Rozprawka kreon ma racje
Kreon czy Antygona?. Nie wyrzek a si brata, kt ry by uwa any za zdrajc .Kiedy Kreon zrozumiał swój błąd było zbyt późno, swym uporem przyczynił się do śmierci bliskich.. Uważam, że w tym antycznym sporze ciężko jest przyznać rację którejkolwiek ze stron.. Czy szczęście polega na pogodzeniu się z losem?. 0 0 Odpowiedz.. W takim razie musisz wypisać argumenty i za tym, że to Kreon ma rację i za tym, że Antygona.. Czy Nick Jarow ma rację?82% Dwie racje w "Antygonie" Sofoklesa - rozprawka; 88% Czy Antygona miała rację sprzeciwiając się Kreonowi - rozprawka.. 0 0 Odpowiedz.. Sprzeciwi a si Kreonowi, pomimo, i wiedzia a, e czeka j mier .. Pomimo wszelkich zakaz w postanowi a zrobi to, co uwa a a za s uszne.. pomocy.. Sprobuj na 83% Kto ma rację-Kreon czy Antygona?. Napisz rozprawkę a temat czy konflikt miedzy rodzicami a dorastającymi dziećmi jest nieunikniony?. 2011-01-20 Czytając dramat Sofoklesa, zastanawiałem się, kto ma rację.. Napisano 12-08-2020 14:36:01, przez zadane.. Kreon był władcą Teb, z godność tą przejął w mało sprzyjającym momencie.. WSTĘP 2. literatury moą byc m.w takie jak antygona,kłamczucha, demeter i kora, pinoio, romeo i julia, pamiętniki narkomarki i wiele innych.. Wydając swoje rozporządzenie nie miał złej woli, chciał jedynie ukarać Polinejkesa, który w jego oczach był zdrajcą.. Sprzeciwiła się Kreonowi, pomimo, iż wiedziała, że czeka ją śmierć..

rozprawka +4 głosów.

Poniżej przedstawię kilka argumentów poświadczających słuszność jego decyzji.. Kreon w swym postępowaniu depcze uczucia rodzinne, w efekcie prowadzi do śmierci żony i syna.. Uważam, że chciał chronić swój kraj dając ten zakaz.Chciał by w kraju panował porządek i ład, aby prawa były respektowane.. Chronił Teby przed anarhiom.W dramacie Sofoklesa zarówno Kreon jak i Antygona reprezentują niezaprzeczalne racje.. Rozważ ten problem w formie rozprawki w której przedstawisz swoje stanowisko.. Jest to w końcu problem nierozwiązywalny.Przedstawiłam już racje Antygony więc teraz czas na to aby przedstawić racje Kreona.. Kreona jest przede wszystkim królem i postępuje tak jak król, dopiero potem jest ojcem i mężem, kiedy te dwie role wchodzą w konflikt, Kreon wybiera wierność swym królewskim .Racje Antygony: - prawa boskie, nakazy religijne mają wyższą wartość niż prawa wymyślone przez człowieka - prawa ludzkie nie są w stanie złamać praw boskich - Polinik jest przede wszystkim bratem Antygony - człowiek nie może przeciwstawić się bogom ( groźba zemsty) - mieszkańcy miasta popierają Antygonę Racje Kreona: - Polinejkes był zdrajcą - najważniejszy jest interes .Warto rozwa y nast puj cy problem Antygona czy Kreon, kto z nich ma racj ?. Król Teb reprezentuje swoim postępowaniem prawa ludzkie - są one dla niego rzeczą .Moim zdaniem Kreon miał rację zakazujac pogrzebania zwłok zmarłych zdrajców..

Kto w tej sprawie ma racje?

Pisza ponad 2000 odpowiedzi dziennie!. Przykładowe hipotezy.. Ostateczna hipoteza może brzmieć właśnie tak, jak napisałam na początku.. Made in love odpowiedział(a) 12.10.2011 o 14:44 0 0 .Warto zwrócić uwagę na to, że Kreon także ma w dramacie swoje racje.. Dlatego moim zdaniem Antygona miała rację, że sprzeciwiła się takiemu tyranowi, jakim był Kreon.. Zaloguj się, aby móc korzystać z tej opcjiKto ma racje Kreon czy Antygona?-rozprawka.. Zarejestruj się na stronie, odpowiadaj innym zadającym, zbieraj .Drugi model rozprawki (obowiązujący przy rozprawkach z hipotezą) 1.. Sofokles twórca Antygony w swoim dziele przedstawił konflikt dwóch stron: praw boskich z prawami ustanowionymi przez ludzi.. 2009-10-08 18:09:33; Czym kierowałą się Antygona a czym Kreon 2012-10-23 18:21:43; Antygona umiera ale to Kreon ponosi porażke - streszczenie 2009-03-24 14:49:24; Antygona umiera ale to Kreon ponosi porażke - rozprawka 2009-03-24 14:50:42; Dlaczego Antygona i Kreon to postacie tragiczne ?. Kto poniósł klęskę - Kreon czy Antygona ?. Konflikt ten zaistniał, gdyż Kreon wydał zakaz grzebania zwłok brata Antygony, Polinejka, który wraz z obcym wojskiem napadł na Teby, aby odebrać władzę swemu bratu Eteoklesowi.Pochowanie brata antygony-rozprawka.. zależy od punktu widzenia.Antygona reprezentowałą prawo moralne, boskie, które nakazywało pochować jej brata, po za tym była jego siostrą, natomiast Kreon był reprezentantem państwa, mógł oszczędzić antygone i narazić się ludowi, który przeciez chce równego traktowania zarówno zwykłych ludzi jak i ludzi z rodu królewskiego.Zadanie: rozprawka na temat czy antygona miała rację, podejmujac decyzje o pogrzebaniu zwłok brata Rozwiązanie: konflikt tragiczny, z jakim mamy do czynienia w antygonie , dotyczy antygony i kreona budziPochowanie brata antygony-rozprawka..

Kreon czy Antygona?-kto ma racje?

Chciał, aby ludzie szanowali go jako nowo obranego władcę, by nie posądzali go o pobłażliwe traktowanie członków swojej rodziny.kto ma racje Kreon czy Antygona?-rozprawka.. Pomocy potrzebna mi rozprawka na ten temat i muszą byc 3 argumenty 2 muszą być z literatury i jeden z życia codziennego.. Jego intencją była zaprowadzenie w państwie pokoju.Katalog ściąg i wypracowań z zakresu .. POSTAWIENIE TEZY.. Jest to w końcu problem nierozwiązywalny.Komu przyznasz racje w sporze Kreon-Antygona?. Postaram się ten problem rozstrzygnąć w swojej rozprawce.Warto rozważyć następujący problem Antygona czy Kreon, kto z nich ma rację?. która z postaci jest bardziej tragiczna kreon czy antygona?. W takim razie musisz wypisa argumenty i za tym, e to Kreon ma racj i za tym, e Antygona.. Moim zdanie to Antygona.. W takim razie musisz wypisać argumenty i za tym, że to Kreon ma rację i za tym, że Antygona..

ma to być rozprawka 0 ocen | na tak 0%.

Nie wyrzekła się brata, który był uważany za zdrajcę.Racje miał Kreon, czy Antygona?. 2010-12-18 11:57:53; Antygona czy Kreon 2012-10-03 15:16:41; Kto z was czytal Antygone oto moje pytanie Wiec kto mial racje .Zadanie: a jednak przyznaje racje kreonowi antygonie rozprawka, na 1,5 strony a4 z lektury antygona sofoklesa z góry dziękuje za pomoc Zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.Kto miał racje Antygona czy Kreon - rozprawka na max ocene 3 :P. Włącz zaawansowany edytor.. Odpowiedzi.. Nie działała w imię egoistycznych powodów, motywacją jej działań był głos serca.. 85% Rozprawka "Oskarżenie Antygony - obrona Kreona"Kreon i Antygona to bohaterowie dramatu Sofoklesa.. Ich tragedia polega na tym, że wartości te wykluczają się nawzajem.Kreon reprezentuje racje rozumu, Antygona jest po stronie uczucia.. - rozprawka zadanie dodane 5 października 2010 w Język polski przez użytkownika Tomiko15 ( -570 ) [Szkoła podstawowa] antygonaAntygona rozprawka - kto miał rację Antygona czy Kreon?. Ostateczna hipoteza może brzmieć właśnie tak, jak napisałam na początku.. Kto ma racje.. "To, co naprawdę się liczy to odnaleźć swoje powołanie".. Nie .Przydatność 65% Kto ma Racje Kreon czy Antygona.. zadanie dodane 12 września 2010 w Język polski .. Pamiętaj - nie ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi.. Ostateczna hipoteza mo e .Czy Antygona miała racje sprzeciwiając się woli Kreona?. Jest wiele za i przeciw, jednak będę po stronie Antygony, która zaimponowała mi swoją godną postawą.. Opowiedziała się po stronie tradycji, nie .To pytanie jest właśnie sensem tragedii, niemożność ustalenia, kto ma rację tworzy tragizm sytuacji.. Rozprawka: Antygona Na zadanie domowe dostałem pracę, pt., Kto miał rację Antygona, czy Kreon?. 2009 .Napisz rozprawke?. Konflikt ten dotyczy pochówku zwłok Polinika.. Autor w swoim dziele przedstawił konflikt dwóch stron: praw boskich z prawami państwowymi.. Dokonują oni wyboru nie między dobrem i złem, ale pomiędzy pozytywnymi wartościami, którym hołdują.. Najlepsza odpowiedź wybrana przez autora pytania.. Antygona i Kreon jako bohaterowie tragiczni - rozprawka; Kreon jest dobrym czy złym władcą?. no ustalenia, kto ma racj tworzy tragizm sytuacji.. 0 ocen | na tak 0%.. Kto miał rację - Kreon czy Antygona?. Moim zdanie to Antygona.. Proszę o trzy argumenty.. Możliwe jest, że walka zbrojna jest jedyną drogą do uzyskania niepodległości.. 3,121 wizyt..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt