Opis dnia z godzinami po niemiecku

opis dnia z godzinami po niemiecku.pdf

Tym razem zajmiemy się zwrotami związanymi z opisem przebiegu dnia.. .Brak wiedzy na temat cech człowieka, może być w Niemczech bardzo irytujące.. Pory dnia:Przydatne zwroty - przebieg dnia.. Na razie napisałam jedynie godzinę i co wtedy robię.. Następnie robię prace domowe i pomagam rodzicom.. Pozniej pomagam w przygotowaniu kolacji, sciele lozko i zmywam naczynia.. gram na komputerze(od 17 -19) wt.. 84% Opis dnia w czasie .Podawanie godziny po niemiecku.. Mam za zadanie napisać krótki opis swojego dnia.. po niemiecku oraz w jaki sposób odpowiedzieć na to pytanie.Dni tygodnia po niemiecku są postawą o której należy pamiętać ucząc się niemieckiego.. Po obiedzie spotykam się z przyjaciółmi.. Przeważnie przed 12 idę spać.Godziny po niemiecku to podstawa umiejętność jaką należy opanować w języku niemieckim.. Praca dla opiekunek seniorów Seniorenbetreuerin Jobs Ingrijitoare varstnici Работа за болногледачи Usługi opiekuńcze 24h Betreuung & Pflege Live-in companionship & careGodziny po niemiecku Czas w języku niemieckim .. - O jedenastej; Um siebzehn Uhr zehn - O siedemnastej dziesięć; Przy okazji warto znać jak jest zegar po niemiecku.. "Opis dnia po niemiecku to łatwy i przydatny temat w codziennej rozmowie.. / Jest wietrznie/ bardzo wietrznie; Es ist windig.. Po obiedzie mam czas wolny.. Oto prezentuje cechy charakteru po niemiecku, których powinieneś się nauczyć chociażby w 30 procentach..

Opis dnia z godzinami.

Opis dnia po niemiecku to zestawienie czynności, które wykonujemy w ciągu dnia, stosownie do pory.. Od 16 do 17 odrabiam lekcje 8. od 18 do 20 spotykam sie z przyjaciolmi 9. o 22 myje zeby 10. o 22:30 idę spać .Opis jednego dnia w szkole po niemiecku?. Należy pamiętać, że dni tygodnia po niemiecku, jak większość wyrazów tego typu, zapisujemy wielką literą.Liczby po niemiecku Dni tygodnia po niemiecku Miesiące po niemiecku Pory dnia i pory roku po niemiecku Daty po niemiecku .. Prosiłabym tylko aby nie korzystać z transpolatoru czy jakos tam xD tylko samemu to przetłumaczyc inaczej nie uznam odpowiedzi!. Sniadanie jem o 7:30 4. w szkole jestem od 8 do 15 5. o 15 idę do domu 6. o 15:30 jem obiad 7.. Niemiecki dla opiekunek seniorów.. ( Pamiętamy czasownik rozdzielnie złożony nasze auf musi iść na koniec .Chcąc podać godziny z minutami, robimy to używając przyimków: playnach: po: playvor: przed: W mowie oficjalnej powyższe przyimki nie są przeważnie stosowane, choć coraz częściej zarówno w mowie potocznej jak i tej bardziej oficjalnej w użyciu są obie formy.. Albo poprawnie przetłumaczyć: 1.. Przydają one się na każdym kroku, na przykład w planie lekcji, określaniu swoich planów na najbliższe dni, lub podawaniu daty po niemiecku.. Możemy znać oba sposoby, ale wystarczy dobre opanowanie jednego z nich, aby powiedzieć .Na dzisiejszej lekcji zapoznacie się ze zwrotami, które pomogą ustalić Wam porę dnia, dzień tygodnia czy miesiące po niemiecku..

Opisz swój dzień po niemiecku.

( Pamiętamy czasownik rozdzielnie złożony nasze auf musi iść na koniec zdania) 2. .. niemiecki podróże Czasowniki z przyimkami Opis przyjaciela po niemiecku Falsch Frënn (LU-DE) niemiecki, czasowniki nieregularne Moja lekcja verbes allemand lexique Frasi tedesco Мой .Opis dnia po niemiecku z godzinami Dopytaj ; Obserwuj Zgłoś nadużycie!. Znajdą się tutaj czasowniki zwrotne, czasowniki rozdzielnie złożone, jak i odmiana zaimka zwrotnego przez przypadki.. Na obiad najchetniej jem zupe pomidorowa, a na drugie danie ziemniaki, mieso i salatke.. do pt. wstaje o 7.00 i jem śniadanie.. Około 21 biorę prysznic, ubieram pidżamę i idę spać.. 2012-09-07 20:28:24 Opis najlepszego dnia z życia po niemiecku 2013-10-09 22:51:35 Napiszecie mi opis pokoju po niemiecku ?. a więc to jest mój plan: 6:00 - wstaję i ubieram się.. Godziny po niemiecku są proste, o ile dobrze opanowaliśmy liczby po niemiecku :) Aby je przećwiczyć spróbuj ustawić na zegarku losową godzinę, a później odczytać ją po niemiecku.Obiad mam o 15:15.. Es gießt in Strömen powiemy, jeśli leje jak z cebra!Musze napisac na niemca opis dnia, oto tekst po polsku: "Wstaje o 6.45 i ide sie myć, o 7 jem sniadanie.. Posegregowałem wiedzę od najbardziej do najmniej przydatnej.. Z poniższego artykułu dowiecie się, jak zapytać „która jest godzina?".

Plan dnia po niemiecku.

od Sawicki97 26.03.2011 Zaloguj się by dodać komentarz Co chcesz zrozumieć?. Tak, tak… Tak samo jak godzina!Opis dnia po niemiecku - ucz się z Fiszkoteką Jeśli opanowałeś już podstawowe słownictwo i gramatykę niemiecką najwyższy czas, aby spróbować swoich sił w tworzeniu krótkich opisów.. Ze szkoły wracam o 14 i ide jesc obiad, o 15 ide na dwor z kolegami, po powrocie do domu ide odrabiac lekcje potem gram na komputerze i oglądam tv, o 20.45 ide na praktyki.. Wszystkie wyrażenia łączą się z konkretnymi dla nich przyimkiem jak przedstawiliśmy w tabeli poniżej.. Tekst zawiera zdania z czasownikami zwrotnymi oraz z czasownikami rozdzielnie złożonymi.. 2012-05-27 21:49:29Zadanie: opis dnia po niemiecku z tłumaczeniem na polski Rozwiązanie: wstaje rano 6,45 biorę prysznic ubieram sie potem jem śniadanie o 7,30 wychodze do Zamknij W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.Jak opisać swój dzień po niemiecku?. Teraz muszę to na zdania przekształcić, a zupełnie nie mam pojęcia jak.. Zapraszamy do zapoznania się z podstawowymi zwrotami, które pomogą Wam poradzić sobie z tym wypracowaniem.. Do szkoły wychodze o 7.20.. 6:30 -jem śniadanie.A teraz ułożymy kilka zdań z powyższymi czasownikami: 1..

Der Wind oznacza wiatr po niemiecku.

biegam(od 17 -19) śr. pływam(od 17 -19) czw.. Budzę się każdego dnia o 7.00 godzinie.. Zjadłam obiad.. Przyjrzyjmy się więc tym możliwościom:Opisz swój plan dnia krótko i zwiężle 1. od pon.. NAUKA NIEMIECKIEGO - GODZINY - Duration: 2:51.niemiecki!. W domu odpoczywałam.. Pytanie o godzinę i jej podawanie po niemiecku bardzo przydają się w codziennym życiu.. Opis dnia po niemiecku - Duration: 4:54. do pt odrabiam lekcje między godziną 16-17 4.pózniej w pon.. Kierując się zasadą, że zbyt duża porcja materiału nie wpływa pozytywnie na naszą motywację, pozwoliłam sobie zaprezentować Wam dzisiaj jedynie pewną część materiału.Cześć.. Przykład opisu dnia po niemiecku z tłumaczeniem Opis dnia po niemiecku - wzór.. O 20:00 jem kolację i idę z psem na spacer.. Chodzi mi dokładniej o przetłumaczenie mojego planu na język niemiecki.. Wymienione tutaj specyficzne .Jak zapytać o godzinę, jak po niemiecku nazywają się pory dnia?. Wstaję o siódmej 2.. Dlatego powinieneś potrafić wyrazić swoje dobre i złe strony w języku niemieckim.. Potem poszłam do szkoły.. To też częsty temat pracy domowej dla uczniów, więc warto skorzystać z takiej ściągi.. Wówczas czytam książki, oglądam TV, gram na komputerze albo idę na długi spacer.. Na sam koniec tej lekcji chciałbym zwrócić uwagę na słowo um - o Przydaje się ono bardzo często w odpowiadaniu na pytania.. Mógłby mi ktoś pokazać przykładowe zdanie?. Najlepszym pomysłem na początek będzie opis dnia po niemiecku .02:05 - It's two oh(co oznacza zero) five - Jest druga pięć.. 11:34 - It's eleven thirty-four - Jest jedenasta trzydzieści cztery.. 18:25 - It's eighteen twenty-five - Jest osiemnasta dwadzieścia pięć.. To w jaki sposób będziemy mówić godzinę po angielsku zależy tylko od nas.. W szkole dużo się uczyłam, liczyłam, prace ręczne, śpiewałam, ćwiczyłam, pisałam.. W między czasie znajduję czas na naukę.. Zwroty i słownictwo pomocne w opisie swojego dnia:Opisz swój jeden dzień po niemiecku i w czasie przeszłym (Perfekt) -tłumaczenie i słownictwo .. 2.od pon do pt chodzę do szkoły w godzinach 8.00 -16.00 3.od pon.. Z góry dziękuje za pomoc :).Opis dnia w języku niemieckim GODZINY PO NIEMIECKU ist windig/ stürmisch..Komentarze

Brak komentarzy.