Niebezpieczna sytuacja synonim
Osobiście wywodziłbym je od słowa piecza, ale tu powstaje pewien problem.. perilous przymiotnik + situation rzeczownik.. Słownik Niebezpieczny definicja.- Myśl o innych Kibicach, o tym jak Twoje zachowanie wpływa na bezpieczeństwo innych - nie prowokuj niebezpiecznych sytuacji.. Automatyczne tłumaczenie (nie gwarantujemy jego poprawności): niebezpieczna sytuacja.. Szanowni Państwo, chciałem zadać pytanie o etymologię słów bezpieczny i niebezpieczny.. Najważniejsze grupy znaczeniowe: » kryzysowy - jako określenie problemu ciężkiego do rozwiązania » kryzysowy - w odniesieniu do czyjego ciężkiego stanu » kryzysowy - odnośnie stopnia trudności sytuacji » kryzysowy - w odniesieniu do sytuacji bez wyjścia » kryzysowy - odnośnie określenia poważności stanu zdrowiaSynonimy te podzielone zostały na 22 różne grupy znaczeniowe.. W niniejszym słowniku synonimów języka polskiego dla słowa ryzykowny znajduje się łącznie 166 synonimów.Synonimy te zostały podzielone na 26 różnych grup znaczeniowych.Witam, coraz częściej w literaturze popularnej pojawiają się zestawienia: elementy dywizji, elementy armii, elementy korpusu użyte jako synonim jednostki, oddziału, formacji, grupy żołnierzy.. Mam pytanie dotyczące słowa niebezpieczny.Co ono oznacza, każdy wie, tylko czy nie powinno oznaczać czegoś odwrotnego.. Czy poprawne są następujące użycia: Niektóre elementy dywizji pomagały przy budowie umocnień.Synonimy słowa „napięty" z podziałem na grupy znaczeniowe ..

To jest niebezpieczna sytuacja Wasza Wysokość.

troskliwość .. «sytuacja, w której doznajemy takiego uczucia .. 28.05.2010.. Za odpowiedź z góry dziękuję i pozdrawiam.Niebezpieczne sytuacje w autobusach opisują w listach nasi czytelnicy.. Słowo „niebezpieczny" w słownikach zewnętrznychSynonimy te podzielone zostały na 1 grupę znaczeniową.. Lista słów i wyrażeń podobna do słowa ryzykowny: ryzykowny krok.. Także w ciągu dnia zdarzają się napastliwi podróżni.Dlatego że, jeżeli wierzysz w upadek i Twoje założenie okaże się błędne, fakty, nie mity, możesz przyjąć założenia które prowadzą do niebezpiecznych sytuacji.. A year on from the earthquake, the situation in Haiti remains chaotic, the country is still in a state of emergency and the majority of the population is living .hardcore (użycie wyrazu obcego w języku polskim): ·↑ 1,0 1,1 1,2 Hasło hardcore w: Maciej Czeszewski, Słownik polszczyzny potocznej, Warszawa, Wydawnictwo Naukowe PWN, 2006, ISBN 83-01-14631-1, ISBN 978-83-01-14631-3.· ↑ Hasło hardcore w: Zygmunt Saloni, Włodzimierz Gruszczyński, Marcin Woliński, Robert Wołosz, Słownik gramatyczny .położenie sytuacja ~, conflicting - sytuacja konfliktowa ~, dangerous sytuacja niebezpieczna ~, emergency sytuacja nadzwyczajna ~, flood sytuacja powodziowa ~, flood threat sytuacja zagrożenia powodziowego ~, health risk sytuacja zagrożenia zdrowia ~, impermissible sytuacja niedopuszczalna ~, potentially hazardous sytuacja potencjalnie .Niebezpieczna sytuacja na drodze..

Słownik synonimów do słowa ryzykowny.

Synonimy te podzielone zostały na 38 różnych grup znaczeniowych.. Jeżeli znasz inne synonimy do słowa „niebezpieczeństwo" lub potrafisz określić ich inny kontekst znaczeniowy, możesz je dodać za pomocą formularza dostępnego w opcji dodaj nowy synonim .Czasy ostateczne i obecna sytuacja polityczna na świecie.. Czasy ostateczne i obecna sytuacja polityczna na świecie.. Synonim: Groźny, Śmiertelny, Zabójczy, Zagrażający; Broń: Śmiercionośna Ryzykowny.. Najistotniejsze grupy znaczeniowe: » napięty - w odniesieniu do osoby znerwicowanej » napięty - w kontekście obawiania się czegoś » napięty - jako cecha nastroju pełnego napięcia » napięty - w odniesieniu do napiętej sytuacji » napięty - w kontekście pobudzenia emocjonalnegoRok po trzęsieniu ziemi sytuacja na Haiti nadal jest chaotyczna, kraj wciąż znajduje się w sytuacji kryzysowej, a większość ludności żyje w skrajnie niebezpiecznych warunkach.. perilous situation kolokacja.. Niełatwe są podróże po zakończeniu meczu, gdy komunikacją miejską władają rozkrzyczani kibice.. Synonimy NiedergangRE: Niebezpieczna sytuacja Jeżeli potrafisz się skupić tylko na jednym kierunku i zmieniasz pas patrząc się ciągle tylko w lusterko i nie kontrolując tego co jest przed tobą, zwłaszcza jeżeli mówisz, że prędkości są znaczne to chyba jest problem z twoją technika jazdy i powinieneś się gdzieś douczyć, bo stwarzasz konkretne .To niebezpieczna sytuacja, Wasza Wysokość..

Ta sytuacja na basenie była za ciężka.

Jeżeli znasz inne określenia do słowa „niebezpieczny" lub potrafisz określić ich nowy kontekst znaczeniowy, możesz je dodać za pomocą formularza dostępnego w opcji dodaj nowy synonim.. Synonim: Ciężki, Niebezpieczny, Poważny, Trudny; Sytuacja: Krytyczna Antonim: Dobry.. Czy nie powinno używać się w takich konstrukcjach czasowników modalnych musieć lub powinien?. Słownik Kryzysowy definicja.Im dłużej została zatrzymana, tym więcej niebezpieczny jej sytuacja stałaby się.. Przykład: wyjątkowo ciężka sytuacjaCo to jest Kryzysowy?. Posted By globalne-archiwum.pl on 21 grudnia, 2016 .. USA to także synonim wojen, mowa tutaj o wojnie w Kuwejcie, na Bałkanach, w Afganistanie, Iraku czy teraz Syrii.. - Nie tolerujemy łamania prawa na stadionie.. Szczególną uwagę zwracamy na akty rasizmu, ksenofobii, wandalizmu, chuligaństwa, alkoholizmu i narkomanii - takie zachowania będą zawsze wykluczane z naszego .Synonimy.. Tłumaczenie mowy, funkcje offline, synonimy, .Wyjątkowo Synonim.. To także ekspansja NATO oraz UE.Substancja niebezpieczna - substancja chemiczna albo mieszanina substancji chemicznych, która ze względu na swe właściwości fizyczne, chemiczne lub biologiczne może, podczas ich stosowania lub użytkowania, stanowić zagrożenie dla zdrowia lub życia człowieka bądź wywierać szkodliwy wpływ na środowisko naturalne.Proszę o odpowiedź na pytanie, czy czasownik mieć w zdaniach typu ,,On ma coś zrobić", ,,Masz tam pójść" w polszczyźnie oficjalnej jest użyty poprawnie..

"niebezpieczna sytuacja" — Słownik kolokacji angielskich .

Jeżeli znasz inne wyrazy o podobnym znaczeniu do słowa „niebezpieczna" lub potrafisz określić ich inny kontekst znaczeniowy, możesz je dodać za pomocą formularza dostępnego w opcji dodaj nowy synonim.. Zwykła kolokacja.Rok po trzęsieniu ziemi sytuacja na Haiti nadal jest chaotyczna, kraj wciąż znajduje się w sytuacji kryzysowej, a większość ludności żyje w skrajnie niebezpiecznych warunkach.. Tak czy owak była zbyt niebezpieczna, by mieć obok niego.Rok po trzęsieniu ziemi sytuacja na Haiti nadal jest chaotyczna, kraj wciąż znajduje się w sytuacji kryzysowej, a większość ludności żyje w skrajnie niebezpiecznych warunkach.. Jeżeli znasz inne odpowiedniki znaczeniowe do słowa „konfliktowy" lub potrafisz określić ich inny kontekst znaczeniowy, możesz je dodać za pomocą formularza dostępnego w opcji dodaj nowy synonim .Synonimy te zostały podzielone na 7 różnych grup znaczeniowych..Komentarze

Brak komentarzy.