Opis obrazka kto gdzie co robi
Gdzie się znajduje?. Szczegółowy opis całej części ustnej znajdziecie w poprzednim wpisie dotyczącym rozgrzewek i odgrywania ról.. Dlatego jest to fach przeznaczony raczej dla mężczyzn, chociaż nie ma formalnych przeciwwskazań, żeby wykonywały go kobiety.. Na zdjęciu widzę chłopaka.. Kto jest na zdjęciu?. Jednym z najpopularniejszych jest rozpoczęcie od ogólnego opisu tego, co widzimy na zdjęciu, a potem przejście do opisywania szczegółów i dzielenia się własnymi przypuszczeniami.Opis obrazka/ ilustracji wskazówki Podczas opisu obrazka najważniejsze jest, aby podać informacje takie jak: o co?/kto?. Gdzie?. To co należy zapamiętać za każdym razem, gdy opisujesz zdjęcie to „zasada trzech wytycznych.". W zdaniu tym najważniejsze jest odpowiedzieć na 3 podstawowe pytania.. Przydatne zwroty: 1.. Mam do opisania obrazek NA TERAZ opis powiennien zawierać.. Przede wszystkim pamiętaj, aby w opisie ilustracji zawrzeć trzy najważniejsze elementy: Kto?. Kto jest?. kto jest na obrazku gdzie jest co robi Opisując obrazek, warto stosować zasadę od ogółu do szczegółu.. (rodzaj pomieszczenia, otoczenie, krajobraz, pora roku) 3.. Opis obrazka - gdzie - Niemiecki bez problemu - Duration: 9 .W opisie obrazka istotne są 3 elementy: kto/co jest na zdjęciu, gdzie się znajduje, co robi.. Opisujemy od ogółu do szczegółu.. Robię kleksy / Autor Barbara Michalak / 8 maja 2019 8 maja 2019 Opis obrazka lub zdjęcia to świetna praktyka dla tych, którzy chcą przystąpić do ustnego egzaminu maturalnego z języka angielskiego, gdzie jednym z zadań .Opis obrazka to stosunkowo mało skomplikowane zadanie, z którym musicie sie uporać na maturze ustnej na poziomie podstawowym jak i rozszerzonym..

• gdzie?

Metody/Techniki spójrz i opisz, wysłuchaj i oceń, imitacja Formy pracyCo robi?. Potrzebuje krótki opis tego obrazka, ale szczegółowy (kto,gdzie,jak wyglada,co robi) i odpowiedzi na trzy pytania pod obrazkiem krótkie proste.. Inne elementy, którymi można urozmaicić opis, to np.: Wiek;Opis obrazka na maturze.. W tym tekście poznasz kilka przydatnych słów i zwrotów do opisywania obrazków, obrazów czy fotografii.. Proszę o szybko pomoc muszę to jutro dać :cMagazynier - opis.. Jeśli pominiesz choćby jeden z tych elementów, to stracisz cenne punkty!Kto?. Gdy opisujemy ilustrację na egzaminie maturalnym, musimy podać trzy informacje: 1.. Pamiętaj, aby opisując obrazek, używać czasu Present Continuous (She is learning, He's standing, They are watching TV.. Klasa: II LO i Technikum Czas trwania: 1 godzina lekcyjna (45 minut) Cele ucznia zna reguły dotyczące opisu obrazka, opisuje obrazki w prostych zdaniach, czyta poprawnie stworzone przez siebie opisy.. On siedzi na balkonie.. W opisie obrazka ważne są 3 elementy: kto/co jest przedstawione na ilustracji, gdzie się znajduje, co robi.. Przy opisie obrazka zawsze należy się skupid na 3 elementach: Kto ?. Najpierw należy się skupić na ogółach, a potem dopiero powoli przechodzić do szczegółów.1..

Opisz poczególne części obrazka.

(płeć, wiek, wygląd, zawód, stopień pokrewieństwa, …) 2.. No i jak nietrudno się domyślić, Waszym zadaniem jest… opis obrazka:P A konkretnie, wskazanie kto robi co i w jakich okolicznościach (i/lub gdzie).. Przekazując co dana osoba robi używamy czasu Present Continuous e.g.. (tu wyrażamy nasze .2.. Karty , które stosuję m.in na rozgadanie na początku zajęć ( opowiadanie np. co robi dana osoba + dlaczego, gdzie jest, jak wygląda, ile ma lat itd); jako podsumowanie tematu lub po prostu na przećwiczenie opisu obrazka.Opis obrazka lub zdjęcia - świetne ćwiczenie, dzięki któremu już zawsze z łatwością opiszesz to co widzisz.. Gdzie się znajduje?. Zdjęcie przedstawia dwoje ludzi biegających w parku.Opis obrazka po niemiecku.. Opis obrazka warto zacząć od opowiedzenia ogółów.OPIS ILUSTRACJI: 1.. Gdy opisujemy ilustrację na egzaminie maturalnym, musimy podać trzy informacje: 1.. Opisujemy obrazki.. Gdzie się znajduje.Opis obrazka po angielsku: wstęp.. W opisie takim zawieramy informacje najważniejsze (nie ma potrzeby opisywania kształtu oczu czy ubrań, chyba że jest to ważne dla tematyki obrazka), 4.Ale ja wolałbym bardziej opis zawodu, niżeli opisywanie na czym polega to co on robi..

(znajduje się na obrazku) o gdzie?

Informacje o wybranym zawodzie (Magazynier) .. co może powodować urazy będące potem przyczyną bólów rąk, ramion i pleców.. Opis obrazka po angielsku to naprawdę nic trudnego - wystarczy poznać kilka podstawowych wyrażeń.. Opis odbywa się od ogółu do szczegółu 3.. Gdzie się znajduję?. Zapytacie: to .opis powinien zawierac: kto/co sie znajduje, co robi, gdzie robi, opis wygladu/cech, wlasne skojarzenia z sytuacja na obrazku itdBez zbędnego rozpisywania się na temat opisu obrazka, chcemy, abyś przeczytał nasz wcześniejszy wpis, w którym znajdziesz dokładny opis tej części egzaminu.. .Opis obrazka powinien zawierać trzy podstawowe elementy: Kto jest na obrazku?. Grunt to dostać pracę w dobrej pro rozwojowej firmie gdzie .Ogólny opis tej drugiej znajdziesz w naszym artykule "Jak wygląda matura ustna z języka angielskiego".. Dlaczego?. Gdzie?. Z tego tekstu dowiesz się natomiast, na czym dokładnie polega zadanie drugie na maturze ustnej, czyli opis obrazka po angielsku, oraz co zrobić, aby otrzymać maksymalną liczbę punktów.Opis obrazka i 3 pytania 11 Wypowiedź na podstawie materiału i 2 pytania 16 Gratulacje!. Początek opisu a) przedstawienie osoby (osób)Opis obrazka.. Najprościej ująć te informacje w jednym zdaniu, a następnie przejść do bardziej szczegółowego opisu.Matura ustna z angielskiego - Opis obrazka Przed nami druga część matury ustnej, jest nią opis obrazka..

Opis obrazka po szwedzku, czyli od ogółu do szczegółu.

Uwzględnienie tych elementów sprawi, że egzaminator przyzna Ci punkty za poruszenie tematu.. Za podanie tych 3 informacji (nawet w 1 zdaniu) otrzymacie już 1 punkt.Opis obrazka po angielskuto coś z czym mamy do czynienia przede wszystkim na maturze ustnej z angielskiego.. Stosujemy czasy Present Continuous i Present Simple.. Co robi?, potem dopiero uzupełniamy opis dodatkowymi informacjami, nastrój, pogoda, atmosfera, ubiór itd.. Za taką wypowiedź dostaniecie cały jeden punkt, aż cały jeden punkt:).Opis obrazka jest jednym z zadań maturalnych.Jest kilka sposobów rozwiązywania tego zadania.. (czym się właśnie zajmuje) 4.. Gdzie?. Aby uczniowie pokazali swój zakres słownictwa, dobrze jest przekazać im, aby używali różnych zwrotów i fraz, które są bardzo pomocne do opisu obrazka.Proszę obejrzeć filmiki na YouTube: Opis obrazka po angielsku Opis obrazka - matura ustna z angielskiego Opis obrazka na maturze.. Matura ustna wymaga od nas płynnego formułowania myśli i umiejętności wypowiedzenia jej w języku angielskim oraz zachowania odpowiedniej struktury opisu, dlatego ważne jest aby zapoznać się z zasadami opisywania obrazka po .Opis obrazka po szwedzku może przydać się nie tylko na egzaminie, ale w codziennych sytuacjach.. Gdzie się znajduje.. Pierwsze pytanie jest zawsze do obrazka, drugie dotyczy Waszej opinii na dany temat zaprezentowany na ilustracji, a trzecie pytanie zawszeOpis obrazka język angielski..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt