Charakterystyka rasy pszczół
Rasa ta jest dość plastyczna, da się .Pszczoły rasy kraińskiej są średniej wielkości, szczuplejsze niż Apis mellifica o długim zawieszeniu odnóży.. autor: darson » śr kwie 18, 2018 8:45 am Ostatni post darson pn kwie 23, 2018 7:37 pm 11 Odpowiedzi OdpowiedziPszczelarstwo/Rasy/Apis mellifera mellifera.. (Apis m. carnica) przez hodowców pszczół na przełomie XIX i XX wieku populacja rodzimej pszczoły środkowoeuropejskiej drastycznie zmalała.. Rasa środkowoeuropejska - Apis mellifera mellifera L. Pszczoła środkowoeuropejska pojawia się na terenach nizinnych Europy od Alp, Karpat i Sudetów aż po południowe krańce Skandynawii.. Odradzamy Buckwasty i pszczoły rasy Kaukaskiej, przynajmniej wstrzymać się z tymi gatunkami przez pierwsze 2-3 lata, kiedy będziemy nabierać doświadczenie i wiedzę praktyczną.Pszczoła Buckfast ma dość charakterystyczny wygląd - jest duża i ma szerokie, żółte paski na tergitach.. Pszczoła środkowoeuropejska - ma ona ubarwienie szaro brunatne, średniej wielkości.. Najczęściej spotykamy pszczoły rasy:-kraińskiej-kaukaskiej-włoskiej Istnieje także specjalnie wyselekcjonowana "rasa" pszczół o nazwie Bucfast.. W ciepłym, łagodnym klimacie żółte kaukaskie pszczoły czują się najbardziej komfortowo.Charakterystyka ras pszczół miodnych.. Bardzo produktywnymi odmianami są na przykład środkowo-rosyjski, ukraiński step, karpacki itp. FAQ Wyloguj..

Tematy; Jaką rasę pszczół wybrać?

RASY PSZCZÓŁ I ICH CHARAKTERYSTYKA.. W polskich pasiekach najczęściej utrzymywane są pszczoły rasy kraińskiej, środkowoeuropejskiej i kaukaskiej.Charakterystyka płodności macicy tej rasy pszczół jest uderzająca: może osiągnąć nawet 1700 jaj dziennie.. W rzeczywistości pszczoły nazywają owady z rodziny Hymenoptera ostrym żądłem i złotym brzuchem, pokrytym czarnymi paskami.. Charakterystyka pozostałych ras opisana w art. nr 27 w Czytelni.. Znajdziemy je również w carnicy, bliżej poznania rasy.wróć do „%s" rasy pszczÓŁ i ich charakterystyka Przejdź do: Wybierz forum ------------------ AKTUALNOŚCI PSZCZELARSKIE POGOTOWIE PSZCZELARSKIE SEZON 2018 SEZON 2017 SEZON 2016 SEZON 2015 SEZON 2014 SEZON 2013 CO SŁYCHAĆ W PASIECE?Rasy pszczół mogą się różnić na różne sposoby.. ElementemRasy pszczół miodnych w Polsce Polscy pszczelarze, dążąc do intensyfikacji produkcji, wykorzystują różne rasy i odmiany pszczół.. W obrębie tego gatunku wyróżniamy kilka odmian geograficznych, zwanych rasami.. Pozytywne wyniki uzyskują w produkcji mleczka i wosku.W austriackim rejonie Weinviertel (dolna Austria), a więc na obrzeżu właściwego rozprzestrzeniania się pszczół rasy Carnica, Guido Sklenar zajmował się selekcją miejscowej pszczoły.. Łagodność w połączeniu ze spokojnym odsiadywaniem plastrów przez pszczoły należy do cech charakterystycznych pszczoły Buckfast.CHARAKTERYSTYKA RAS PSZCZÓŁ Opracował: Grzegorz Stanek 1 ZNAKOWANIE MATEK Głównymi, dwoma celami znakowania matek pszczelich jest możliwość identyfikacji oraz łatwiejsze odnalezienie w roju..

Jest to optymalna, standardowa rasa pszczół.

Hodowane przez nas pszczoły należą do gatunku pszczoła miodna właściwa (Apis mellifera).. Zmień rozmiar czcionki .. Miód jest oczywiście głównym produktem pszczelarstwa.. Rasa ta cechuje się krępą budową ciała i ciemnym owłosieniem.. Kárník typy skał, jest ich kilka.Marzec 15, 2020 Marzec 15, 2020 Kinga Pryputniewicz-Młot Brak komentarzy linie pszczół, pszczoły krainki, rasy pszczół Pszczoła kraińska ( Apis mellifera carnica ), popularnie nazywana krainka , to jedna z najpopularniejszych ras pszczół w Polsce.. Pszczelarze dostarczają na rynek i nie mniej cenne propolis, mleczko pszczele, wosk i perga.Różne rasy i linie pszczół hodowane w naszej pasiece.. Jej rozwój ograniczają Pireneje i Ural.. RASY PSZCZÓŁ Kraińska macedońska - populacje górskiej pszczoły kraińskiej zasiedlające Półwysep Bałkański.. Pszczoły miodne zbierają nektar i pyłek kwiatów, który jest ich pożywieniem i zapylają rośliny owadopylne (np. drzewa owocowe, rzepak).Rośliny, które dostarczają pszczołom surowca do produkcji miodu są nazywane miododajnymi.Do produktów pszczół miodnych należą: miód .Rasy pszczół w Rosji są hodowane najróżniej..

Długość języczka wynosi 5,9-6,3 mm ...Rasy pszczół.

owady działa waży około 105 gramów, Trutnia - 230 macicy pszczół Kárník również dość mały - do 185-205 długość owadów trąba tego gatunku 6.4-6.8 mm.. 1/5 Następne .. Jednak zalecane jako najlepsze do hodowli w naszych warunkach są trzy rasy: środkowoeuropejska, kaukaska i kraińska.. Zobacz także.. Należy do pszczół bardzo łagodnych, nie wykazujących zachowań agresywnych nawet przy niesprzyjającej pogodzie czy w przypadku braku pożytków.Jaką rasę pszczół wybrać?. Pszczelarze są hodowane i utrzymują tę rasę, można powiedzieć, przez wieki.. Z ogólnego wyglądu ubarwienie młodych robotnic w masie odbieramy jako szare, a to od koloru owłosienia, które skutecznie przysłania ciemną barwę powłoki ciała.Później już róbta co chceta jak to pisał jeden z naszych byłych Forumowiczów.. Charakterystyka .. Ta rasa pszczół cechuje się krępą budową ciała i ciemnym owłosieniem.Ucieczka pszczół na plastry skrajne, ,,wylewanie się pszczół z ula", rozbieganie utrudnia nie tylko przeprowadzenie przeglądów, ale i wyszukiwanie matki.. Dużą sile rozwoju ma w maju i czerwcu.. Na jakiej podstawie można odróżnić jedną rasę od drugiej.. Pszczoła środkowoeuropejska - inaczej nazywana też pszczołą miodną właściwą.Więcej charakterystyka pszczół Buckfast: duży rozwój na wiosnę; ekstremalnie łagodne; bardzo dobrze zimują i mają mniejsze spożycie w czasie zimowania niż inne rasy; bardzo dobrze przystosowane do stref z ostrzejszą zimą; mają najmniejszą tendencję do rojenia; są bardzo czyste (z tego powodu nie chorują) są bardzo dobrymi .Rasy pszczół - charakterystyka czterech najpopularniejszych ras w polskiej hodowli ..

Jednak każda rasa pszczół ma swoje wady i zalety.

Na czym i dalej rozważymy.. RASA KRAIŃSKA (CAR) Rasa ta jest bardzo popularna w kraju.. Tematy: 14 • Strona 1 z 1.. Wczesne pożytki wykorzystuje częściowo.. Starałem się dowiedzieć jak można w tak rozległym kraju utrzymać lub kogoś zmusić do trzymania jednej linii.. Linia ta wyróżnia się bardzo dużą plennością matek, wczesnym i dynamicznym rozwojem wiosennym, wysoką miodnością oraz wybitną łagodnością - spośród krainek jedna z najłagodniejszych linii.Strona główna » PSZCZOŁY » RASY PSZCZÓŁ I ICH CHARAKTERYSTYKA.. Zaloguj się, aby dodać własne zdjęcie do tego artykułu!. Pszczoły tej rasy bardzo dobrze zimują, mają wczesny rozwój, z reguły tworzą silne rodziny, miodne, łagodne, zdrowe, gromadzą duże ilości pyłku.. W ten sposób można odróżnić jedną rasę od innej z .Mamy tylko jedną rasę i linie.. Rasa środkowo - europejska Linie objęte programami hodowlanymi ochrony zasobów genetycznych.. Jest silnie zróżnicowana biologicznie, odznacza się dobrym rozwojem rodzin, umiarkowaną rojliwością i zaznaczającą się czasami agresywnością.. 1/5 Następne .. Podchodziłem do tematu kilka razy i w końcu otrzymałem odpowiedź.. To bardzo przyjazne pszczoły, które zbierają dużo miodu i nie chorują.. Robotnice mają dość jasne ubarwienie (często z żółtymi paskami),Rasy pszczół miodnych i ich charakterystyka Rasa środkowoeuropejska - Apis mellifera mellifera L. Pszczoła środkowoeuropejska pojawia się w nizinach Europy od Alp, Karpat i Sudetów, aż po południowe krańce Skandynawii.. jako młody nauczyciel przybył on do Mistelbach, gdzie zbudował własną pasiekę.Oferowane w sprzedaży matki pochodzą bezpośrednio od oryginalnego materiału reprodukcyjnego z pasieki hodowlanej Sklenar Biene (Austria).. Dla niektórych osób, liczba ta może wynieść do 8 mm.. Pszczoła ta jest ciemna i ma stosunkowo szeroki korpus.pasieka stacjonarna i hodowla pszczÓŁ poŁoŻenie pasieki, ule i sprzĘt pasieczny pozostaŁe sprawy matki pszczele powitanie - przedstaw siebie i swojĄ pasiekĘ pszczelarzom z naszego forum zdrowie pszczÓŁ Żarty i kawaŁy & fascynujĄce ciekawostki z Życia pszczÓŁ roŚliny miododajne - baza poŻytkowa przygotowywanie rodzin pszczelich .Wymiary tej rasy nie jest zbyt duży.. Źródło: miodna (Apis mellifera) - gatunek owada błonkoskrzydłego z rodziny pszczołowatych (Apidae)..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt