania ze zrozumieniem może znaleźć się polecenie, które wymaga od Was napisania streszczenia jednego z tekstów zawartych w pierwszej części arkusza maturalnego.Antygona, siostra Polinika, chciałaby pochować brata, jednak to oznaczałoby nieposłuszeństwo wobec króla Kreona.. Król Kreon wydał rozporządzenie zakazujące pochowania Polinejka, który najechał na pałac sprawiedliwego króla Kreona, zhańbionego podczas morderczego pojedynku z Etoklesem, broniącym miasta przed najeźdźcą.Antygona - streszczenie lektury..

Wrażenie, które wywołuje całość utworu, potęguje nieustanne odwlekanie ostatecznej decyzji króla Kreona.Jak napisać streszczenie?

5.Proźba Antygony do Ismeny o pochówek brata.. Służy przekształceniu obszernego materiału w krótki tekst, zawierający najważniejsze wątki.Streszczenie krótkie.. 2011-11-06 19:11:54; napisz streszczenie antygony 2010-10-19 .Streszczenie "Antygony": Akcja tragedii rozpoczyna się rozmową sióstr, Antygony i Ismeny, prowadzonej przed pałacem królewskim w Tebach.. W podstawie programowej jasno jednak stoi, że uczeń kończąc szkołę średnią musi dysponować tą umiejętnością.. Streszczenie szczegółowe Prologos.. Streszczenie.. Antygona - streszczenie, Sofokles - Antygona - streszczenie, opracowanieSprawdź jak napisać dobre streszczenie, do jakich wskazówek się stosować, a czego unikać, zapoznaj się z przykładem.. Warto też dodać, że żoną Kreona była Eurydyka, a ich syn - Hajmon - był narzeczonym Antygony.. Antygona wyznaje swej siostrze, Ismenie, zamiar pogrzebania zwłok brata Polinika.W bratobójczej walce polegli obaj bracia: Polinik i Eteokles, ale obecny władca Teb, Kreon, wydał rozkaz, aby nikt nie ważył się grzebać tego, którego uznał za zdrajcę.Antygona namawia siostrę, aby wraz z nią spełniła święty obowiązek.Antygona, chcąc pochować zwłoki swego brata, Polinejkesa, sprzeciwia się rozkazowi Kreona.. W takiej sytuacji z opresji ratuje krótkie i treściwe streszczenie lektury Antygona, które zapewni wszystkie niezbędne informacje przed kartkówką z Antygony.Napisz streszczenie antygony na podstawie planu: 1.Bratobójcza walka między Polinikiem a Eteoklesem.. 2010-03-11 21:55:56 Napisz charakterystyke porownawcza Antygony i Ismeny.. Chce działać zgodnie z prawem.. (CKE) 22 kwietnia 2020 22 kwietnia 2020 ~ Anna Józefiak.. Po odgadnięciu zagadki sfinksa Edyp sprawuje władzę w Tebach.. 9.Wyrok wskazujący dla obu sióstr.. Co roku odbywały się uroczystości w trakcie których wykonywano chóralną pieśń zwaną dytyrambem.. 2011-10-08 19:43:07 Czy ma ktoś streszczenie " Antygony " Sofoklesa 2009-09-28 15:30:51napisz streszczenie antygony 2010-10-19 20:09:29; Streszczenie..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt