Test z quo vadis z odpowiedziami
Przeczytałeś opracowanie - sprawdź czy zdasz na 6.Test Quo vadis, Quo vadis podręcznika Lektury dla Klasa III.. Zawiera nieodpowiednie treści?. 12 Obserwuj autora Zobacz profil Zobacz podobne .Pytania na sprawdzian z lektury Quo vadis ?. Neron, ponieważ chciał dokończyć swoje pieśni.Zobacz quiz: "Quo vadis".. A) walka pogan z chrześcijanami B) życie ludzi na wsi .. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Pobierz jako PDF Wyświetl pytania.. Szkoła podstawowa.. Tylko jedna odpowiedź jest prawidłowa.. Ustalenie czasu jest możliwe, dzięki wykorzystaniu przez Sienkiewicza kilku faktów historycznych:-- Wojna w Armenii z Partami, z której powraca Winicjusz (63 r.)Plik test Quo vadis.doc na koncie użytkownika Edith12 • folder Lektury - opracowania, ćwiczenia • Data dodania: 5 lut 2010.. Quiz w Poczekalni.. Drukuj test.Język polski, Sprawdziany i testy Quo vadis - test z lektury.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Przeczytaj uważnie tekst, a następnie zaznacz odpowiedzi.. Sprawdź ile pamiętasz z tej wspaniałej książki!. Rozwiąż test » Jeszcze nie rozwiązywałeś/aś tego testu.. KLUCZ ODPOWIEDZI 1.. Odpowiedź ta sprawiła, że apostoł powrócił i przyjął swoje przeznaczenie.Quo Vadis Obowiązkowa lektura, każdego Polaka i nie tylko..

3.Quo vadis - test wiedzy.

Materiały powiązane z testem: Test: Potop - Henryk Sienkiewicz Test ze znajomości Potopu Henryka Sienkiewicza.Dozwolone jest pobieranie materiałów oraz ich modyfikacja (przystosowanie, przeróbka) wyłącznie do własnego użytku dydaktycznego związanego z wykonywanym zawodem nauczyciela w danej placówce szkolnej i prezentowanie ich na forum szkoły (w tym innym nauczycielom i rodzicom uczniów).Quo vadis?. „Gdy ty opuszczasz lud mój, do Rzymu idę, by mnie ukrzyżowano po raz wtóry" - miał odpowiedzieć Zbawiciel.. Ligia była zakładniczką z plemienia Ligów, córką króla, oddaną pod opiekę Plaucjuszom, którzy traktowali ją jak córkę.We wtorek 18.12 pierwszy dzień próbnego egzaminy ośmioklasisty z kuratorium.. 0 Obserwuj autora Zobacz profil Zobacz podobne .Test z lektury - Quo Vadis!. Sprawdź, co pamiętasz i odpowiedz na pytania.. Kim był Chilon Chilonides i co się z nim stało ?. - Jestem szczęśliwy - odrzekł Winicjusz.. Kto jest przyjacielem Marka Wincjusza ?. Lektury szkolne.. Książka została wydana w 1895 roku.. Henryk Sienkiewicz, "Quo vadis" - test z lektury.. Na początek .Quo vadis Petroniusz¹ obudził się zaledwie koło południa i ak zwykle, zmęczony bardzo.. Kto opiekował się Ligią, gdy poznał ją Wincjusz ?. Którego z problemów nie porusza powieść "Quo vadis"?.

Dobrze pamiętasz Quo vadis?

Henryk Sienkiewicz.. Jak zginął św. Piotr a jak św.Quo Vadis Dobra okazja, by sprawdzić, czy przeczytało się lekturę NAPRAWDĘ uważnie, czy tylko 'na odwal' Rozwiąż test » Jeszcze nie rozwiązywałeś/aś tego testu.. Od pewnego czasu zdrowie ego zaczęło się psuć.. Sam mówił, że rankami budzi się akby zdrętwia-Zgodnie z zastosowaniem zasady konkurencyjności w rozumieniu Wytycznych Ministra Infrastruktury i Rozwoju w zakresie kwalifikowania wydatków w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, dnia 11.03.2015 r. ogłoszono zapytanie ofertowe na przeprowadzenie badań standaryzacyjnych w związku z realizacją projektu „QUO VADIS?Lektury Quo vadis / Quo vadis.. Jak miał na Imię Winicjusz.Test poświęcony powieści H. Sienkiewicza "Quo vadis" składa się z dwóch części.. D) czasy starożytne 3.. Takie pytanie zadał uciekający z Rzymu święty Piotr Chrystusowi, który mu się ukazał.. Będąc z wizytą u Pomponii i Aulusa Marek Winicjusz zobaczył niezwykłą dziewczynę z rodu Ligów, którą gospodarze gościli w swoim domu, zachwycił się jej urodą i wdziękiem.. Wyślij zgłoszenie.. Neron, Petroniusz, Piotr Apostoł 2.. Uzasadnij swoją odpowiedź, przywołując dwa przykłady z powieści.Czas akcji powieści nie został w toku narracji ściśle określony - wiadomo jedynie, że wydarzenia rozgrywają się w drugiej połowie I wieku naszej ery za panowania Nerona (54 - 68)..

Klasa 7 ...Quo vadis opracowanie, streszczenie.

Sienkiewicz, pisząc "Quo vadis" inspirował się obrazami „Uczta Nerona" oraz „Pochodnie Nerona" namalowanymi przez:Zobacz 3 odpowiedzi na zadanie: Quo Vadis, pytania.. 12 Obserwuj autora Dodaj do ulubionych 0. .. Test wiedzy z „Quo Vadis" .. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Poznał ją w domu Aulusa Plaucjusza, gdzie przebywał po wypadku.. W jakich okolicznościach Winicjusz poznał Ligię?. Jak dobrze orientujesz się w dziejach Ligii i Marka Winicjusza?. Publikujemy arkusze i prawidłowe odpowiedzi z próbnego .Petroniusz w swoim liście do Winicjusza krytycznie pisze o sobie: a jednak czasem wydaje mi się, że jestem takim Chilonem i niczym lepszym od niego.Czy w całym utworze Quo vadis odnajdujesz takie sytuacje, które potwierdzają tę opinię?. Kogo oskarżono o śmierć córki Nerona?. Drukuj test.Plik test quo vadis z odpowiedziami.pdf na koncie użytkownika roy.tan • Data dodania: 30 mar 2017.. Test formatywny część druga - przyczynek do charakterystyki Petroniusza.Quo vadis - Henryk Sienkiewicz, test z lektury .. Inne tryby nauki.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Pobierz jako PDF Wyświetl pytania.. Inne tryby nauki.. Skomentuj.. Na lekcję polskiego.. Rozpocznij test.. Zauważyłeś literówkę, błąd ortograficzny lub stylistyczny?. A) miejsce, czas, narrator, bohater 2.. Sprawdź ile pamiętasz z tej wspaniałej książki!.

Kto i do kogo mówi : "Quo vadis, Domine?"

Udostępnij.. Materiały powiązane z testem: Test: Quo vadis - Henryk Sienkiewicz Test ze znajomości lektury Henryka Sienkiewicza pt. Quo Vadis.TEST SPRAWDZAJĄCY KOMPETENCJE CZYTELNICZE Z ZAKRESU LEKTURY .. Quiz wiedzy o lekturze "W pustyni i w puszczy" nadesłany przez Panią Julię Tańculę na konkurs "Kto pyta - nie błądzi".Jeśli chcesz usunąć testy, które opublikowałeś (lub testy, które uważasz za niewłaściwe), skontaktuj się z nami.. B) starożytny Rzym i Ancjum"Quo vadis" - test znajomości lektury.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Quo Vadis, test z lektury Test z lektury Quo Vadis Henryka Sienkiewicza.. - Dokąd idziesz?. Test formatywny część pierwsza - o świecie przedstawionym w "Quo vadis" - zadania od 1. do 6.. We wtorek, 18 grudnia w całym kraju rozpoczął się próbny egzamin ósmoklasisty, organizowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną.. Napisz do nas.. Czy Petroniusza z Quo vadis można nazwać epikurejczykiem?. Była Ligami, a konkretniej ojciec wodzem Ligów, a matka jego żoną 4.. Na początek uczniowie pisali test z języka polskiego.. Zaznacz poprawną odpowiedź, aby przejść do następnego pytania.. Powiadom znajomego.. Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Egzamin ósmoklasisty 2018 CKE - POLSKI.. Poprzed-Zdrowie niego dnia był na uczcie u Nerona², która przeciągnęła się do późna w noc..Komentarze

Brak komentarzy.


Regulamin | Kontakt